Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó római katolikusnak...

Miért jó római katolikusnak lenni?

Figyelt kérdés
Miért jó abban hinni, amit a katolikus egyház tanít? Miért egyedi, miért a Fő egyház még mindig?
2009. okt. 6. 09:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
dehogy jó! ki mondta ezt ?
2009. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, én görög katolikus vagyok! :)
2009. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
87%
Én római katolikus vagyok, szeretek az lenni, mert szeretem Istent, hiszem, hogy van. Amit egy zsidó, mohamedán, vagy protestáns hisz azt én is mind hiszem, de többet hiszek, szélesebb alapokon áll a katolikus egyház tanítása, tágabb, nagyobb mint más vallásoké. De nekem más vallásokkal sincs semmi problémám. Római katolikus teológiát tanultam, és nagyon szerettem foglalkozni a témával, a kutatásokkal, de nem elsősorban ezért hiszek Istenben, hanem, mert valaogy hiszem, hogy van, hiszem, hogy jó, irgalmas és szerető isten, és a rossz ami a világban van az nem tőle van, mert mindaz ami rossz, az a jónak a hiánya, márpedig Isten a tökéletes jó, akiben nincs rossz. Jó hozzá imádkozni, és tudom, hogy vigyáz rám. Nekem azáltal, hogy katolikus vagyok úgy érzem sok, több segítségem van, itt van a Mária hitem például, szeretek a Szűzanyához imádkozni, és hiszek abban, hogy Ő és a Szentek közbenjárhatnak értem.
2009. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
ez egy komoly kérdés, szerintem. Ha humorosnak gondoltam volna, beírom más tmába. Én szeretek katolikusnak lenni. Hinni abban, hogy van őrangyalom, és speciel ha engem látogatott volna meg annak idején Gábriel én biztos nemet mondtam volna. Mária pedig nem tette , még annak ellenére sem, hogy utána még a jegyese se akarta elhinni, hogy nem lépett félre. Ezért tartom különösen fontosnak, hogy Máriát tiszteljem. (ÉS akkor is ha ez egyesek szerint a pogány világból való "hozadék", hogy van női "isteni" személy. Miért kell férfiúsítani Istent??)
2009. okt. 6. 10:10
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Én római katolikus vagyok. Abban a közösségben, ahova tartozom, jó római katolikusnak lenni, mert úgy érzem, ez a közösség hiteles, egymást segítjük, közös erővel dolgozunk, a rászorulókat támogatjuk. Ha nagymamámék falujának a római katolikus közösségéhez tartoznék, akkor nem érezném jól magam, mert ott a külsőségek számítanak, az önzés, kinek mije van, hogyan főzzük le a másikat. Én sok helyre eljutottam már, mivel zenélek, és hívnak, sok közösséget láttam, elég változatos a paletta. Ahol a mi közösségünkhöz hasonló közösség van, ott az emberek szeretnek oda tartozni, ami nagyszüleim falujának a közösségéhez hasonlít, ott az embereken látszik, hogy nem szívből csak megszokásból járnak a közösségbe.
2009. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%

A tanitással nincs is probléma, csak a szokásokkal. A katolikus vallásban nagyon könnyelműen veszik például a bűnök megbocsájtását. Elmegyek a templomba, meggyónom bűneimet, a pap felold, és aztán minden mehet a megszokott kerékvágásban (tiszteletet érdemelnek azok, akiknek nem elég ennyi, hanem lelkiismeretfurdalásuk van, őszintén megbánják és igyekeznek nem elkövetni többet rosszat, viszont a túlnyomó többség nem igy cselekszik).

Azt is helytelenitem, hogy a gyermeket már kiskorában bekeresztelik a katolikus egyházba, hollott ő még döntésképtelen, ezért is van rengeteg hivő, akik valójában nem is hivők.

A gyermekeknek kötelezővé teszik az istentisztelet látogatását(nem lehetsz elsőáldozó, majd bérmálkozó, ha nem jársz, ha pedig ezek nincsenek meg, akkor nem házasodhatsz templomban, stb.). Ezzel csak az a probléma, hogy általában, ami kötelező, az nem is érdekel. Mikor én is jártam templomba semmi érdemlegeset nem tanulhattam, mert minden korlátok közé van szoritva: az éneklés, borivás, Krisztus teste felvétele, felállás, leülés. Talán az egyetlen érdemleges dolog, hogy a Bibliából felolvasnak egy részt, viszont ezt nem magyarázzák meg.

Tehát a legfontosabbat: Isten szavát, a Bibliát háttérbe szoritják, holott ez lenne a legfontosabb, olvasni, tanulmányozni, megérteni.

2009. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
mert ez az egyetlen, Krisztus által alapított üdvözítő Egyház
2009. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem jó... úgy vettem észre hogy apa/anyakomplexusos /tévképzetes/mindenféle lelkierőt nélkülöző/pénzhajhász/naív emberek gyülekezete az egész egyház... szilárd alap? mire gondolt a kedves kommentelő? a bibiliára? jó vicc... minden második mondata cáfolata az előzőnek... viszont manapság a sok lelkibetegnek nagy szüksége van rá hogy higyjen valamiben...
2009. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%
A vallàs, a népek opiuma.... sokaknak szüksége van rà, de szerencsére vannak még szabad emberek akiket még nem fertözött meg.
2009. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%
Miért lenne jó? Egy nagy átverés az egész. (parasztvakítás, már bocsánat)
2009. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!