Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudatlanságomért ne kövezzetek...

Tudatlanságomért ne kövezzetek meg, de pontosan miért tiltott sok vallásban a házasság előtti nemi érintkezés?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy amelyek nem tiltják az örömszerzés céljából létrejött együttléteket, tehát így a fogamzásgátlás is elfogadott, tehát nem kell félni a teherbeeséstől, nem lesznek olyan utódok, akik helyzete nem biztosított.

Tehát ebből adódik a kérdésem, ha a fogamzásgátlás szabad, akkor a házasság előtti szex miért nem, miért tartják ennyire rossznak sokan?

Véleményem szerint mivel a vallás emberi alkotás, s az emberi társadalmak változnak, bizonyos mértékű rugalmasság szükségeltetik minden felekezet hívőinek, vezetőinek részéről, mely akár az alapok átgondolásáig is vezethet.

Nem kívánom bírálni a különböző nézeteket, így ti se tegyétek az enyémmel ezt, csupán világítsatok rá a saját álláspontotokra! Köszönöm!


2013. máj. 23. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Dr Pálhegyi Ferencnek van erről könyve, egyik A kersztyén házasság, másik a Szex és szerelem. Jól körül járja a témát, van benne szó arról, hogy "személyiség-szintű szex" meg "ösztön-szintű" és hogy azért óv Isten a házasság előtti szextől, merthogy ne szokjunk hozzá az ösztön-szintű szex gyakorlásához, mert akkor sokkal nehezebben fogjuk megtanulni a személyiség-szintűt stb.


Nem mondom, hogy rossz könyv, sőt nagyon jó dolgok vannak benne, bár konkrétan ezzel, hogy a házasság előtt ne én szexeljél én nem értek egyet.


Főleg, hogy ugye ő is megemlíti, hogy és akkor már nem kell félni a teherbe eséstől.. Ami már csak azért is "butaság", mert manapság már házasságon kívül se kell a sok fogamzásgátló miatt ÉS ha félnek is tőle az emberek, manapság nem azért félnek, mert jaj nem vagyunk házasok és akkor kiderül, hogy szexelünk, ha megnő a hasam, hanem azért, mert attól félnek, hogy nem lesz miből etetni a gyereket, házasság ide vagy oda..

2013. máj. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%
Pontos választ nem tudnék adni, de nagyon örültem volna ha így tanítottak volna engem is. ... Nem sokára töltöm a 19-et, 2 éve váltam qrvává. És persze hogy végett ért a kapcsolat ( első és egyedüli kapcsolatom eddig ), annyira sajnálom hogy nincsenek rendes szüleim hogy megmagyaráztak volna pár dolgot, sőt legrosszabb hogy drága anyámék megtalálták a naplómat, nem tudom pontosan mit de valamit megtudtak, és azóta b*szogat testvéreimmel együtt, már majdnem hogy hozzám se akar érni. De igaza is van. Szoval én ezt úgy értelmezem hogy amíg meg nem találod az igazit, addig ne is piszkold magad. Sok a qrva, az van, sőt, mminden nőben benne van a qrva, csak attól függ ki mennyire van megnevelve, tartja e, becsüli e magát...
2013. máj. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!


A Biblia elég egyértelműen fogalmaz:


"Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát." (1Korintusz 6:9,10)


Nem a nem kívánt terhesség miatt kell tartózkodni a házasság előtti nemi élettől, hanem mert Isten parancsolata ez. De hozzá kell tenni, hogy ez sem rossz indok. Évente világszerte 75 millió gyermek fogan úgy, hogy valójában nem is akarják megtartani. Sok nő számára az abortusz az egyetlen megoldás.


Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, nyugodtan írd meg!


Üdv: Imre

2013. máj. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
69%
Ezek a vallások egy olyan korban születtek, amikor még nem volt fogamzásgátlás és biztonságos abortusz. Ha a tinilányod felcsináltatja magát, a fiú meg lelép, akkor senki sem veszi feleségül a zabigyerekével, ott marad a nyakadon és eltarthatod halálodig.
2013. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zabmester ***** válasza:
73%

Ott tévedsz, kérdező, hogy a nagyobb vallások most sem engedik a fogamzásgátlás legtöbb módját.

" nem tiltják az örömszerzés céljából létrejött együttléteket, tehát így a fogamzásgátlás is elfogadott" Nem, sajnos az egyik nem következik a másikból. Házasságon belül nem tiltott az örömszerzés céljából létrejött együttlét, viszont ha ebből mégis utód származik, azt ajándéknak kell tekinteni.

Más kérdés, hogy ma már sok vallásos ember is védekezik valamilyen módon, mert a mai viszonylatok mellett nem igazán praktikus, ha egy családban 10-15 gyerek van.

2013. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Gyakorlatilag azért, mert a vallás elavult, több évezredes gyakorlaton alapul - abban a korban, mikor ezeket a szabályokat hozták, ez volt az egyetlen módja annak, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy a gyerek házasságon belül születik (ugye a házasságon kívüliek fattyak voltak, nem örökölhettek, így ezt igyekeztek megelőzni), valamint hogy biztosan tudják, ki az apa (aztán ha nem a férj az, legalább rá lehet fogni).


A tudományos alapja ez, érzelmi, hiszékenységi alapon pedig az, amit már előttem leírtak - bár ezeket a kifogásokat gyakorlatilag csak a fent említett "praktikus" tény igazolására szánták.


A fogamzásgátlást is azért tiltották, hogy nőjön a népesség, valamint a homoszexualitás is azért volt elítélendő, mert akadályozta a szaporulatot.

2013. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

A házasság előtti nemi érintkezéstől a nő terhes lehet. A férfi ekkor könnyen magára hagyhatja, hiszen nem házasok, nem kell felelősséget vállalni a gyerekért. Csak a nőé a felelősség, és csak övé a szégyen. A nőket védeni kell.

Hitük szerint a vallások nem emberi alkotások, hanem isteni kinyilatkoztatások. Ha egy vallás úgy gondolkodna, mint te, akkor hívei elhagynák.

2013. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!