Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallásokban mit...

A keresztény vallásokban mit jelképez az imádkozás közben összekulcsolt két kéz, vagy az egymás mellé rakott két tenyér? Van ennek valami jelentése?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. ápr. 28. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy kezeddel nem "babrálsz" valamit, a fejedet lehajtod, a szemedet (elvileg) becsukod... Így nem másra figyelsz ima közben...
2013. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az alázat jele.
2013. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő igazából a kora középkorra vezethető vissza. Eredetileg nem vallási jelkép volt, hanem a hűbéreskünél az új hűbéres féltérdre állt és kezét összekulcsolva feltartotta, mikor letette a hűbéresküt az úrnak.

Legalább is, ennek az eredete ide vezethető vissza, mivel eredetileg az őskeresztények kitárt karral imádkoztak.

2013. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kzs ***** válasza:
95%

Attól függ, hogy a SzentÍrásban, vagy más tanításokban keresed-e a választ.


Sokan úgy magyarázzák, hogy az imára összekulcsolt kéz, és az egymás mellé rakott tenyerek az alázatosság jelképe, és hogy csakis így imádkozhatunk.


A SzentÍrás ellenben semmi ilyen testhelyzet felvételére nem buzdít, tehát ezeknek semmi Igei bizonyítéka nincs.

2013. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:

Szia!


Tényleg nincsen a Bibliában írva arról, hogy milyen testhelyzet fontos, amikor imádkozunk.

Figyeld meg Isten szolgái, prófétái hogyan imádkoztak a bibliai időkben:

" Dávid király ezután bement, leült Jehova előtt, és így szólt: „Ki vagyok én, ó, Jehova Isten, és mi az én házam, hogy eljuttattál idáig?" 1Krónikák 17:16

"Ezsdrás ekkor áldotta Jehovát, a nagy és igaz Istent, az egész nép pedig így felelt rá: „Ámen! Ámen!”, és felemelték kezeiket. Majd mélyen meghajoltak, és arccal a földre borultak Jehova előtt." Nehémiás 8:6

"Dániel pedig amint megtudta, hogy a végzést aláírták, bement a házába, és tetőszobájának Jeruzsálemre néző ablakait nyitva hagyva, naponta háromszor is letérdelt, imádkozott, és dicsérte Istenét, mint korábban is szokása volt." Dániel 6:10

"És amikor megálltok imádkozni, bocsássatok meg+, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy égi Atyátok is megbocsássa nektek vétségeiteket." Márk 11:25


Mint fentebb láthatod a Biblia azt tanítja, hogy többféle testhelyzet is elfogadható imádkozás közben; például ülhetünk, meghajolhatunk, térdelhetünk és állhatunk. Nem az számít igazán, hogy valamilyen sajátos testhelyzetben imádkozzunk, amit mások is láthatnak, hanem az, hogy jó legyen az indítékunk. Ami azt illeti, a mindennapi tevékenységeink végzése közben vagy vészhelyzetben is mondhatunk magunkban imát ott, ahol éppen vagyunk. Jehova az ilyen imákat is meghallja, holott a körülöttünk levők talán észre sem veszik, hogy imádkozunk (Nehémiás 2:1–6).

2013. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 -Igazmondó- válasza:
97%
Régen egyszer egy hittan órán, mikor kisgyerek voltam, feltettem ezt a kérdést. Érdekes választ kaptam miszerint a spirituális energiánk ekkor igen megnő, s hogy ne távozzon el könnyedén a testünkből a végtagjaink álltal, ezért kulcsoljuk össze a kezeinket, hogy megmaradjon a körforgás bennünk, persze ez csak egy egyszerű teória, pontos választ nem igazán lehet erre kapni sajnos. A lényeg, hogy imádkozz, mert meghallgatásra találsz az Úristen személyében. :)
2015. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az összekulcsolt kéz ősi pogány szimbólum:A világosság,és sötétség,a jó,és gonosz erők összekapcsolódását,összefonódását jelképezte.Némely keresztény egyházak átvették az imádság ilyen formáját.
2016. aug. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!