Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? Teljesen össze...

Mit tegyek? Teljesen össze vagyok zavarodva! (többi lent)

Figyelt kérdés
Én egy keresztény családba születtem és nagyon vallásos vagyok. Az a helyzet, hogy nem mindennel értek egyet a bibliai tanításokkal. Jézus szempontjából sem vagyok biztos, h értünk halt meg. Szerintem csak Isten fontos. Továbbá el kezdtem érdeklődni a buddhizmus irányába. Mit tegyek? Ti mit választanátok?? 16f

2013. máj. 26. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi tetszik a kereszténységben?

2. Mi nem tetszik a kereszténységben?

3. Mi tetszik a buddhizmusban?

4. Mi nem tetszik a buddhizmusban?

5. Mi a különbség a kereszténység és a buddhizmus között?

6. Hogyan foglalnád össze röviden, hogy mi az élet értelme szerinted?

7. Mik az alapvető elveid?

8. Miben változna az életed, ha megszabadulnál a kereszténységtől?

9. Miben változna az életed, ha buddhista lennél?

10. Mit gondol Istenről és Jézusról (a kereszténység és a buddhizmus és végül pedig te)?

2013. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 schocko ***** válasza:
92%
Keress bizonyítékokat amelyek alátámasztják a vallások hitelét.
2013. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

A te korodban teljesen normális, hogy kételkedsz.

Mi keresztények úgy tanítjuk, hogy az Istent nem lehet máshogy megismerni, csak Jézuson keresztül. Ő mutatta meg azt, hogy milyen is az Isten valójában. Jézus értünk halt meg, egyrészt ezt Ő maga mondta. Másrészt a kereszténység fennállástól kezdve egészen napjainkig mintegy 70 millió mártírról tud, akik a Jézusba vetett hitért haltak meg, és ezzel tettek tanúságot, hogy te is higgy.

2013. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 schocko ***** válasza:
17%
A 70 millió az nem mártír volt, hanem bolond.
2013. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Én is kételkedem, de nem a vallásban, hanem maga az egyházban. Túlságosan felfújják az egészet, és elítélnek, ha nem értesz egyet velük, sőt, bűnösnek hisznek. Én hiszek Jézusban és Istenben, de azt nem hogy a templomba járás határozza meg, ki mennyire vallásos. A szeretetről kellene szóljon az egész, nem?


Ha váltanék vallást, tuti, hogy a buddhizmus lenne, de szeretem a vallásomat ( református), csak megvannak a saját elképzeléseim. Különben is, a kettő ugyanazt hajtogatja: éld helyesen az életed. Szóval nem kell olyan drasztikusan felfogni az egészet. Mindegy milyen vallást gyakorolsz, csak érezd "otthon" magad.

2013. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
nézd meg ezt: [link]
2013. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem olvassál egy pár könyvet. Hasonlítsd össze a vallásokat, gondolkodásokat.

Egy pár könyv:

- Platón: Szókratész védőbeszéde

- Kulananda: Buddhizmus (Alexandra Kiadó)

- Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor ford.)

Szerintem ez elég rálátást ad.

Egy jó összehasonlító esszé a vallásokról:

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások

Ez az írása egyetlen könyvben található meg: Albert Schweitzer, a gondolkodó (Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989)


Remélem, ugyanarra fogsz jutni, mint én: Jézus Krisztus az igazi!

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”

2013. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát Crystina igazat adok neked! Én is már eddig vagyok az egyháztól. Lassan már azt hiszik az egyházi vezetők, hogy ők maguk az Isten! É utolsó előtti igen. Nem hagyom el a kereszténységet, de úgy döntöttem a buddhizmust is gyakorolni fogom. A könyveket majd meglátom lesz e idóm valamikor :))

2013. máj. 26. 18:28
 9/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Csak annyit még, hogy ez egy nagyon sarkos kijelentése Jézusnak. Dönteni kell: elfogadod Jézust, vagy elutasítod. Fontos látni, hogy Jézus nem pusztán egy nagy erkölcsi tanító volt. Többnek tartotta magát, s erről tesz tanúbizonyságot az egész Újszövetség. Szívesen segítek, ha van kérdésed a kereszténységgel kapcs., tudok pár olvasnivalót is ajánlani. Keresztényként tisztában vagyok a felelősségemmel:

2 János 1,9

„Aki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. A ki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.”

2013. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Semmi baj nincs a hozzáállásoddal.Az egyházi emberek,megrögzött keresztények szerint lehet,hogy igen,de gondolom te is sejted,hogy mivel ők maguk nem mernek igazán szabadok lenni,és kételkedni,ezért szeretnének téged is visszahúzni a saját szintjükre.Nem kell velük foglalkozni.

Tanulmányozd nyugodtan továbbra is a buddhizmust ha szimpatikus,kételkedj a Bibliában,és Jézus megváltói szerepében,és ki fog bontakozni előtted a kép idővel.

2013. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!