Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusnak keresztelte...

Római katolikusnak kereszteltek, de szeretnék újra pogány lenni! Hogyan tudnék megszabadulni ettől a vallástól?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, kérlek, segítsetek! egyrészt keresztapám miatt (anyám testvére) és kiskoromtól gyűlöl engem,mert jó tanuló voltam, később az utcára kitett, állandóan kritizál, és rám fogja, hogy miattam halt meg a volt párom!:S Egyszer rosszul lettem, és nem hívott hozzám orvost, hanem akkor is kritizált, hogy én nem beszéltem vele normálisan, komolyan majdnem elpatkoltam, ő meg elvárta volna, hogy vele foglalkozzak, pedig akkor neki kellet volna legalább a háziorvost kihívni... Meg elmond mindenféle szemétnek, sátánistának le k-betűsöz unokatesómmal együtt, pedig se k.rva se sátánista nem vagyok... A lánya életét ráadásul én mentettem meg, mert kimentettem a hullámfürdőből, ha én nem vagyok, a lánya halott régen, pedig nem is tudok víz alatt úszni! mégis kockára tettem az életem érte, és így köszöni meg. Légyszi segítsetek, hogyan tudnék "kikeresztelkedni"!
2010. okt. 7. 12:49
1 2 3
 1/21 hollófernyiges ***** válasza:
84%

Az egyház álláspontja szerint ha megkereszteltek az élethosszig (és azután is) szól, nem lehet visszavonni.

Ha nem érzed magad kereszténynek akkor ne törődj a megkeresztelt mivoltoddal, nem jár kötelezettséggel sem joggal.

Viszont a bunkó nagybátyád miatt ne az egyházon verd el a port, ők erről nem tehetnek, gondolom anyudat sem tagadod meg amiatt mert az ő testvére.

2010. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem élek keresztényként, de tolerálom mások vallását. Csak szeretnék pogány lenni, hogy éreztessem "keresztapámmal", nincs ez úgy rendben, amit ő csinál. Ha egy életre szól a keresztség, akkor legalább keresztszülőket tudok választani másikat?

Azért lenne jó, mert így "keresztapám" mások előtt álszenteskedik, hogy ő mennyire jó keresztszülő...:S Nála pedig az is jobb lenne keresztszülömnek, aki rám se néz...csak legalább ne pletykálna rólam, nem várok én támogatást ilyesmit, csak békességet.

2010. okt. 7. 13:06
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
könyörgöm, ha pogány akarsz lenni, minek neked keresztszülő? akár régi akár új...
2010. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Először is az a lényeg, hogy NE LEGYEN KERESZTSZÜLŐM AZ, AKI MOST VAN!!!! Én pogányként élek, szeretnék az lenni, keresztség nélkül is, de ha ez nem lehetséges, legalább keresztapámtól szabaduljak meg!!!
2010. okt. 7. 13:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A pogány is vallás, csak nem keresztény, de szerintem te nem vallást akarsz váltani, hanem simán elhagyni a római katolikus vallást. Szerintem egyszerűen szólsz a lelkipásztorodnak, hogy ki szeretnél jelentkezni az egyháztól. Mások is csinálnak ilyet, csak ők akkor, ha másik hitre térnek át. Viszont amit leírtál, az alapján te egy földön járó szent vagy (ilyenekkel pedig nem szoktam találkozni). Az éremnek mindig 2 oldala van. Biztosan a keresztapád a Sátán földi helytartója? Vagy csak te gondolod, hogy ő gonosz, te pedig tökéletes vagy...
2010. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
ha nem élsz keresztényként, meg pogány akarsz lenni nem mindegy hogy van-e keresztszülőd vagy nem? ez csak egy mondvacsinált elnevezés, csak akkor van jelentősége ha akarod, semilyen kötelzettséggel nem jár. Annyira felesleges dolog miatt hisztizel. egyszerüen nem beszélsz vele ha nem akarsz, ha nem vagy vallásos a többi jelentéktelen.
2010. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi, majd megtudnátok, nagyon kedvesek vagytok:S

Névtelenül ugyan minek fényezném magam itt????

Oké, akkor elmegyek, kijelentkezek, ha ez ilyen egyszerű, bocs hogy feltettem a kérdést...azt hittem ezért van ez az oldal...

És amiatt "hisztizek" ami miatt akarok...mai napig az én életem szeretné tönkretenni drága szent "keresztapám"...nem kívánok nektek ilyet, de utána mondjátok, hogy rosszul látom a dolgokat, ha majd ti is átélitek, de ne éljétek át....

2010. okt. 7. 13:47
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a keresztapáddal van bajod!Nézd levegőnek,éskerüld nagy ivben.Ne azon rágd magad hogy mit szól,csinál...Ne tedd magad tönkre mert lázadni akarsz ellene...

Az én keresztszüleim alkoholisták,régen nem láttam őket,kifejezetten kerültem a velük való találkozást,előbb-utóbb maguktól sem keresték a kapcsolatot.

2010. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tökéletes, de azért én direkt nem szoktam másokat élvezetből bántani...és ezt elvárom, hogy akkor velem se tegyék! Nem vagyok Jézus, ne tartsatok álszentnek, én se viselek el akármit, egyszerű ember vagyok.
2010. okt. 7. 13:49
 10/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:49

2010. okt. 7. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!