Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a római...

Mi a véleményed a római katolikus egyházi vezetők pompája, és a krisztusi szegénységről?

Figyelt kérdés
Miért kell aranyozott palotában élnie a pápának? Régen miért volt szeretőjük és gyermekeik a pápáknak? Miért gyilkoltattak meg embereket, akik az utukban voltak? Nem lehet, hogy az egész egyháza a hatalomról és a pénzről szólt/szól?
2011. szept. 11. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorlatilag meg is válaszoltad a kérdésedet. :) Hát igen, az egyház csinált pár olyan dolgot, amit Krisztus biztos elvetett volna. És igen, az egész egyház már évszázadok óta a hatalomról és pénzről szól.
2011. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Nos. A katolikus egyház senkit nem kötelez nagyobb mértékű adóra. Az egyházi adó nálunk kb. 4000 Ft évente felnőttenként. Misén is gyűjtenek pénzt, de nincs előírás, hogy mennyit kell bedobni. Sőt, ha semmit nem dobsz be, akkor sincs semmi. Ezen kívül fizetni kell az esküvőért, temetésért, és ha valakiért misét akarsz mondatni. De ismerek olyan papot, aki ingyen temet és esket. Mindezek alapján én nem tartom az egyházat kizsákmányolónak, messze nem.


De ha csak mocskolódni akarsz, akkor úgyis mindegy, mit írok. Igaz?

2011. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a hívek szívük szerint mennyi adományoznak, hiszen a templomokat és egyházi iskolákat valamiből fenn kell tartani. DE az az életmód, amit az egyházi vezetők folytatnak, messze áll Jézus tanításaival. Dőzsölnek és királyi körülmények között élnek. Szó szerint bort isznak és vizet prédikálnak. Nem véletlen ez a régi mondás.
2011. szept. 11. 20:14
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem mocskolódásnak szántam, hanem ez a színtiszta igazság. Ők engedik, hogy "mocskolódni" lehessen róluk. Mi a véleményed például a búcsú cédulákról? Pénzért egyenes út az üdvözülésig?
2011. szept. 11. 20:15
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

A katolikus egyház már 2000 éve a világ legrégibb,és leggazdagabb üzlete.Olyan mint ma egy multi.Érdekes módon a református egyház nem ilyen,a buddhistákat nem is említve.Az,hogy voltak gyermekeik,az már attól függ,hogy egy pap/pápa mennyire vette komolyan a hivatását és azt,amire a papi esküt tette.De hiába a sok máz,a reverenda alatt úgyis gyarló emberek.Gyilkolás alatt gondolom a keresztes hadjáratokat érted.Ott azokat az embereket akarták megölni,akik nem abban hittek mint ők.Gusztustalan dolog,ugyan úgy,mint a boszorkányperek és az inkvizíció.Az egyháznak rengeteg bűne van,amit persze II.János Pál pápán kívül senkinek sem volt gerince elismerni és bocsánatot kérni érte.Itt minden a pénzről szól,ezért írtam fentebb azt,hogy olyanok mint egy multi.

Ajánlom figyelmedbe Dan Brown-tól(hacsak még nem olvastad) az "Angyalok és démonok",illetve a "Da Vinci-kód" című könyveket.Sok érdekességet olvastam bennük az egyházról.

2011. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Egyvalamit tisztázzunk. Az egyházat emberek alkotják. Nem istenek. Az egyház tagjai, a vezetők is számtalan hibát elkövettek 2000 év alatt. És követnek el most is. Ettől a vallás maga lehet hiteles.


Amit meg a pompáról írsz, nem tudom. Én nem szoktam egyházi vezetőknél vendégeskedni. Nem tudom, mit esznek, mit isznak, milyen tévéjük van. Te hány püspökhöz vagy bejáratos?

2011. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Személy szerint nem rajongok a katolikus vallásért...bálványozzák Máriát, miközben Istentől kellene segítséget kérniük, és ahogyan a Szent Biblia is írja: Ne törekedjünk nagy gazdagságra, mert születésünkkor sem hoztunk semmit magunkkal és a halálba sem viszünk semmit magunkkal, de a Katolikusok többre tartják a nagy pompát, és aranyozott dolgokat, mint amit a Biblia ír.

Kérem ezt ne vegye egyik Katolikus sem magára! Nem magbántás céljából írtam! Elnézést, ha megbántok valakit is!

2011. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Kedves utolsó! Pedig ha általánosítasz ("katolikusok"), akkor sok embert megbántasz.
2011. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én ezt gondolom....
2011. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Kedves utolsó! Kicsit elkanyarodtunk, de nem baj. Elárulom, hogy olyan nincs, hogy "katolikusok". Sokféle irányzat él a hatalmas valláson belül. Vannak, akiket például zavar az általad említett erős Mária kultusz. Sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy meg kellene engedni papoknak a családalapítást. És hány meg hány kérdés van, amiben eltér a hívők véleménye... Egyvalami a közös. Elfogadjuk, hogy Jézus a második isteni személy, aki Péterre (és annak utódaira) bízta az egyház vezetését, amíg újra el nem jön.
2011. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!