Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi visz rá egy huszon éves,...

Mi visz rá egy huszon éves, jóképűnek mondható fiút arra, hogy papnak menjen?

Figyelt kérdés
Nem ismerek ilyen embert, de kíváncsi vagyok. A mai fiatal fiúk nem mondanak le könnyen a szexuális életről. Miért vállalnák a cölibátust?

2013. ápr. 24. 16:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Talán, mert KOMOLYAN vallásos.
2013. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Talán mert vallásos és ezt komolyan is szeretné művelni?
2013. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De annyira, hogy feladja az alapvető emberi szükségleteket?????

Az 1. hozzászólónak: megnéztem a videót, van itt több is, hát, érdekes...

2013. ápr. 24. 16:21
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
#4 A szex nem alapvető szükséglet, hanem ösztön. Ne legyél buta.
2013. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az ember társas lény, igényli a gyengédséget más nemű emberektől, te, kis buta! XD
2013. ápr. 24. 16:26
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok pap, te kis buta, sőt, én se értek egyet a cölibátussal. Nem azért, mint te, hogy szex nélkül beza nem lehet élni, hanem mert ne magyarázzon a család szentségéről senki, aki azt se tudja, mi az. Ezért szimpatikusabb a református egyház.

De ettől függetlenül nem nézem hülyének azt, aki papnak áll. Elég szegényes lehet a lelki világod, ha egy ilyen hivatást csak a szex nemléte miatt ítélsz el.

2013. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem a szex miatt ítélem el, nem is ítélem el egyébként, csak furcsának találom, ennyi. Nem kell egyből ismeretlenül lebutázni, meg szegényes lelki világúnak nevezni egy kérdés miatt! Inkább egy papnövendéknek van szegényes lelki világa, hiszen egy beforduló egyén, aki valószínűleg nem tud kapcsolatokat létesíteni a saját korosztályában, talán ennyi!
2013. ápr. 24. 16:38
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Nagy baj, hogy a gyengédséget és szeretetet a szexel azonosítod. Van még mit tanulnod.
2013. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem minden fiú (és nő sem) tartja feltétlen fontosnak a szexet. Tudnak uralkodni magukon.

De aki pap akar lenni az mélyen vallásos, és hivatást érez ehhez a pályához. 5 évet kell tanulnia, mire felszentelik pappá. Ha meggondolja magát, akkor ez alatt ki is léphet a szemináriumból.

2013. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!