Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan térhetek át reformátusr...

Hogyan térhetek át reformátusról katolikus hitre? Milyen állomásai vannak?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, menjek el egy paphoz: rendben, de előtte tudni szeretném, mire számíthatok. Meg vagyok keresztelve, és konfirmáció után vagyok, mégis közelebb áll hozzám a mise az istentiszteletnél.

2013. máj. 20. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés, nem te voltál az? Ha gyakorló katolikus hívő szeretnél lenni, mindenképpen el kell jutnod a szentáldozásig. Ehhez hitoktatáson kell részt venned, melynek végén vizsgáznod kell. Később bérmálkozhatsz is, bár az már nem kötelező. Arra szintén van felkészítő oktatás.
2013. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:

Szia!


Nem szeretnél inkább Krisztus követőjévé válni? Ehhez ad a Biblia irányelvet.

Az egyik: a János 17:3-ban van "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."

Tehát szerezz pontos ismerete Istenről és Jézusról


Fogadd meg Jézus parancsát,amely a Máté 28:19,20-ban van,

"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig".

Látod, Krisztus azt mondja, meg kell tanulnod megtartani mind azt, amit parancsolt a tanítványainak amikor itt volt a földön.

Hidd el nem nehéz, csak kitartás kel.

Ja és még valami. Hasznodra lenne, ha Isten állna közelebb hozzád és a vele ápolt jó kapcsolatra összpontosítanál. Elégedett, boldog, békés, céltudatos életet biztosít ez az életút.

Sok sikert.

Üdvözlettel: Zita

2013. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Most csak egyembe jutott, hogy hallottam egy könyvről, a címe "Minden érv Rómába vezet", talán utánanézhetnél, hátha írnak benne egy kicsit erről is. :) De ez csak egy ötlet, nem olvastam a könyvet. :)
2013. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!