Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint, melyik...

Jehova Tanúi szerint, melyik bibliai versek azok, amelyek beazonosítják az Őrtorony Szervezetet, a "modern" Noé bárkának?

Figyelt kérdés

Olvastam egy Őrtorony-kiadványt és nem akartam hinni a szememnek, hogy ilyet mernek állítani magukról!


"Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez [Őrtorony] kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned.” - Örökké élhetsz Paradicsomban a földön. 255. o.



2013. máj. 29. 01:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Katy! Nekem ezzel a hosszú írásoddal csak annyi a bajom, hogy igazából az Őrtorony Társulat mondja meg, hogy ki üdvözül és ki nem.

Ehhez milyen jogalapja van, és kitől kapott rá felhatalmazást? Isten vizsgálja a szíveket és nem egy Társulat, nekem ez az álláspontom.

2013. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszoló.

Nem a Tanúk mondják meg hogy ki üdvözül, és ki nem és nem is a a Társulat,

A bibliában le van írva hogy mi a megmentés feltétele,

Isten szabja meg mit kell tenni az örök életért.

Nekünk egy feladatunk van:

hirdeti Isten királyságának jó hírét,és Jézus parancsa szerint megkeresni az elveszett juhokat, akiket tanítvánnyá kell tenni. az ítélkezés a Teremtő és a fia Jézus dolga


Katy Weaver

2013. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Katy!


Hisz látható a kérdés alatt lévő idézetből, hogy igen a Társulat mondja meg! Nekem ez a vers a mérvadó, a kérdés eldöntésében: Minden, amit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, aki hozzám jő, semmiképpen ki nem vetem. Jn 6:37

szóval Jézus azt állítja, hogy aki Őhozzá megy azt nem veti el magától! Köszönjük neked Jézus, a te kegyelmedet.

Az Őrtorony, meg Jézus helyébe helyezi magát, mint megmentő (hely)...

Ez arcátlanság a részéről! Honnan vesz a bátorságot, hogy Isten Szervezeteként állítsa be magát? 4x! adott meg végidőpontot, erre csak egy hamis próféta, egy hamis tanító képes!

2013. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

tévedsz kedves válaszoló. Jehova Tanúi soha nem adtak meg időpontot.

Voltak számítások amire többször utaltak mint talányra, hiszen a tanítványok is téves következtetésekre jutottak néha, De akkor sem konkrétízálták ezt, némelyek félre értették, rosszul adták tovább, és az emberek elméjében ez maradt meg.


Katy Weaver.

2013. máj. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Katy, a 10-es hozzászólásodban ezt írod:


" Napjainkban is kiválasztott Isten magának is egy népet a biblia szerint minden törzsből népből nyelvből, és egységesen az akaratát teszik amit Jézus parancsolt.

Igen az a megmentés egyik eszköze, mivel Noé idejében sem 10 bárkát építtetett hanem csak egyet, ezért ez jól szemlélteti, hogy Isten egy eszközt fog felhasználni a megmentésre, nem különböző még tanításban sem egyező csoportokat, akik közül ráadásul, még háborúk is vannak és nem békében élnek a földön. "


Érdekes hogy mikor a kiválasztott népről beszélsz akkor különböző nemzetek embereire utalsz, azaz a jehovistákra, viszont mikor olyan csoportokról érvelsz akik egymással háborúznak, akkor meg egységes nemzetekről beszélsz.


Érzed a kettősséget? Mikor a jehovistákról van szó mint kiválasztott nép akkor ott több nemzetséget egybefogó társaságról beszélsz


VISZONT


mikor az egymással harcoló hívőket szapulod ott észre kéne venni, hogy nem a hívők harcolnak egymással, hanem nemzet nemzet ellen! Nem vallási összecsapások vannak, hanem érdekellentétek. Ezt ugye érted?



Utószóként: Könyörgöm, legalább a logikát ne nélkülözzétek amikor érveltek, ember!!

2013. máj. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!