Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi visz rá egy huszon éves,...

Mi visz rá egy huszon éves, jóképűnek mondható fiút arra, hogy papnak menjen?

Figyelt kérdés
Nem ismerek ilyen embert, de kíváncsi vagyok. A mai fiatal fiúk nem mondanak le könnyen a szexuális életről. Miért vállalnák a cölibátust?

2013. ápr. 24. 16:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Csatlakozom az előttem szólókhoz: te tényleg buta és szegényes lelkivilágú vagy. Aki papnak megy, annak elhivatott. Te még hírből sem ismered a szót.
2013. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik vallásban vagy felekezetben?
2013. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem papnak készülők a szegényes lelkivilágúak, hanem te. Csak az lehet jó pap,l aki tud emberi kapcsolatokat teremteni. Hogyan tudná enélkül megvigasztalni a betegeket stb. enélkül.

A szex pedig NEM alapvető szükséglet. Tökéletes életet lehet nélküle is élni. Ehhez még papnak sem kell lenni.

Nem vagyok pap.

2013. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%
Én ismerek egy ilyen srácot, és nem vállalt cölibátust. A felesége is papnő, és most születik a második gyerekekük!
2013. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Elég gáz, hogy csak kérdeztem valamit, és erre ezt a lehurrogást kapom egyesektől. :) Látom feszültek vagytok! Higgadtság!
2013. ápr. 24. 16:59
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

A választ nagyjából megfogalmazták.


Bizony létezik az a fajta elhivatottság, ami miatt az ember hajlandó ilyen áldozatot vállalni.


S nem értek egyet azokkal, aki oltották a kérdezőt. Ha valaki nem vallásos, akkor egyáltalán nem biztos, hogy korábban találkozott volna hasonlóval, mert ily fokú elhívást a vallásosak közül sem él meg mindenki.

2013. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedvességedet! Valóban nem vagyok vallásos, meg vagyok keresztelve ugyan, de a családban senki nem hívő, így én sem kaptam vallásos neveltetést, ezért nem értem, hogy hogyan lehet valaki annyira elhivatott. Nekem templomi esküvőn sem lesz pl., szóval ilyen szinten sem vonz a vallásos élet.
2013. ápr. 24. 17:17
 18/25 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!


A butázást te kezdted, nem tudom, mire háborodsz fel. Azt mondod, nem ismersz papnak készülő fiatalt, mégis ítéletet mondasz róluk.

Ha van egy határozott elképzelésed valamiről, és mások ellenkező véleményét nem fogadod el, akkor minek kérdezel?

2013. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Amúgy csak a római katolikus papok nem nősülhetnek, a keleti keresztények igen, pl. görögkatolikusok, ortodoxok, stb.
2013. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem a butázást, olvass vissza figyelmesebben! Egyébként meg elfogadom az ellenkező véleményeket is, csak nem bunkó stílusban!!!
2013. ápr. 24. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!