Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legszebb bibliai...

Melyek a legszebb bibliai idézetek?

Figyelt kérdés
Amelyek megérintenek, és amelyeket teljes egészében átérzel, és szívesen megosztanál másokkal? Nekem nagyon tetszik a következő: "Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?!" - ez annyira telitalált, hisz minden csalódás esetén továbbéltet. :)) Tudtok ti is hasonlókat ajánlani? Köszönöm!

2013. máj. 24. 19:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező! És honnan tudod, hogy Isten veled van, nem pedig ellened?
2013. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Mert, aki ot keresi, megtalalja. Es o mindenkit szeret. :-)
2013. máj. 30. 12:37
 13/30 anonim ***** válasza:
29%
"Ez az Úr szava, amelyet a tisbei Illés által hallott: Jiszreel mezején a kutyák falják fel Izebel testét, és Izebel holtteste úgy terüljön el a földön, mint a szemét, ne mondhassa rá senki: ez Izebel!"
2013. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
23%

Mózes negyedik könyve 31:25 Újra szóla az Úr Mózesnek, mondván:

31:26 Vedd számba az elfoglalt prédát, mind emberben, mind baromban, te és Eleázár, a pap, és a gyülekezet atyáinak fejei.

31:27 És oszszad a prédát két részre: a hadakozók között, a kik hadba mentek, és az egész gyülekezet között.

31:28 És végy részt az Úrnak a hadakozó férfiaktól, akik hadba mentek, ötszázból egy lelket, az emberek közül, az ökrök közül, a szamarak közül, és a juhok közül.

31:29 Azoknak fele részéből vegyétek, és adjad Eleázárnak, a papnak, felemelt áldozatul az Úrnak.

31:30 Az Izráel fiainak járó fele részből pedig egy elfogottat végy ötvenből: emberekből, ökrökből, szamarakból, juhokból, és minden baromból; és adjad azokat a lévitáknak, a kik ügyelnek az Úr hajlékának ügyére.

31:31 És úgy cselekedék Mózes és Eleázár, a pap, a miképen parancsolta vala az Úr Mózesnek.

31:32 És vala az a préda azaz annak a zsákmánynak maradéka, a mit a hadakozó nép zsákmányolt: hatszáz hetvenöt ezer juh.

31:33 És hetvenhét ezer ökör.

31:34 És hatvanegy ezer szamár.

31:35 Emberi lélek pedig: a leányok közül, a kik nem ismertek vala férfival való egyesülést, ilyen lélek összesen harminczkét ezer.

31:36 Vala pedig az egyik fele, azoknak része, a kik hadba mentek vala: számszerint háromszáz harminczhét ezer és ötszáz juh.

31:37 Vala pedig az Úrnak része a juhokból: hatszáz és hetvenöt.

31:38 Az ökör pedig: harminczhat ezer; és azokból az Úrnak része: hetvenkettő.

31:39 És a szamár: harmincz ezer és ötszáz; azokból az Úrnak része: hatvanegy.

31:40 Emberi lélek pedig tizenhat ezer; és azokból az Úrnak része: harminczhét lélek.

2013. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Bi'blos válasza:

Kedves kérdező!


Egy pár kedves ige ami nagyon tetszik nekem:


Ruth 2,12 Fizessen meg az Úr a te cselekedetedért, és legyen teljes a te jutalmad az Úrtól, Izráelnek Istenétől, a kinek szárnyai alatt oltalmat keresni jöttél.


Ésaiás 43,4 Mivel kedves vagy az én szemeimben, becses vagy és én szeretlek.


Bölcs Salamonnak példabeszédei: 17,17 Minden időben szeret, a ki igaz barát, és testvérül születik a nyomorúság idejére.


Zsoltárok 23

1 Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.

2 Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.

3 Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4 Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.

5 Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.

6 Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

2013. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

„Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” (Mt 19,24) [1]


Szent Pál szeretethimnusza!

"Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok, vagy pengő cimbalom.

Lehet prófétálótehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat; hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek.

Szétoszthatom bár mindenemet a nélkülözők között, odaadhatom a testemet is égő áldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.


A szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Megismerésünk most még töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, véget ér az, ami töredékes. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyermek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek meg mindent, ahogy most engem ismernek.


Most még megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet."


(1Kor 12,30–13,13)

2013. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot"


Máté 10:34

2013. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 titak ***** válasza:

2Móz 32,27

És szóla nékik: Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, menjetek által és vissza a táboron, egyik kaputól a másik kapuig, és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát.

2013. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
És mi a szép ebben a "gyilkolászásban"? Nem értem, megmagyaráznád?
2013. nov. 4. 14:48
 20/30 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


A 18. kommentben természetesen nincs szépség. De "titak" egy kicsit másképp szemléli a világot mint a hívők. Ő nem Isten hívő.

2013. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!