Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a jehova tanúiról?

Mit kell tudni a jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Légyszi, mindent írjatok le, amit tudtok róluk! normális válaszokat kérnék!
2009. szept. 28. 15:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
44%
A tegnapi 19:01-nek szeretnék válaszolni.Először is magyarországon lakom,nem messze Miskolctól,tehát nem egy olyan országban ahol még le lenne maradva az orvostudomány.(bár ez relatív)Másodszor:igen ,van egy nagyon jó barátunk akit tavaly műtöttek vér nélkül.A combjába ültettek be protézist,és két hét múlva már tudott mankóval járni,de akit vele egyszerre műtöttek vérrel az még másfél hónap múlva is csak járókerettel tudott menni.A harmadik sajnos igaz.A második szomszédom volt aki az aids-es vért kapta.Igaz,hogy ez már több mint 10 éve volt de akkor is igaz volt.Én akkor még nem voltam tanú,de végig néztem ,hogy hogyan "sorvad"el szerencsétlen ember és milyen szenvedéseket él át csak azért mert a vakbelét vették ki.Én akkor megfogadtam,hogy ha valamikor is műtétre kerül sor ,nem fogom engedni,hogy vért adjanak!Persze most mondhatja mindenki,hogy azóta nagyon sokat fejlődött az orvostudomány.Ez igaz is.De még mindíg nagyon sok olyan betegség,vírus ,stb.van amire nem vizsgálják a vért.Nem beszélve az immunreakciókról.Amikor valaki sok vért veszít fenn áll annak a lehetősége,hogy erre a szervezete sokkal válaszol ,mert kevés a folyadék az ereiben.Az elveszített vért nem csak vérrel lehet pótolni,az a fontos,hogy az erek térfogatát kitöltsük folyadékkal,és erre már megvannak a megfelelő módszerek és folyadékok.Ha a szervezetünkben csak 4%-nyi vér marad is meg ,vissza tudja termelni a megfelelő mennyiséget a szervezetünk(köszönhetően a csodás megalkotónknak aki gondoskodott még erről is).Tehát meg van erre is a megfelelő megoldás.És evvel nem kerültük ki Jehova Isten parancsát mivel nem vettünk megunkhoz semmilyen módon vért.
2009. szept. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
52%
Tegnapi egyik válaszoló! Nem azt írja a Jelenések könyve, hogy 144.000 lesz azoknak a száma, akik itt a földön fognak élni. A számadat stimmel, de nem a földön, hanem az égben. A földön egy nagy sokaság fog élni, melynek száma megszámlálhatatlan.
2009. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező? Miért érdekelnek Jehova Tanúi?
2009. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van személyes tapasztalatom. Az egyik ismerősöm rendszeres véradó volt. Egyszer volt egy balesete, kapott vért. Felépült nagyon hamar. Szerencsére. A következő véradásnál derült ki, hogy Hep-es lett a kapott vértől. Na, ezért nem kérek én más véréből, mikor van lehetőség arra, hogy az én véremet ne a földre folyassák, hanem pl. egy gépben tárolják a műtét alatt, majd visszajuttassák a szervezetembe. Hallottatok már az EPO injekcióról? Ez serkenti a vvt-termelődést nagyon rövid idő alatt. És még legalább egy tucat ilyen kezelési eljárásról beszélhetnék.

Ja, a legegyszerűbb: ringer-oldat a vér helyett. Hisz ez akármelyik mentőben kéznél van. Hisz hemoglobin van bennünk elég, bármennyire sok vérünket is veszítettük el. Csak hígítani kell, hogy a vesztett mennyiségtől nehogy összeomoljon a keringés. De ehhez a ringer is jó.

2009. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
81%

Na igen... megint az alkoholos "hasonlat"... ami úgy sántít, mint egy háromlábú kutya!

Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy a 2 SZÁNDÉK közt van ég és föld különbség!!!

Míg az alkoholista élvezeti célból vesz magához káros mennyiségű alkoholt, addig a vérátömlesztés életet ment!


Mi ez, ha nem a legegyértelműbb farizeusi magatartás??

2009. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
27%
Én azért megkérdezném az orvostól,amikor azt állítja,hogy vér nélkül meg fog halni a beteg:ha kap vért a beteg akkor az orvos tudja nekem azt garantálni,hogy megmarad ,vagy egyáltalán nem kap el semmit?Szóval csak ennyit az életmentésről.Szó szerint igaz ,hogy a mentősöknél mindíg van ringer oldat,és ezt nyugodtan lehet használni a vér helyett.Egyáltalán nincs semmi különbség az alkoholos példa és a vér kérdése között.Számtalan orvos vállalja most már a vér nélküli műtéteket,még Miskolcon is van ilyen már.Neves külföldi és hazai professzorok ismerték el,hogy sokkal jobb,higiénikusabb,veszélytelenebb az a fajta műtét amit vér nélkül végeznek el.
2009. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
10%

Lukács 6:22-28- Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kirekesztenek és gyaláznak benneteket, és kivetik a neveteket mint gonoszat, az Emberfiáért.  Örvendezzetek azon a napon, és ugráljatok, mert íme, nagy a ti jutalmatok az égben, hiszen ugyanezeket tették ősatyáik is a prófétákkal.

 De jaj nektek, gazdagok, mert megkaptátok már teljes vigaszotokat.

 Jaj nektek, akik már beteltetek, mert éhezni fogtok.

Jaj, akik most nevettek, mert keseregni és sírni fogtok.

Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ilyeneket tettek ősatyáik is a hamis prófétákkal.

 Én pedig azt mondom nektek, akik figyeltek, hogy szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek titeket,  áldjátok azokat, akik átkoznak benneteket, imádkozzatok azokért, akik bántanak titeket.

...................................................................................................................................... Amig vannak akik féltékenyek RÁNK ,és utálnak minket, addig valamit nagyon jól csinálunk!

2009. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
82%
És aki felmagasztalja magát, az megaláztatik.
2009. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
15%
Én sem tudtam volna jobb választ írni mint a 15:28-as.Felesleges,hogy itt írkáljnunk nekünk bármit is,mert ha valaki hinni akar, akkor egy mondatból is hisz,ha valaki meg nem akar hinni,akkor teleírhatjuk az egész oldalt akkor is csak a maga igazát fogja hajtani!
2009. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek a 15:31-es válaszolóval. JT oldalon az alázat ritka, mint a fehér holló.


"ha valaki meg nem akar hinni,akkor teleírhatjuk az egész oldalt akkor is csak a maga igazát fogja hajtani!"


Bizony, bizony.

2009. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!