Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felülbírálhatom Istent?

Ms91 kérdése:

Felülbírálhatom Istent?

Figyelt kérdés

Olvastam egy régebbi kérdést

( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3.. )


és egy válasz alapján merült fel ez a kérdésem. Mégpedig ez a válasz:


"Hát tényleg nem érted?

Ha csak 1 olyan bűn is lenne az Univerzum történetében, amely büntetlenül marad, akkor Isten nem lenne igazságos! Mert Isten nem hagyhat egy bűnt sem büntetlenül, mert a bűn az igazság áthágása, a bűn büntetlenül hagyása pedig az igazságtalanság jóváhagyása lenne Istentől, amit lényegéből fakadóan nem tehet meg..." (16. válaszoló)


Ez nekem úgy jön le, hogy Istent felülbírálhatom, mármint megmondhatom, hogy igazságos volt-e vagy nem. De ezt nem Isten dönti el? Nem áll jogában azt tenni amit akar? Vagyis a teremtményei kérdőre vonhatják? Ezt nem értem és tényleg csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. Remélem érthető, hogy mi a kérdésem, nem tudom jelenleg jobban megfogalmazni. Ja, és arra is válaszolhatnátok, hogy min változtatott régen, ha feláldoztak egy állatot Istennek, miért kapott így az ember bocsánatot bűneire.



2013. ápr. 24. 23:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ebből miért ez jött le neked.

Én ugyan nem tartom magam hithű kereszténynek, de úgy tudom, e vallás szerint majd halálunk után, Isten színe előtt kerül sor a számadásra aszerint, hogyan éltünk, mennyire bűnösen. És ott sem mi döntjük el hogy mi számít bűnnek.

2013. ápr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Pont erről beszélek, hogy nem mi döntünk, így meg az jön át nekem, hogy Isten igazodik hozzánk.
2013. ápr. 25. 00:00
 3/21 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, a lényeg, hogy nem értek egyet a válaszolóval, mert Isten (ha Isten) azt tesz és azt csinál, amit akar, ha vannak törvények és szabályok, azok rá nem vonatkoznak, hisz minden felett ő áll, ezért is mondjuk rá, hogy Mindenható. (Nem vitát akarok és nem is fogok vitatkozni, remélem így már nem félreérthető)
2013. ápr. 25. 00:04
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi? Miért igazodna?

Istennek vannak törvényei, amelyek fixek, ha mondhatom így, nem igazodnak senkihez. Te a saját életedben dönthetsz, hogy ezen törvények szerint élsz-e, vagy úgymond bűnös életet élsz, amiért halálod után majd felelned kell.

Nem értem, hol van ebben Isten igazodása hozzánk, ezt kifejtenéd bővebben?

2013. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Elbeszélünk egymás mellett :)


Én a válaszolónál látom ezt, mintha erről beszélne és épp ezért vagyok rajta megütközve, mert nem Isten igazodik az emberekhez, hanem pont fordítva. lehet, hogy tényleg csak nem értem, hogy mire is gondolt a válaszánál, de számomra, ha van Isten, akkor simán megbocsájthat egy bűnt, attól még nem lenne az "az igazságtalanság jóváhagyása", hisz Isten dönti el, hogy mi igaz meg mi nem az.

2013. ápr. 25. 00:12
 6/21 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, tényleg. Ráfogom arra, hogy ilyen késő van, de még mindig nem tudom, hogy akkor most mire is gondolsz.

Ez esetben utólag is bocsi az off-ért :)

2013. ápr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

Istent felük bírálása: marhaság!


Először is, hogy felülbírálhassad:


1. Előbb minden kétséget kizáróan bizonyítani kellene a létezését!


2. Ha ez megtörtént, akkor pontosan tisztába kellene jönni a tulajdonságaival, hogy mi is lehet egyáltalán a felülbírálásnak a tárgya, és valóban szükséges e azt felülbírálni!


De mivel a ember istenről alkotott hipotézise úgy definiálja az istent, hogy az / ő a(z) a legfőbb jó és az abszolút tökéletes, akkor istenen mégis mi a fészkes fenét akarnál felülbírálni?


A kérdésed egyszerűen totál értelmetlen.

2013. ápr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom erre gondolsz e a dolog mögött. Két lehetőség van:


A) Az, hogy van e egy mindenek feletti Jó(vagy igazságos) mérce és Isten mindig maximálisan ennek megfelelő, és ezért végtelenül Jó ő is. azaz vannak bizonyos dolgok, amikhez Istennek mintegy igazodni kell, mert ha nem tenné, akkor nem lenne Jó.


B) az a Jó amit Isten tesz, legyen bármi is ez. Ekkor semmi nem köti Istent. Ha pl olyat tenne, amit mi igazságtalan szoktunk gondolni, akkor az lenne a Jó, az lenne az Igazságos.


Erre szerintem nincs végső válasz. Szerintem ez nehéz teológiai kérdés.

2013. ápr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ez kész. NEM AKAROM FELÜLBÍRÁLNI!!! Csak nem értem, hogy miért állítják be úgy, hogy Istennek foglalkoznia kellene azzal, hogy mi igazságos meg mi nem az. A kérdésemet ne úgy vedd, hogy én felülakarom bírálni. Elolvastad te az egészet? Már abba feltüntetem a véleményemet:

"De ezt nem Isten dönti el? Nem áll jogában azt tenni amit akar?" Értetlenkedek a belinkelt kérdés válaszolóján, hogy ezt megkockáztatja. Amit Isten megtesz az nem lehet igazságtalan. De nem értem, hogy miért kellett neki állatáldozat ahhoz, hogy megbocsássa a bűnöket.

2013. ápr. 25. 00:57
 10/21 A kérdező kommentje:

B B B B B B B B B B B B B !!!!!!!!!!!!


Végre valaki, aki nagyjából megértette, hogy mire célozgatok. Ha van Isten, az az alapja, hogy az van, amit Ő mond, hisz Ő a Teremtő mi meg csak a teremtmények.

Nem értem, hogyha egy állatot feláldozok, mivel leszek jobb Isten szemében. (mármint ha akkoriban élhettem volna) ez fontos kérdés, hisz Jézus váltságáldozatának ez az alapja és teológiailag lehet, hogy tényleg nehéz, de épp ezért is érdekelne, kinek mi a véleménye erről.

2013. ápr. 25. 01:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!