Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezete és a nagy...

A hit gyülekezete és a nagy keresztény egyházak ugyanazt az Istent imádják?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Hát remélem, nagy baj van, ha a már a keresztyének ebben sem értenek egyet.
2013. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%

Minden vallás ugyanazt az Istent imádja, csak más nevet ad neki.

A Hit gyülekezete egy szekta, amelyik átmossa híveinek az agyát. Semmi köze a nagy egyházakhoz.

2013. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem nagy egyház, a kérdésem épp azért fogalmaztam így. Várok további válaszokat!
2013. ápr. 7. 21:34
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy ugyanazt az Istent imádják.
2013. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 mustafa33 ***** válasza:
57%
A HGY egyszerű hívei Istent, vezetői Mammont imádják.
2013. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 yuda ***** válasza:
70%

Hit gyülekezete nem ismeri el a pápát Isten földi helytartójának, nem ismeri el a katolikus szentekhez, vagy Máriához való közbenjáró imákat, nem ismeri el a szobrok, festmények vallásos tiszteletét, azok előtt leborulást, vagy akárhogy is fogalmazzák. Nem ismeri el a papoknak való gyónást, a vízzel való ún. meghintés, vagy hogy nevezik, sem felnőtt korban, de csecsemőkorban méginkább nem. Nem ismeri el az ostyaáldozatot, ún. áldozások hitelességét és így tovább.


Gyakorlatilag, ha a katolikus vallást nézzük, főleg ebből soroltam fel szokásokat, akkor ezek után szerintem felesleges megkérdezni, vajon ugyanaz az Isten imádás, vagy sem. Egészen más.


Hit gyülekezetében kizárólag tudatos korban víz alá merítés van, ahogy a biblia írja. Nincs gyónás, hanem Isten előtt vallják meg a bűneiket az emberek, ahogy a biblia írja. Nem fogad el senki más közbenjárót, csak Jézus Krisztus kizárólagosságát, ahogy a biblia is írja.

Folytathatnám, de a lényeg, hogy a bibliában írtak teljes kizárólagosságát, tekintélyét fogadja el a Hit gyülekezete.

Semmi eltérő hagyomány, semmi más tekintély, csakis a bibliában leírtak.

2013. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
23%
mustafa, ott a pont!
2013. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 kzs ***** válasza:
63%

Nem, kedves előbbi válaszoló.

Mustafánál van a zárójel, és yudánál van a pont!


A Hit Gyüli Istentiszteletében Jézus van központi helyen, csak éppen máshogy értelmezi, mint a katolikus.

Ennyi.


De ha nekem nem hiszel, hallgass bele a "Vidám Vasárnap"-ban (az Istentisztelet elején) elhangzott imában, és TE MAGAD alkoss véleményt, hogy vajon kihez szól az ima.

2013. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 kzs ***** válasza:
50%

Egyébként azok, akik a Hit Gyülekezetét a pénzzel azonosítják, talán elgondolkodhatnának egy kicsit azon, hogy más egyházakban mi megy...


A Hit Gyülekezete fenntartja magát és az intézményeit. Ez minden. Egyébként ugyanezt teszi a református és a baptista egyház is (sőt ezek még több intézményt tartanak fent: a református még több templomot).

A Katolicizmusba még több pénz folyik el, csak éppen nem foglalkoznak vele.

2013. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Kedves kzs és yuda!


A kérdés nem az volt, hogy a katolikusok és a gyülekezetesek hogy gyakorolják a vallásukat, sőt, fel sem merültek a katolikusok.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, nem csak a keresztény egyházak, hanem minden olyan vallás képviselője, amelyik a Biblián alapul, így az izraeliták és az iszlamisták is ugyan azt az Istent vallják. Különbség köztük Jézus szerepének a megítélésében van.

2013. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!