Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus beszélt keskeny és...

KZitus kérdése:

Jézus beszélt keskeny és széles útról. Melyik az a vallás, aki a keskenyen és melyik jár a széles úton?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 19:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

A kérdező valószínűleg PONT AZÉRT tette fel a kérdését, mert sokan nem veszik észre, hogy nem csak egyének vannak, akik rossz úton járhatnak. A Tanúkat ezen válaszokhoz hasonló módon kritizálják e kérdést illetően, pedig ez mellébeszélés.


Jézus sem csak és kizárólag egyéneket bírált, azaz ítélt el szó szerint, hanem csoportokat is. Jézus Krisztus azonosította a fő bűnözőt, mikor így szólt azokhoz, akik meg akarták Őt ölni: „Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság” (János 8:31, 40, 44).


Nyilván itt sem egy embert bírált, hanem egy csoportot, mely vallásos csoport a saját emberi hagyományaik, téveszméik miatt meg akarták Őt ölni. Igaz, vagy sem??

Tehát igaz, hogy nem pusztán a nyájtól eltévedt, kósza emberkékkel volt pusztán baja, hanem sokkal inkább a hamis vallásos eszméket terjesztő csoportokkal?! Hogyne lenne igaz.


Tudomásul kéne vennünk, hogy ez ma sincs másként.

2013. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Jaj, nyilván én sem úgy értettem az egyénes megjegyzésemet, hogy szervezetten belül szabad bűnözni. De ha valaki egy normális csoporton belül követ el bűnt, akkor azért kizárólag az illető vonható felelősségre és nem a csoport!

Azért nem fogjuk most megérteni egymást, mert neked az a hipotézised, hogy a csoport tagjának lenni egyenlő a bűn elkövetéssel, hiszen a vallások bűnös dolgokra motiválnak vagy megtévesztenek. De a bűnt követi el ebben az esetben?

Itt is az egyének! Mert a csoport csak egy fogalom.

Persze most jön egy másik dolog, amibe bele fogsz kötni.

Hogy ha én támogatok egy olyan csoportot, ami bűnbe viszi az embereket, akkor én is bűnösnek számítok.

És ha nem tudom? Vagy nem egyezik meg a véleményem Jehova tanúinak a véleményével?

2013. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ja és semmilyen csoporthoz nem kötelező tartozni, de nem is bűn. Bűn akkor jön létre, ha valaki bűnt követ el, vagy a bűnt támogatja tudatosan.
2013. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

De most már értem az alap problémátokat.

Szerintetek a vallások megtévesztik az embereket. És Isten azt fogja nézni, hogy elhitted-e, hogy Mária feltámadt vagy sem...Szép.

2013. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 lőrinc3 ***** válasza:
12%
A-9-es nek miből gondolod hogy ez Jehovás kérdés meg hogy ilyet csak ők tesznek fel meg hogy csak ők tanítanak ilyeneket.Ne csináld már szerintem ezt te sem gondoltad komolyan.
2013. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

"De ha valaki egy normális csoporton belül követ el bűnt, akkor azért kizárólag az illető vonható felelősségre és nem a csoport!"


Kedves 12-es válaszoló! Ebben igazad van. Így már csak azt kéne eldöntenünk, hogy bibliai értelemben mi számít "normális" vallásos csoportnak. Hány van belőlük, egyáltalán lehet-e több egyszerre?! Gondolom abban egyetérthetünk, hogy az igazságtartalma, az isteni igazság kiderítése iránti elkötelezettsége, valamint az ahhoz való ragaszkodása - ami ugye a krisztusi 'jó gyümölcsök megtermését is eredményezi(!) - létfontosságú meghatározás egy vallásos csoport életében.


"Azért nem fogjuk most megérteni egymást, mert neked az a hipotézised, hogy a csoport tagjának lenni egyenlő a bűn elkövetéssel, hiszen a vallások bűnös dolgokra motiválnak vagy megtévesztenek."


Ez nem Jehova Tanúi hipotézise, hanem a Biblia alapvető igazsága - annyi különbséggel, hogy természetesen ha valaki esetében nem a bűn szó szerint elkövetéséről van is szó, akkor is részestársnak számít az ilyen egyén azzal a szervezettel, mely Isten akaratával ellentétes dolgokat hirdet és cselekszik.

Persze, ha önhibáján kívül nem tud róla, akkor Isten elnézi neki, de az utolsó napokban, vagy annak végén nehéz lesz erre hivatkozni.


"Menjetek ki belőle, én népem, ha nem akartok részt venni bűneiben, és ha nem akartok kapni csapásaiból." — Jel 18:4.

Hasonló felhívás már korábban is elhangzott, mégpedig a Jeremiás 51:45-ben: "Menjetek ki belőle, ó én népem, és mentse mindenki a lelkét Jehova izzó haragjától!"

,Menekülés’ - de hát honnan? A Jeremiás 50:8–10 megmagyarázza: "Meneküljetek el Babilon közepéből, vonuljatok ki a káldeusok földjéről..."

Így aztán ez a Jelenésekben szereplő "Nagy Babilon" előképe.


"Szerintetek a vallások megtévesztik az embereket. És Isten azt fogja nézni, hogy elhitted-e, hogy Mária feltámadt vagy sem...Szép."


A hited világnézeted lényegében meghatározza a cselekedeteidet. Ha az egyházak vallásos hazugságokat tanítanak, szó szerint ördögi, gyilkos eszméket vallanak, arra iszonyatosan szörnyű dolgokat lehet építeni, és a ha megfigyeled, az egyházak történelméből világosan látszik ezeknek pusztító hatása!

2013. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Jézus útjához képest szinte mindegyik a szélesen jár.
2013. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem kaptam érdemben választ a kérdésre, de egyébként a"keskeny út és a széles út" példázatát nem én találtam ki, az a Jézus tanítása, és nem látom értelmét erről vitázni, ezért sem értem azt amit fönt írtak.

A kérdésem még mindig érvényes, és ne legyen egyetlen előítélettel válaszoló sem, inkább ne írjon semmit, kíméljenek.

Ha érdemleges válaszokat kapok, én is elárulom az okát, miért foglalkoztat ez a kérdés.

Egyébként összefüggéseiben ezt írja a Biblia:Máté 7:1-20

Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek, mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal fognak ítélni titeket, és amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak mérni nektek. Miért is nézed a testvéred szemében levő szálkát, a saját szemedben levő gerendát pedig miért nem veszed figyelembe?Vagy hogyan mondhatod a testvérednek: »Hadd vegyem ki a szálkát a szemedből«, amikor íme, a saját szemedben gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, és akkor tisztán fogod látni, hogyan vedd ki a szálkát a testvéred szeméből.

6 Ne adjátok a kutyáknak azt, ami szent,+ és gyöngyeiteket se dobjátok a disznók elé, nehogy valamikor is megtiporják+ azokat lábukkal, azután megforduljanak, és széttépjenek benneteket.

7 Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyittatik. Ugyan ki az az ember közöttetek, aki, ha a fia+ kenyeret kér tőle, követ ad neki? Vagy ha talán halat kér, kígyót ad neki? Ha tehát ti gonosz létetekre+ tudtok jó ajándékokat adni gyermekeiteknek, akkor égi Atyátok mennyivel inkább ad jó dolgokat azoknak, akik kérik őt!

Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták.

Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be; ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.

Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok. Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket. Tövisről ugye sohasem szednek szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét? Hasonlóképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden korhadt fa értéktelen gyümölcsöt terem; jó fa nem hozhat értéktelen gyümölcsöt, és korhadt fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek. Úgy bizony, a gyümölcseikről fogjátok felismerni ezeket az embereket.


Várom a komoly, őszinte válaszokat.

2013. ápr. 25. 20:07
 19/23 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező!Valóban meglepett tőled felhangzó kérdés.Több komentedet olvastam,ezért,nincs a felől kétségem mennyire vagy jártas az "írásban",így nem is azzal traktálnálak hanem a magam gondolatait osztanám meg veled.Úgy vélem,Jézus nem vallásokról beszél,hanem az igazságban való járás formájáról.Az továbbra is kérdés lehet mennyi köze van az igazsághoz a vallásoknak?Erre sajnos önmagadnak kell megtalálnod a választ.Segítséget nyújt az igazságnak lelke ami bennünk van és bennünk is marad.Ne lepődj meg!!!Adj hálát érte. Üdv.
2013. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Konkrét vallásnevekre vagy kíváncsi? Mert akkor mindenki a sajátjára tippel... :)
2013. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!