Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi visz rá egy huszon éves,...

Mi visz rá egy huszon éves, jóképűnek mondható fiút arra, hogy papnak menjen?

Figyelt kérdés
Nem ismerek ilyen embert, de kíváncsi vagyok. A mai fiatal fiúk nem mondanak le könnyen a szexuális életről. Miért vállalnák a cölibátust?

2013. ápr. 24. 16:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Isten vesz rá egy fiatalembert, hogy papnak menjen. Ez egy meghívás, amiben Isten arra kér egy férfit, hogy az egész életét, szentelje neki. Nagyon nehéz, ezt önerőből nem lehet csinálni.

Ez nem szex vagy nem szex kérdése. Ez sokkal több annál.

Hivatás.

Hiba azt gondolnod, hogy szegényes lelkületű emberek.

2013. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
48%
Ha valaki szerint a szex nem létszükséglet, tanuljon biológiát. Amúgy meg ne legyünk már ilyen naivak, senki sem tud az ösztönei, a szubegó ellen tenni érdemlegesen. A cölibátus vállalásához csak frusztráció, valami hatalmas lelki seb kell, semmi más.
2013. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Na igen, erről van szó... én sem mondhattam volna szebben! Köszönöm szépen a válaszodat, végre egy normális ember..
2013. ápr. 25. 21:09
 24/25 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező én papi pályára megyek alig fél év múlva. Hidd el válaszolnék én de neked nem lehet. Egyrészt a cölibátus megértéséhez kéne némi:

-Biblia ismeret

-hit

-némi katolikus identitás

-elfogadás

....Neked egyik sincs meg! De csak, hogy szemléltessem:

Hiába írok be neked idézeteket a Bibliából ha nem veszed komolyan. Hiába kezdek el neked beszélni a hitről meg az elköteleződéstől meg az Isten hívásáról ha nincs is igazi Isten képed. Kezded érteni? Hidd el én lennék az első aki válaszolna de neked nem lehet. Ráadásul nem is érdekel másik véleménye, hiszen mint olvashattuk Te stílusosan kijelentetted, hogy itt senki nem normális aki nem a te nézeteidet vallja...van ennek így értelme? Ha akarod leírhatom neked az élettörténetemet de akkor sem fogod megérteni hiszen elakadsz annál a szónál, hogy Isten, elhívás, remény etc.


Jah és kedves 22-es:

Nem lesz már sok mára Freud? Szerintem egy beteg aggastyán volt már ami a szexuális elméleteit illeti. Olvas Jungot az sokkal jobb. Csak mivel ,,csúnya,gonosz" vallásos volt ezért nem lett olyan híres mint Freud holott sokkal nagyon koponya!

2013. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

2-es-nél a pont.

10-es 6 évig tanulnak.

2013. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!