Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus beszélt keskeny és...

KZitus kérdése:

Jézus beszélt keskeny és széles útról. Melyik az a vallás, aki a keskenyen és melyik jár a széles úton?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Mindegyik a maga igazát fújja.
2013. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Jehova tanúi, nyilván. Legalábbis te erre gondolhattál.

Bocsi, hogy nem a kiadványaitokból idéztem:)

Bár nagyot tévedtem, mert ti nem tartjátok magatokat vallásnak.


Inkább úgy fogazok, hogy egyének vannak, nem vallások, szervezetek meg hasonló cuccok:)

Akik úgy élnek, mint ő, tehát igazak és emberségesek, ők járnak azon az úton.

2013. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Tisztelt KZitus!


Ha jól tudom, te Jehova tanúja vagy, (javíts ki, ha tévedek) következésképpen amit írtál, az álkérdés. Mivel neked már van egy meggyőződésed a keskes és a széles útról. Ilyen kérdéseket teljesen felesleges kiírni, mert szerintem - és még mások szerint is - nem a Jehova tanúi képviselik az igaz vallást. Függetlenül ettől persze, mindenki azt gondol, amit szeretne.

2013. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
A széles út az ördög barázdája- van egy ilyen népmese- történetesen mindenki hajlamos a széles barázdába menni, met csili-vili vonzó, illuzórikus, becsapó. A vallások -mind(!!) óvnak ettől. Az az eszmerendszer, ami azzal kérkedik, hogy könnyű az ÚT - az emberi életút - csak tedd ezt, tedd azt (leginkább fizess a bankszámlájára a jó ötletért) gyanús, és romlásba visz.
2013. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Kedves KZitus!

A Jehova tanúi azt hiszik ők járnak a keskeny úton attól hogy hittételeik felháborodást váltanak ki a normális keresztény emberben. Ugyan, ugyan. Naivitás az egész. Aki azt hiszi, hogy valami beavatástól, vagy böjtöléstől, vagy pénztől lesz igaz keresztény, az röviden és tömören fogalmazva egy idióta. Még az sem tesz igazán kereszténnyé, ha naponta órákig tanulmányozod az írásokat. Hogy mi tesz igazán kereszténnyé, azt Jézus meséli el.

2013. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik a széles úton jár, még a gnosztikus is (bár nagyra van magával... leplezett szerénysége mögött).
2013. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Súr! Remélem ezt most vallásokra értetted és nem egyénekre. Igenis vannak áldott jó emberek, akik a keskeny úton járnak. Egyáltalán nem magamutogatók,inkább elvonulnak és v névtelenül v diszkréten gyakorolják a krisztusi szeretetet.
2013. ápr. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem vallás jár ezeken az utakon hanem személyesen mindenki maga azza, ahogyan éli az életét.
2013. ápr. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Hopsz, nem is olvastam végig a kommenteket, ez tényleg jehovista kérdés. Mekkora már, hogy feltesznek egy kérdést maguknak, hogy aztán válaszolhassanak rá.


Egyébként ez a széles meg keskeny utas dolog is nagyon rájuk vall, senki más nem hangoztatja, csak ők...

2013. ápr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezt a részét bízzuk Jézusra, mert ő ismeri a szíveket és nem ítéli el csak úgy egy vallás minden tagját, mint ahogy azt itt sokan megteszik...
2013. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!