Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jó, keresztény közösséget...

Jó, keresztény közösséget keresek, ahol szívesen fogadnának. Van egy 4 éves fiam, őt is szeretném elvinni, bevonni. Zuglóban élünk, de más kerületbe is mennénk, tudnátok segíteni, ajánlani?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk megkeresztelve, de szeretném ha megismernénk és mindennapi életünk részévé válna... Azt is szeretném, ha aktívan segíthetnék másoknak..Egy ismerősünk a baptista felekezetet ajánlotta.. Mi a véleményetek, mit ajánlanátok?
2013. ápr. 23. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

[link]

Zugló: Tihany tér 1.

2013. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
A baptistákat szívből ajánlom. Nagyon gyerekcentrikusak és tényleg szeretettel fogadják az érdeklődőket.
2013. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Szektákba semmiképpen ne menj! Bár én katolikus vagyok, de a Baptisták elég jó választás.
2013. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
A katolikus templomok mindenki előtt nyitva állnak...
2013. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Én katolikus vagyok, és Zuglóban úgy tudom, a Bosnyák téren elég nagy élet van. Ami azt is jelenti, hogy sok az ember, vagyis egy tömeg-közösségben nehezebb megtalálni a kapcsolódási pontokat... De azért ez rettentsen el, csak mondom, hogy mire számíts...


Itt a honlapjuk, elbogarászhatsz rajta, van pl. családi délelőtt rendszeresen, ott össze tudsz ismerkedni más kisgyerekes anyukákkal:


[link]


Isten vezessen!

2013. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak egyet igérj meg a Jehovistákat nagy ívben elkerülöd, vagy ha mégse tennéd legalább a gyerekednek adj esélyt, hogy megismerhesse őket és utánna dönthessen arró tagja akar e lenni a szervezetnek. Azaz őt ne vidd magaddal, ne ebben nöjjön fel...
2013. ápr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kzs ***** válasza:
2013. ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Drága kedves 7 válaszoló!

Először is nem vagyunk jehovisták,hanem Jehova Tanúi,másodszor már nagyon sokszor leírtuk ezt.Minket titulálnak állandóan tiszteletlennek,pedig nem mi vagyunk azok akik még a másik felekezetének a nevét sem tudják,vagy nem akarják megtanulni!Tehát még ennyi tisztelet sincs!

Mi sohasem hívjuk a katolikusokat,katolistáknak,vagy a reformátusokat reofmistáknak...stb.


Volna hozzád egy nagyon egyszerű kérdésem!

Miért is kerüljön el minket?

Talán azért mert akkor rájönne az igazságra?

Talán azért mert akkor jól érezné magát köztünk?

Talán azért mert akkor a gyermeke normális körülmények között,normális erkölcsi nevelést kapna?


Az én négy gyermekem közül egyik sincs megkersztelve tanúnak,nem is erőltetem nekik,majd ha olyan idősek lesznek,hogy eltudják dönteni,majd eldöntik,hogy mit akarnak!(megjegyzem:24,16,15,9 évesek)Sőt ők nem is ebben nőttek fel,mégis nagyon szeretnek járni az összejövetelekre.Együtt tudnak lenni saját korukbeli gyermekekkel,és azon felül,hogy eljárunk az összejövetelekre nagyon sokat vagyunk együtt a többiekkel pl.:kirándulás,túrák,nyaralás,szalonnasütés,mozi,bográcsozás,télen műlyégpálya...bármi ami értelmes kikapcsolódásként szolgál!

Az,hogy sokkal szigorúbban fogjuk a gyermekeinket,tesszük mindezt szeretettel,avval csak megpróbáljuk megóvni őket ettől a mocskos,erkölcstelen ,gonosz világtól.Ha ahhoz,hogy megvédjem ilyennek kell legyek ,akkor bármikor megteszem mert ez az ők érdekeit szolgálja!

Bátran kimerem jelenteni,hogy az én gyermekeim ezek által sokkal,de sokkal több helyre jutottak már el,mint nagyon sok olyan gyermek akinek semmi köze a tanúkhoz.


Nem dicsekedni szerettem volna ezzel,távol álljon tőlem ,csak azt szeretném leírni,hogy mennyiféle elfoglaltságot és értelemes építő KÖZÖS programot lehet kitalálni a gyermekeknek a gyülekezeten belül is,és evvel nem hiszem ,hogy ártanánk nekik!


Kedves kérdező!Neked azt ajánlanám,hogy személyesen ismerkedj meg több vallási felekezettel,ismerd meg a tanításaikat,és utána dönts.Hiába ajánlgat itt neked bárki bármit,ezt személyesen kell eldöntened,de mindenképpen csak is ismeret után!



Szép napot mindenkinek!

2013. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Milyen érdekes, hogy akik történelmi egyházakat ajánlottunk, mind le lettünk pontozva...

Miért is "NEM HASZNOS" a válaszunk..???

2013. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!