Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltétele a gyermek (Róm....

Feltétele a gyermek (Róm. Kat. ) keresztelőjének a szülők egyházi eküvője?

Figyelt kérdés
Nálunk az a helyzet, hogy csak én és a szüleim vagyunk katolikusok, férjem és a szülei felekezeten kívüliek. Férjemmel megbeszéltük, hogy a gyermekünket kereszténynek neveljük Róm. Kat szertartások szerint. Rendszeresen járunk templomba, van, hogy a férjem is elkísér. A gyerek is velünk jön, igazából gyakran egyedüli a korosztályában. Mindezek ellenére a keresztelésnél gond, hogy nincs katolikus esküvőnk. Nem értem ez miben érinti a gyereket, de mégis sokan mondják, hogy probléma lesz, így még nem mertem beszélni az illetékes plébánossal, mert köztudottan nagyon szigorú. Tudom, hogy úgy is lehett volna katolikus házasságkötésem, hogy a férjem nem vallásos, de ő nem szerette volna, mert furcsának érezte. Ezek után mi lesz a gyerekkel? Megkerezstelhetik hivatalosan, vagy ez attól függ csak mennyire engedékeny a plébános? Hangsúlyozom, hogy ha megkeresztelik, ha nem, templomba el fogom vinni ugyanúgy, csak jó lenne mégis gyermekkorban...

2013. máj. 22. 17:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nem feltétele, de van pap aki istent játszik ... én nem nősültem templomban és meg vannak keresztelve a gyerekeim
2013. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ha már templomba jártok igazán beszélhetnétek a helyi plébánossal erről. Én nem hallottam még arról, hogy ne keresztelték volna meg a gyermeket csak azért mert a szülők nem kötöttek egyházi esküt. Főleg akkor, ha a szülők elhatározása komoly az ügyben, hogy vallásosan neveljék gyereküket. És mi van azokkal a párokkal akik csak együtt élnek? Azoknak sem keresztelik meg a gyereküket? Én tudok olyan esetről, hogy előbb volt a gyerek keresztelője és utána a szülők egyházi esküvője.
2013. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom megkeresztelni bárkit meg lehet, aki kéri, akármilyen családból is származik. Mondjuk a gyerek az más kérdés, mert nem ő akarja, hanem a szülei. De szerintem nem feltétel. Kérdezd meg, és ha nem engedik, legfeljebb másik pappal keresztelteted meg.
2013. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Én azt nem értem (és a kérdés az első válaszolónak is szól), hogy miért akarjátok, hogy a gyereketek egy olyan közösség tagja legyen, aminek a ti sem vagytok igazán a tagjai? Hiszen a játékszabályokat nem tartjátok be. Mégis szeretnétek, ha a közösség a gyereket befogadná. Miért?
2013. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi őszintén? fogalmam sincs ...


- nem vitatkozok a rokonsággal a keresztelésről, legyen

- nem járok templomba, nem tudok a "szabályoknak megfelelő" imát

- istenben nem hiszek tüntetően, az első sorban állva a templomban mint a rendszerváltás után a volt párttitkárok (és ez konkrét, nem csak kitaláltam)

- ha istennel dolgom van, megbeszélem vele, és meggyőződésem, hogy jobb ember vagyok mint sok bigott vallásos

- nem, nem fogadom el a játékszabályokat mert azok nem isten játékszabályai, hanem egy olyan egyházé, amely a világ leggazdagabb állama lett az idők folyamán, többnyire ármánykodással, és az emberi butaságot kihasználva

- nem, a Biblia nekem nem követendő szabályok gyűjteménye, hanem az emberiség egyik legrégibb írott meséje, aminek az eredetijét sajnos senki nem ismeri teljes körűen, mert az az egyház, amely kihasználta az egyszerű embereket az elmúlt évszázadokban már régen a maga előnyére formázta

- és mégis miért kereszteltem meg a gyerekeimet a rokonok kedvén kívül? nem tudom, talán azért mert féltem, hátha mégis hátrány lesz nekik az életben vagy a halálukban, ha nincsenek megkeresztelve

2013. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szia Andizsuzsi!


Azért szeretném megkeresztelni a gyermekemet, mert szeretném, hogy keresztény ember legyen. Viszont úgy gondolom, ez nem csupán a keresztelésen múlik, hanem most még gyermekkorban főleg rajtunk szülőkön. Ezért eset - igaz nem mindig, de gyakran, szoktam vele imádkozni (természetesen saját szavainkkal). Habár még nagyon kicsi és úgy mondja "jézuskát megünnepelni megyünk a templomba", de mégis van értelme, mert ha kiskortól "megszokja" a vallásgyakorlatokat akkor talán később is erősebb lesz a kötődése az egyház felé.

Tudom, hogy nem vagyok a "legjobb katolikus" a világon, hiszen nincs egyházi esküvőm, így nem áldozhatok. Ennek ellenére nekem fontos a vallásom és lehet nem élem meg azon a szinten, ahogy kellene, de ennek ellenére Római Katolikusnak tartom magam és igyekszek Krisztust követni. A gyerekemnek miért ne adhatnám meg az esélyt a vallásgyakorlatokra? Szóval attól, mert az Egyház szerint én csak "félig-meddig" vagyok Katolikus a gyermekem nem lehet egészen???

Még azt elfelejtettem, hogy 3 éves a kislányom!

2013. máj. 22. 22:01
 7/23 A kérdező kommentje:
Elírtam egy kicsit, eset helyett este.
2013. máj. 22. 22:03
 8/23 anonim ***** válasza:

Azért a keresztség annál jelentősebb dolog, mint hogy halogassák. Persze, manapság mondják, hogy lehet valaki jó keresztény enélkül vagy anélkül, de keresztség nélkül semmilyen keresztény nem lehet úgy igazából...


Egyébként megkeresztelik a gyermeket, de ezt ahogy írták ajánlatosabb a plébánossal megbeszélni először is.

Mondjuk azt nem igazán értem, hogy misére eljársz és fontosnak is tartod, de a katolikus esküvőt inkább nem eröltetted, hogy a férjednek ne legyen kellemetlen (így nem is áldozhatsz) , de ez a te problémád, a kérdés nem erről szólt.

2013. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló. Igen, ez az én "gondom", nem járulhatok szentségekhez "így". Viszont érdekes dolog ez, mert a tempolmba járás is "feltétele" az egyházba tartozásnak (lásd anyaszentegyház 5 parancsolata) és ennek pl. eleget teszünk. Nagyon érdekes, hogy a templomban egyedüli a gyerekem a korosztályában (néhány iskolás gyerek jár még), pedig sok gyereket rendre megkereszteltek a plébániánkon, meg előtte a szülőknek is megvolt az egyházi esküvő, de körülbelül akkor voltak utoljára templomba, azóta se... Nem azt mondom, hogy ezzel "bűntelenebb" vagyok náluk, de azt igen, hogy nem érzem magam "bűnösebbnek" azoknál, akiknek bár megvan az egyházi esküvő és kisbabaként megkeresztelhették gyermeküket azóta a templom közelébe sem mennek, azaz alig-alig van közük az egyházhoz. Majd mennek, ha majd aktuális lesz az elsőáldozás.

(Hangsúlyozom, hogy most nem a hitről beszélek, mert azt nem tudhatom, kinek mi lakozik a szívében. Most a vallásról, valláshoz való tartozásról van szó).

Továbbra is igazságtalannak tartom, ha miattunk nem keresztelnék meg a gyerekemet. Ebből a logikából kiindulva, mi van azokkal a gyerekekkel, akiknek a szülei kat. házasságkötés után elválnak egymástól? Akkor már ők sem "hitelesek" az egyház szerint, pedig a gyereküket megkersztelték? Akkor most "utólag" nekik sem járt volna? (Nem akarok senkit megsérteni, én nem gondolom így, csak a mi esetünkből indultam ki, lehet nem a legjobb hasonlattal)

2013. máj. 23. 08:08
 10/23 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te voltál elsőáldozó?
2013. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!