Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ugye nem mind...

Keresztények, ugye nem mind gondolkodtok így?

Figyelt kérdés
Pár perce láttam egy kérdést, ami arra céloz, hogy miért nem írtja ki Isten a melegeket, pedig a kérdező szerint kellene. Hogy lehet ilyet kérdezni, vágyni, ha az embert eltölti a keresztényi szeretet?

2013. ápr. 22. 21:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
29%
A homoszexualitás hogy lehetne már bűn? Tolvajok lesznek az emberek tőle vagy mi?
2013. ápr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
39%
A keresztények a nácikon is túl tesznek.
2013. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
84%

Keresztények gondolkodása =Biblia szerinti gondolkodás

Tetszik vagy sem ez bűn, senkinek nem kötelező elfogadni, de az ne nevezze magát kereszténynek.

2013. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
48%

a homoszexualitás éppen annyira bűn, mint ha egy férfi hosszú hajat növeszt magának. Isten azt akarja, hogy a férfiaknak rövid hajuk legyen, a nőknek meg hosszú:


"Vajon maga a természet is nem arra tanít-e titeket, hogy szégyen, ha a férfi megnöveszti a haját, az asszonynak ellenben ékesség, ha megnöveszti a haját, mert neki fátyolként adatott a haj.” (1Kor 11:14-15)


ez FEKETÉN-FEHÉREN benne van a Bibliában!! ez teljesen egyértelmű, egy igazi keresztény ehhez tartja magát. hiába próbálnak ebbe egyesek mást belemagyarázni, azok mind Isten akarata ellen tesznek. ez nem vita kérdése!!


egyébként én nem ítélem el azokat a férfiakat, akiknek hosszú a hajuk, csak magát a hosszú hajat. csak próbálom őket rávezetni arra, hogy ez bűn és el kell hagyni. Isten képes megállítani a haj növekedését is, ha kérik tőle. szóval engem nem zavar. főleg ha csak a négy fal között van hosszú hajuk, de nem kell az utcára kimenni tüntetni vele, hogy a gyerekek is ezt lássák...


/sarcasm off

2013. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
71%
A hosszú haj megnövesztése magyarázaton jót mosolyogtam. Kedves válaszadó! Ebben a példázatban nem azon van a hangsúly, hogy hosszú vagy rövid, hanem hogy a férfiak ne vegyék fel a női vonásokat (hosszú haj, ugye), vagyis ez a példabeszéd is a homoszexualitás bűnét mutatja. A szöveg mögé kéne nézni és nem szó szerint venni.
2013. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 28-as és 30-as! 27-es vagyok. Mindketten alaposan félreértettétek a válaszom, talán az én hibám, hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen.


Nem érdemes azon vitatkozni, hogy a homoszexualitás bűn-e vagy sem, mert aki egyszer homoszexuális, az ettől még az is fog maradni. Ez nem úgy működik, hogy odamész hozzá és elkezded győzködni, hogy "Béla, ne legyél már meleg, mert az bűn és Isten előtt utálatos" és HOPP! már nem is meleg! Ha ez ilyen egyszerű lenne... akkor valószínűleg már senki sem lenne meleg ezen a világon, legalábbis a keresztények közt biztosan nem. Az Istenhívő homoszexuálisok számára ez egy hatalmas kereszt, amit nem is csoda, ha sokan nem bírnak el... nem semmi, amivel küszködniük kell nap mint nap.

Ezek lennének a "tények", amelyeken nem változtat az, ha akár 100-szor is elmagyarázzuk, hogy mit ír a Biblia. Nem az emberek felfogóképességével van itt "gond", és nem is az erkölcsi érzékükkel (amellyel, ha a Bibliát vesszük alapul, mindenképp ellentmondásba kerülnek), hanem olyan érzésekkel, amelyekről nem tehetnek.

2013. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
80%

"a homoszexualitás éppen annyira bűn, mint ha egy férfi hosszú hajat növeszt magának. Isten azt akarja, hogy a férfiaknak rövid hajuk legyen, a nőknek meg hosszú"

Érdekes én sehol nem olvasom, hogy halálos bűn lenne és nem örökölhetné Isten országát az ilyen hölgy, ami a homoszexualitás esetében nyilvánvaló.

Az Isten, aki bűnnek mondja a homoszexualitást majd megadja a kimenekedést az ilyen embereknek.

2013. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 71%-os válaszoló!

Azért a Bibliában még számos más dolog is van azon kívül, hogy a melegeket meg kell gyilkolni. Például a megbocsátásra és a szeretetre akad rengeteg példa, majd írok is egy párat, ha szeretnéd, és ha több időm lesz.

A Biblia több különböző könyvből áll, amelyek még műfajilag sem egyeznek! Ez az oka egyébként a Bibliában fellelhető esetleges ellentmondásoknak is. Mózes 3. könyve pl. törvénykönyv, amely rögzíti az akkori zsidó társadalomnak adott előírásokat. Ezek között sok minden van, amit nem kell betartani, sőt, amit ma egyenesen bűncselekmény lenne betartani (pl. meg volt engedve saját gyerek eladása rabszolgának), de abban a társadalomban természetes volt. Ahogy az is, hogy a melegeket meggyilkolták. Gondolj bele: mit tudtak akkor az emberek a homoszexualitásról? Még ma is olyan keveset tudunk róla! Elméletek persze vannak, de hogy mi az igazság...

Értem én, hogy az zavar Téged, hogy egyesek még ma is a Bibliára támaszkodva, elvakultan hirdetik, hogy ez meg az halálos bűn és ki kell irtani stb. Nos, velük nem lehet mit csinálni, de ne félj, nem veszélyesek, és nem fognak a Biblia hatására melegeket gyilkolni... a gyilkosság is tiltva van.


Szóval, egyáltalán nem kell a Bibliát betiltani, csak ha már olvassa az ember, akkor azt egy csöppnyi ésszel tegye. Igaz, azt szokták mondani, hogy hittel kell olvasni, de lehet azt anélkül is, csak úgy persze teljesen más képet kap az ember. Ami nem feltétlenül baj.

2013. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, nem vettétek-e észre, hogy mi folyik itt.

Egy db keresztény vagy zsidó szerint ki kell irtani a melegeket. Egy meleg szerint a keresztényeket.

Ártatlan embereket öltök és végül csak ti maradtok, akik miatt pokol a világ.

2013. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
57%

"nem fognak a Biblia hatására melegeket gyilkolni"


Dehogynem. Pl. Ugandában pont ez történik.

2013. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!