Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallás amiben a...

Bannala18 kérdése:

Melyik az a vallás amiben a szülök nagyon védik lányukat?

Figyelt kérdés
van egy lány aki vmilyen másfajta valláshoz tartozik mint én és ezt szeretném kideríteni,hogy melyik ez :)
2013. ápr. 24. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Iszlám?
2013. ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keresztény szülők is védhetik, zsidó szülők is, muszlim szülők is...
2013. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Több, mint 120 vallás van a Nagy Valláskalauzban. Nem tudhatjuk, melyik az említett szülőké. Talán keresztények és te zsidó vagy? Vagy moszlimok és te keresztény vagy? Vagy te hitetlen vagy? Szóval, ezek oka lehet...
2013. ápr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 acelsziv ***** válasza:
Nem kimondottan vallásfüggő.. Inkább, hogy a szülők mennyire vannak belebonyolódva és veszik azt betű szerint.
2013. ápr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy védeni?A kasztrendszerben nem engedik más kasztbelivel házasodni ha szeretik is egymást! Ez nem védés!És amit sok vallásban csinálnak követelnek az se védés!
2013. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Melyik az a vallás, amelyikben a szülők NEM védik a lányukat?
2013. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én muszlim vagyok, és nagyon védjük a lányainkat. De nagyon sok keresztény, és ateista ismerősöm van, ék ők is ugyanúgy védik, és szeretik a lányaikat. (És a fiaikat is, persze.)


Jó esetben ez nem lehet vallás kérdése. :)

2013. ápr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg miért nem kérdezed meg attól a lánytól, hogy milyen vallású? Nem egyszerűbb, mint itt találgatni?


Amúgy ahogy előttem is írták, minden vallás (legalább családalapításig) nagyon védi a lánygyermekeket. Az okok változóak, a legtöbbször nem a gyermek miatt, hanem a leendő férj miatt, hogy a lány "tisztán" menjen bele a házasságba.

2013. ápr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez inkább szülőfüggő. Így nem lehet ráhúzni egyik vallásra sem.
2013. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg minden szülőnek védeni kellene a lányát, ennek elvileg semmi köze a valláshoz. Hacsak nem annyi, hogy a vallásos emberek családcentrikusabbak (legalábbis a keresztények), így az ő esetükben jobban megvalósul a gyerekekkel való törődés, odafigyelés.

Szóval ennyi alapján nem lehet eldönteni. Kérdezd meg tőle.

2013. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!