Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apáca szeretnék lenni. Erre...

Apáca szeretnék lenni. Erre hogyan készüljek? (ha lehet, normális válaszokat. )

Figyelt kérdés
13/L

2013. ápr. 27. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

13 évesen még erősen esélyes, hogy később meggondolnád magad.

Addig is: kérdezd meg a hittantanárodat, a papot, vagy ha egyházi iskolába jársz, ahol apácák is tanítanak, akkor őket! Olvass apácák életéről szóló könyveket, szakirodalmat, hogy megtudd, milyen is az ő életük.

2013. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Legjobban teszed, ha megismerkedsz szerzetesnőkkel, elmész a programjaikra, beszélgetsz velük a hivatásról, a mindennapokról.


Tudod, hol keresd őket?

Találkoztál már nővérrel?

Merre laksz?


Ha elmész a Nagymarosi Ifjúsági Találkozóra, ami most május 25-én lesz, ott is szoktak lenni, és lehet velük beszélgetni:

■A szerzetesség iránt érdeklődők fakultációi

■női rendek - (Napközi)

■férfirendek - (a Művelődési Ház oldalsó terme)


[link]


Fiatal vagy még, arra is add meg magadnak a belső engedélyt, hogy máshogyan is dönthess...

Ezzel nem elvenni akarom a kedved, csak mondom, hogy ne kösd még meg magad belsőleg.

Én sok nővért ismerek, különböző rendekből, ha van még kérdésed, szólj!

2013. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Én azt mondom erősen húzz bele a bulizásba most hogy gyorsan kiéld magad... :)


Most komolyan, 5 év múlva valszeg megváltozik a véleményed, ha pedig nem akkor is elég lesz ezen gondolkodni. Egyébként én is apáca szerettem volna lenni ennyi idős koromban, pedig férfi vagyok...

2013. ápr. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerbiában élek,még nem találkoztam nővérrel. Valaki aki Szerbiában él segíthet??? (de azért mások tanácsát is hallgatom :D)

2013. ápr. 28. 10:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha meg szabad kérdezni, miért akarsz apáca lenni?
2013. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az apácák élete nem könnyű és rendtől függ, milyen feladataik vannak (pl. gyerekeket oktatnak, gyógyítanak stb.)

Egyszer beszélgettem néhánnyal, soknak volt világi szakmája, nyelveket tanult stb.

szóval nagyon műveltek.

Mielőtt beléptek volna a rendbe, egyetemet végeztek, önkéntes munkát vállaltak, stb.

Tehát nem sok volt, aki azonnal, a gimi elvégzése után beállt a rendbe és hosszú próbaidő (talán 3 év) után lettek ténylegesen apácák, szóval még akkor is sok gondolkodási idejük van.

Szerintem tanulj, igyekezz a legjobb tudásod szerint és érdeklődj a különböző rendek feladatai, élete iránt, beszélj a plébánosoddal, biztosan tud segíteni.

2013. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én vagyok, aki a Nagymarost ajánlotta.

Hát, Szerbiával kapcsolatban nem vagyok képben, de ha a plébánossal beszélsz, ő tud segíteni, egész biztos. Magyarországon ismerem a rendeket, vagy legalábbis sokat, személyesen is. Vannak kiöregedő, kihaló rendek, sajnos, és vannak, ahová folyamatosan lépnek be fiatalok, sőt a tiltott évtizedekben (1950-1990) is léptek be, titokban. Ezek jól működnek, frissek, elevenek, sokfelé vannak.


Ez Magyarország, de lehet köztük olyan, akinek vannak határon túli házai is:

[link]

(görgesd le a nőihez)


Négyféle elnevezés van, de ez ne zavarjon, a lényeg ugyanaz:

•Szerzetesrendek

•Apostoli élet társaságai

•Világi intézmények

•Krisztushívők hivatalos társulásai

2013. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia!


Mivel apáca szeretnél lenni, biztosan az a vágyad, hogy Istent szolgáld. (egyébként nem írtál arról, miért szeretnél apáca lenni)

Keresd, kutasd a Bibliát, abból pontosan megtudod majd, hogyan készülhetsz fel Isten szolgálatára úgy, ahogyan azt ő elvárja, úgy, ahogyan az elfogadható és kedves előtte.

Így készülj.

2013. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. :D
2013. ápr. 29. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!