Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a jehova tanúiról?

Mit kell tudni a jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Légyszi, mindent írjatok le, amit tudtok róluk! normális válaszokat kérnék!
2009. szept. 28. 15:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
55%

Egy álkeresztény szekta (kisegyház). Tagadja a Szentháromságot, a lélek halhatatlanságát, Krisztus istenségét, az Atya és a Fiú egylényegűségét.

Saját bibliafordításuk van, amelybe, tanaik alátámasztása érdekében, számos helyen betoldottak szövegrészleteket.

Egy Russel nevű férfi alapította, valamikor a 19. sz. utolsó harmadában az USA-ban.

2009. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
Köszi! pl. milyen tanaik vannak?
2009. szept. 28. 15:20
 3/78 anonim ***** válasza:
57%
Óvakodj tőlük.
2009. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 A kérdező kommentje:
oké, de miért? Bővebben?
2009. szept. 28. 15:23
 5/78 anonim ***** válasza:
74%

Tanaikat részben lsd. az 1. válaszomban.

A Jelenések könyve alapján azt tanítják, hogy 144 ezer lesz az üdvözültek pontos száma, akik majd ezen a Földön fognak élni békében, boldogságban.

Kedvelt térítési formájuk, hogy lakásokba becsengetve elkezdenek beszélni a Bibliáról. Sokan e miatt nem szeretik őket.

Teológiai ismeretük nagyjából 0, csupán saját kiadványukból tudnak érvelni bibliai igékkel a saját "igazuk" mellett. Persze még ezzel is meghaladják az átlag keresztények bibiliaismeretét-sajnos. Ezért tűnik úgy, mintha ők nagyon alaposan ismernék az Írásokat, és egész biztosan ők mondanak igazat. Ehhez járul hozzá a magabiztos stílusuk.

2009. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
94%
Jézus szerintük az 1. teremtmény, azonos Mihály angyallal.
2009. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:
de miért azonos? Ez is benne van a Bibliában? Én úgy tudom Jézus, Jézus, az angyalok meg angyalok...
2009. szept. 28. 15:32
 8/78 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon profin ki tudják magyarázni magukat. Főleg, hogy az emberek többségének fogalma sincs a Bibliáról.

Hogy szerintük miért azonos, azt pontosan nem tusom, annyira nem mélyedtem bele a tanaikba.

2009. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
95%

Eddig amiket megtudtam róluk (a teljesség igénye nélkül):


1. Szentháromság nincs.

2. A Szentlélek nem egy isteni személy, hanem az Atya (Jehova) tevékeny ereje.

3. Jézus sem isteni személy, hanem egy teremtmény, konkrétan Mihály angyal.

4. Jézust nem keresztre szegezték, hanem kínoszlopra (nem volt keresztgerenda).

5. Az embernek nincs lelke, tehát nem is lehet halhatatlan az ember lelke, mert nincs. Halálunk után semmivé válunk, és a feltámadáskor Jehova az emlékezetéből alkot újjá mindenkit.

6. Nincs mennyország és pokol, tisztítótűz pláne. Egy seol nevű hely van. (Ezt a részt még nem teljesen értem. Ha semmivé leszünk, akkor mi van itt?)

7. Minden egyház a sátán szolgája, az egyetlen igaz egyház a Jehova Tanúk gyülekezete. Közülük is 144.000 legfőbb vezető fog urakodni az idők végén.

8. Van egy saját Biblia fordításuk, Új Világ fordításnak hívják. Angolból fordítják magyarra.

9. A fordításukban sok helyen az Úr szavakat Jehovára cserélték, mert fordítóik szerint valószínűleg az volt eredetileg az írásokban, csak kicserélték Úrra.

10. Nem tartanak semmiféle ünnepet. Nincs születésnap, karácsony, húsvét, pünkösd, nemzeti, családi és egyházi ünnepek. Van egy kivétel, Jézus halálának emléknapja.

11. Tiltják a vérátömlesztést, helyette alternatív megoldásokat preferálnak.

12. A kettesével házról-házra járó hitterjesztést a mormonokhoz hasonlóan kiemelten fontos feladatnak tartják.

13. Péter nem volt az apostolok vezetője (inkább Jakab volt), így a pápaság is egy kitaláció.


A belső dolgaikról nem tudok nyilatkozni, mert nem voltam a tagjuk.

2009. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
15:38as, kár hogy 150%ra nem lehet értékelni!!:) és mi a helyzet ezzel a vér-dologgal? Mivel lehet szerintük a vért "kiváltani"?
2009. szept. 28. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!