Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltétele a gyermek (Róm....

Feltétele a gyermek (Róm. Kat. ) keresztelőjének a szülők egyházi eküvője?

Figyelt kérdés
Nálunk az a helyzet, hogy csak én és a szüleim vagyunk katolikusok, férjem és a szülei felekezeten kívüliek. Férjemmel megbeszéltük, hogy a gyermekünket kereszténynek neveljük Róm. Kat szertartások szerint. Rendszeresen járunk templomba, van, hogy a férjem is elkísér. A gyerek is velünk jön, igazából gyakran egyedüli a korosztályában. Mindezek ellenére a keresztelésnél gond, hogy nincs katolikus esküvőnk. Nem értem ez miben érinti a gyereket, de mégis sokan mondják, hogy probléma lesz, így még nem mertem beszélni az illetékes plébánossal, mert köztudottan nagyon szigorú. Tudom, hogy úgy is lehett volna katolikus házasságkötésem, hogy a férjem nem vallásos, de ő nem szerette volna, mert furcsának érezte. Ezek után mi lesz a gyerekkel? Megkerezstelhetik hivatalosan, vagy ez attól függ csak mennyire engedékeny a plébános? Hangsúlyozom, hogy ha megkeresztelik, ha nem, templomba el fogom vinni ugyanúgy, csak jó lenne mégis gyermekkorban...

2013. máj. 22. 17:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Sok igazság van abban amit mondasz és valós jelenséget írsz le, de amit a Kreszről írtál, azt is fontold meg, mert jó hasonlat. :)


De lezárva a témát, tarts ki álláspontod mellett és kereszteltesd meg a gyermekedet, nyugodj meg a plébános örülni fog, hogy így döntesz.

2013. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Pedig katolikus szempontból az egyházi esküvő nem csak a házasság megáldása, hanem pont, hogy azáltal házasodtok össze. Ebben az állapotban olyan, mintha nem is házasodtatok volna össze.
2013. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 csincsilla000 ***** válasza:
Nem.Egyik ismerősömnek is meg van keresztelve a fia,nekik júliusban lesz az esküvőjük(egyházi)
2013. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!