Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a "legtámadottabb"...

Miért a "legtámadottabb" vallás a Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
Kitaláció vagy valóság? Tudnátok pro és kontra érveket is írni?

2013. máj. 30. 16:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:

Nem azért utasítják el jehova TAnút, mert erőszakosak, hanem azért, mert képtelenek a beszélgetésre. Csak egy példa a sok ezer közül:

-Jó napot kívánok! Őrtorony folyóiratot kínálunk fel az embereknek, amiben Isten királyságáról olvashat. Szeretne egy példányt?

-Nem, köszönöm, ismerem.

-Akkor bizonyára tudja, hogy Isten királysága nagyon közel van, és azt minden embernek felkínálja.

-Igen, tudom, és köszönöm, hogy önök is. De én már részese vagyok ennek a királyságnak, mert hiszek Jézus Krisztusban.

-És szeretne őn ebben a királyságban élni? Akkor nem kell mást tennie, csak megismerni az egy igaz istent, akit Jehovának hívnak.

-TÉnyleg köszönöm, de már részese vagyok, és Krisztus által, aki kinyílvánította nekünk az egy igaz Istent.

-Megértem önt. De ha az igazi válaszokat szeretné megtalálni, akkor szüksége lesz pontos ismeretre.

-Már van nekem olyan kedves, mert Krisztus megváltott, és kegyelmet adott.

-Igen, ez nagyon érdekes. Bibliát ismerő ember ön?

-Igen, ismerem az írást, ha lexikális tudásom nincs is.

-Ezért vannak a kiadványaink, amin keresztül ön megismerheti a pontos ismeretet, ami az egyetlen út az igaz Istenhez.

-Én is megértem önt, de a biblia szerint Krisztus az egyetlen út, Ő az igazság, és Ő az élet is. MIndnek részese vagyok, mert megváltott engem, és élvezem ennek a megváltásnak minden gyümölcsét.

-Akkor elfogadja a kiadványunkat, ami a segítségére lesz a pontos ismeret megszerzésében?


És ez még az értelmesebb beszélgetés egyike volt. Az sem érdekelte, hogy miről beszélek, az sem, hogy miért mondom, amit mondok, csak nyomta a dumát, amit a teokratikus iskolán megtanult. Sem az ember nem érdekli őket, sem annak gondolatai, csak egy dolog: minél több kiadvány szétszórása a világban, és minnél több ember megzavarása egy jól kiképzett terv alapján. És nem a legtámadottabb. Bár szeretik ezt hinni, mert akkor előszerettel alkalmazzák a Ketty által használt igehelyet is, hogy ők vannak a kevesek. Ilyenkor ezt mondják, ha meg a növekedésről van szó, statisztikákat lebegtetnek, hogy mekkora a növekedés. :o) Kettős mérce.... nagyon az. :o)

2013. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Persze nem kötelező elhinni vagy ide jönni, akit z nem érdekel az szabadon távozhat, a kiközösítésről pedig annyit, hogy ha elmész külföldre, és nem tartod be annak az országnak a törvényeit, és még lázítást is szítasz a nemzet ellen kitoloncolnak vissza a saját országodba, vagy valamilyen büntetést kapsz jogi úton

Ez nevelő célzatú, nem bosszú, vagy agresszió miatti.


Katy Weaver


Ez nagyon sánta hasonlat, bár tudom, hogy ezt tanítják. :o) Ha kitoloncolnak egy országból, akármilyen okból, attól még csak az országból tettek ki, de minden egyes ember, minden személy beszélhet veled, szólhat hozzád, lehet a barátod. A tanúknál még azt is kiközösítik, vagy megfegyelmezik, a társai beköpik, aki csak köszönni mer egy kiközösítettnek. Jehova tanúinál az egyén teljes megsemmisitése a cél, az egyén hermetikus elzárása a közösség minden egyes tagjától. Őt nem köszönthetik, vele együtt nem mutatkozhatnak, s ha családtag az illető, még őt is szigorú szabályok kötik.

Jehova Tanúi, mint tagok nem érdeklődnek az után, hogy ki miért lett kiközösítve, és onnantól kezdve a viselkedésükkel ítéletet mondanak a másik emberről. Ellenben krisztus elment az egy bárányért, aki elkoborólt, megsegítette a szamaritánust, pedig ellenség volt, és azt mondta: Mt 5,43-48


"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak. Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, mi a jutalmatok? Nem ugyanezt teszik-e a vámszedők is?


És ha csak a testvéreiteket köszöntitek, mennyivel tesztek többet másoknál? Nem ugyanezt teszik-e a pogányok is?


Ti azért legyetek tökéletesek, mint ahogy mennyei Atyátok tökéletes."


Ezen igehelyeket a tanúk félre magyarázzák, és öszzhangba hozzák az 1 Korinthus 5:11-13-mal, ahol különböző bűnökről olvashatunk. A biblia verset is félre magyarázzák, és a maygarázatukat is félre magyarázzák. :o)


Félelmetes... ha támadják őket, csak ezért teszik. Mert minden tanításukból süt a gőg, és az arrogancia.... És még egy dolgot meg lehet figyelni: akik átélték Krisztus megváltó kegyelmét, akik átélték a megváltás csodáját, azok arról beszélnek, hogy mit tett értük Isten. Ehhez képest a tanúk arról szeretnek beszélni, hogy mittesznek ők, miben külöünböznek ők a többiektől. Azon alúl, hogy Istennél nem lehet kiérdemelni a kegyelmet, az embereket is riasztja egy olyan istenkép, amit a tanúk sugallnak: csak ezt kell tennie, meg ezt és még ezt is, aztán meg még azt is...nincsennek törvények, de vanezermillió alapelv, aminek ha nem felel meg valaki, azt egy kalap alá vesszük a legszőrnyűbb bűnözökkel....


Nyomasztó vallás, és nem felszabadító. :o) Ellenben Krisztus azt mondta, hogy az Ő igája kellemes, és könnyű... :o)


Mert erős vár a mi Istenünk!!

:o)


I.

2013. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló


Szeretnélek megkérdezni, hogy ez a vers mit jelent szerinted?

(1Korintusz 5:9-13) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, 13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”


Mert akár hányszor is olvastam el a veret a láb jegyzetekkel együtt, azt a magyarázatot adta a Biblia hogy aki testvérként követ el ilyen hibát, , vagy is megkeresztelt Tanú, arra vonatkozik nem kívül állókra akik nem testvérek hiszen nincsenek egy keresztségen velem.


Más részt nem minden esetben történik kiközösítés, mert a teremtő nem kegyetlen, és Ő is megvizsgálja a körülményeket mi vezetett ahhoz, és az illető meg bánta-e, amit a bírói döntésnél figyelembe vesznek.


Harmad sorban elárulom neked, hogy bár a testvérekként nem beszélhetünk vele, és nem köszönthetjük, amire szintén van Biblia vers, De a Vének a gyülekezet felvigyázói rendszerint meglátogatják ezeket a személyeket,amit Pásztori látogatásnak nevezünk, hogy van- e lehetősége, a rendezésre, és megvizsgálják, milyen segítséget nyújthatnak az elkóborolt személynek.

Ugyan ilyen látogatást tesznek mindenkinél akinél a legkisebb jeleit is látják annak, hogy szellemi segítségre van szüksége, Sőt akiknél nem azoknál is, mert mindenkinek

jól esik a személyes törődés, még az "erősek"-nek is.


Nem kellene olyasmiről valótlanságot híresztelned amiről nem tudsz.:(


Katy Weaver

2013. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

Bocsánat a biblia vers lemaradt:


(2János 10, 11) 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben.


Miért helyénvaló még ma is az ilyen szigorú álláspont? Nos, gondolj csak vissza arra, hogy az Isten Izraelnek adott törvényében milyen szigorú előírások voltak a bűnösök eltávolítására. Különféle komoly ügyekben a szándékos törvénysértőt ki is végezték (4Mózes 15:30, 31; 3Mózes 20:10). Ha ez megtörtént, a többiek, sőt még a rokonok sem tudtak többé beszélni a halott törvénytaposóval (3Mózes 19:1–4; 5Mózes 13:1–5; 17:1–7). Noha azok az akkori izraeliták normális emberek voltak, a miénkhez hasonló érzelmekkel, tudták, hogy Isten igaz és szerető, és hogy az ő Törvénye az erkölcsi és szellemi tisztaságukat védelmezte. El tudták hát fogadni, hogy a gonosztevőktől való teljes elkülönülés alapvetően jó és helyes dolog (Jób 34:10–12).


János ezekről azt írta, hogy „közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók, mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna. De [kiváltak], hogy nyilvánvaló legyen, hogy nem mind közülünk való” (1János 2:18, 19). János itt nem azt mondta, hogy őket súlyos bűnökért zárták ki. Egyesek talán egyszerűen csak elmaradtak, úgy döntvén, hogy ezután nem kívánnak a gyülekezethez tartozni, mivel nem tudnak egyetérteni a gyülekezet tanításaival. Mások elfáradtak és feladták a küzdelmet


Az első században is voltak:

Ezek a szavak minden bizonnyal alakalmazhatók arra a személyre, aki megtagadta a hitét oly módon, hogy visszament egy hamis vallásba vagy hamis tanítást kezdett el terjeszteni (2Timótheus 2:17–19).


Aid to Bible Understandig [Segítség a Biblia megértéséhez] című mű kimutatja, hogy a „hitehagyás” szó abból származik, amelynek jelentése: „félreállás, méghozzá olyan részéről, aki ezt elpártolás, elhagyás vagy lázadás értelmében teszi meg”. Ez a mű hozzáfűzi: „Az apostoli figyelmeztetésekben a hitehagyásra felsorolt különféle okok között találjuk a hithiányt (Zsid 3:12), üldözések idején a kitartás elmulasztását (Zsid 10:32–39), a helyes erkölcsi mércék feladását (2Pét 2:15–22), a hamis tanítók ’megtévesztő szavainak’ és a ’félrevezető ihletett kifejezéseknek elfogadását’ (1Tim 4:1–3) . . . A krisztusi gyülekezetet szándékosan elhagyó személyek ily módon az ’antikrisztus’ részévé válnak (1Ján 2:18, 19)”.

Az, aki szándékosan és hivatalosan elkülöníti magát a gyülekezettől, az előbbi leírás alá sorolandó. Azzal, hogy szándékosan megtagadja Isten gyülekezetét és keresztényi életútját, tulajdonképpen hitehagyó lesz. Lojális keresztények nem kívánnak vele kapcsolatot ápolni. Még ha valamikor barátok voltak is, de tettükkel megszüntették azt az alapot, amelyen a testvérek közötti közelség és meghittség nyugszik. Maga János félreérthetetlenül fejezte ki magát, amikor azt mondta, hogy ő sem fogadná otthonába azt, akinek „nincs Istene”, és aki „nem közibénk való”.

A Szentírás szerint, az, aki megveti Isten gyülekezetét, Isten szemében vétkesebb, mint egy világi ember. Miért? Pál kimutatta, hogy a római világban élő keresztények naponta érintkezésben voltak paráznákkal, zsarolókkal, és bálványimádókkal. Mégis azt mondta, hogy a keresztények „nem keveredhetnek annak a társaságába, akit testvérnek neveznek, de mégis parázna, vagy kapzsi, vagy bálványimádó, vagy szitkozódó, vagy részeges, vagy zsaroló” (1Korinthus 5:9–11). Péter is hasonlóképpen kijelentette, hogy az, aki ’megmenekült a világ szennyétől’, de ismét visszatért korábbi cselekedeteihez, hasonlít a disznóhoz, amely visszatér a pocsolyába (2Péter 2:20–22). Ebből kitűnik, hogy János tanácsa összhangban van azzal az utasítással, hogy a keresztények ne ’fogadjanak otthonukba olyan személyt, aki szándékosan kivált közülünk’ (2János 10).

János hozzáfűzte: „Mert aki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben” (2János 11). János a köszöntésre itt nem a 13. versben előforduló a·spa′zo·mai szót használja, hanem a görög khai′ro szót.

Khai′ro jelentése: örvendezni (Lukács 10:20; Filippi 3:1; 4:4). Ezt az üdvözlésformát szóban is, és írásban is használták (Máté 28:9; Cselekedetek 15:23; 23:26). A·spa′zo·mai jelentése: „átölelni valakit, vagyis köszönteni vagy üdvözölni” (Lukács 11:43; Cselekedetek 20:1, 37; 21:7, 19). Mindkettő lehetett üdvözlés, de az a·spa′zo·mai többet foglalt magában, mint egy udvarias „jó napot” köszöntést. Jézus a hetven tanítványnak azt parancsolta, hogy senkit se köszöntsenek a·spa′se·sthe formában. Ezzel azt akarta érzékeltetni, hogy a sürgős munka nem teszi lehetővé az üdvözlésnek ezt a kicsit körülményes keleti formáját: vagyis a megcsókolást, kebelreölelést, és hosszabb társalgást (Lukács 10:4). Péter és Pál viszont így buzdított: „Üdvözöljétek egymást [a·spa′sa·sthe] szent csókkal, vagy a szeretet csókjával” (1Péter 5:14; 2Korinthus 13:12, 13; 1Thessalonika 5:26).


Katy Weaver

2013. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
0%
Jézus azt mondta üldözni fognak az én nevem miatt ,ezért
2013. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Katy Weaver!


"Milyen érdekes kedves Vidripi, hogy 100 éves félre értésekkel próbálod meg a Biblia tanítására alkalmatlannak ítélni a tanúkat."


Hát az meg még érdekesebb hogy nem a tanúkat ítélem alkalmatlannak.

Hanem az Őrtorony társulatot.


"Ha neked meg van ez a könyv akkor Te vagy hite hagyott vagy vagy kiközösített, mert ez a könyv a Tanúknak készült, akik megvannak keresztelkedve, és arról szól, hogy a testvérek a kezdeti lépéseit hogyan irányítja Jézus helyre igazításokkal, stb,"


Katy hogy te mennyire naiv vagy! Már ne is haragudj de miért kell azonnal a legrosszabbat feltételezni? Ez nagy baj. S nem csak veled van a baj hanem nagyon sok tanúval is. Tisztelet a kivételnek mert ismerek olyat is.

Vannak még egyéb esetek is amikor valaki ehhez a könyvhöz hozzá juthat.

1. Örökölheti. Képzel vannak olyan családok ahol nem mindenki tanú lehet hogy csak 1 ember az. S ez a valaki meghal baleset, betegség vagy más egyéb miatt. A családja meg megörökli az ingóságait.

2. Ajándékba kapta. Mert képzeld el hogy így is lehet. Pl. Valaki tudja rólad hogy vallásos vagy. S megajándékoz egy ilyen vallásos könyvel mert neki nincs rá szüksége.

3. Megvette.

[link]

Itt egy másik. [link]

[link]

Ha kérsz még linket akkor szólj! Keresek neked.

S van Watchtower Library is. Fent van az internetem letölthető. Fájl megosztás.


"így nem ismeretlen egy Tanú előtt sem a régi hűségesek téves várakozása, mint ahogy a tanítványoknak is volt Jézus idejében téves gondolkodásuk amit Jézus helyre igazított, de nem oszlatta fel a keresztény gyülekezetet"


Na igen de Jézus elég gyorsan helyre igazította a téves gondolkodást.

Ellenben a régi hűségesek a téves várakozásainak helyreigazításával vártak majd 100 évet. Ez nem lassú ez szánalmas. Majd 100 év után ismerik el a tévedésüket. Mondjuk jobb később mint soha. De az a baj hogy mivel minden tanúnak azt tanítják hogy az Őrtorony társulat Isten földi szervezete így aszerint alakítja az életét amit az tanít neki. A kapott információk alapján hozz döntéseket. Csak a példa kedvéért.

Gyűjtögettem a pénzt házfelújításra. De jön a hír a közlési csatornától.

Á nem költök házfelújításra mert már úgy is felesleges. Inkább a világméretű munkát támogatom. Azt a pár évet ami hátra van azt már kibírja a ház. Kezdheti előröl a gyűjtögetést s reménykedik benne hogy nem omlik a fejére a háza. Amíg újra összegyűjti a kellő összeget.

Ez csak egy kitalált történet de lehetne valós is. Csak a példakedvéért írtam hogy szemléltessem a dolgot.


"S azt hogy Te ide kiragadsz egy részt ebből a könyvből a többit nem ami helyre igazította a magyarázatot,..."


Eltudnád nekem mondni hogy amit Russel tanított abból a tanításból mennyi maradt meg napjainkra? Vagy ha így pontosabb akkor kérlek nézz utána annak, hogy Russel tanításából mennyit kellett helyreigazítani.

2013. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

Mi sem egyszerűbb. De mielőtt erre válaszolnék Kedves Vidripi, engedj meg egy megtörtét estet a sok közül:


Ahol Én lakom, ott nem egy testvéremnek vannak örökségei félre tett javai, stb, amit nem egészében dobál bele az önkéntes adományok ládájába.


Csak az egyiket szeretném ezek közül megemlíteni aki a férje a hála után, a férjétől aki nem volt Jehova Tanúja, és a két gyermekből akik már 30 évesek, is csak az egyik az, örököltek egy millió forintot.

ebből a pénzből, nem csak tisztes temetést kapott az apuka, hanem egy pár héttel ezelőtt fejeződött be a lakásuk felújítása, a konyhától a szoba fürdőszobán keresztül a kis és a nagyszobáig.

Úgy hogy a hagyatékból az államnak is fizetniük kellett, és ezt sem játszották ki.


A huszonkét év alatt mióta csak szolgálom Jehovát, egyáltalán nem láttam és nem tapasztaltam, hogy azokkal akikkel évtizedek óta szolgálok ebben a gyülekezetben bármit erőszakkal, vagy csalafinta módon elvett volna a "vezetőség".Mindenki a saját otthonában lakik a legtöbbjüknek azt is tudom, hogy az esetleges haláluk alkalmával a család tagjaik öröklik az otthonukat, akik közül vannak akik nem is Tanúk, de még is rájuk hagyták az örökséget, és nem a társulatra


Ha valaki még is önként úgy dönt, hogy Jehovának ajándékozza valamely javait, azt sem kényszer hatására teszi, ilyen nincs.

Itt egyetlen egy személy hagyta ebben a kerületben az otthonát a testvérekre, aminek mindannyin a hasznát vesszük, De sem gyermeke nincs, nem is volt, s a férje is rég meghalt, és nem régen a Testvér néni is.

Nem egy bajban levő testvérnek adott menedéket ez a ház.


Igy a vádak alaptalanok, titkolni való nincs.

A számla jelentéseket is pontosan bemutatják, hogy az önkéntes adományokból mennyi a bevétel, és a költségekre mennyi a kiadás, és azt is mennyi a fenn maradó összeg, ami bármikor a segítségére lehet valakinek, mint ahogy engem is segítettek.

Volt olyan hogy a Testvér nem tudta eltemetni a társát és a pásztorok úgy döntöttek, hogy segítenek.

Úgy hogy kár aggódnod, persze köszönöm azt, hogy óvatosságra intesz, de hidd el, nincs mitől tartanom.


Ktay Weaver

2013. jún. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

A válasz a kérdésedre:

a Példabeszédek könyve ezt írja:

(Példabeszédek 4:18) 18 Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig.


Jézus tanítványainak, követőinek akár az első században vagy napjainkban voltak és lehet, hogy lesznek téves várakozásaik, Ám a részleges ismeret amiről maga Pál is beszélt nem azért van mert ez lassú akarna lenni.

Mindennek rendelt ideje van az ég alatt, ahogy a prédikátor könyve mondja.-

Minden időben kiderül a napfényre jön, nem marad el, mint némelyek gondolják:


(2Péter 3:9) 9 Jehova nem lassú az ígéretét illetően, amint némelyek a lassúságról vélekednek, hanem türelmes hozzátok, mert nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson.


A biblia igazsága fokozatosan tárul fel a vég idején, nem egyszerre, de hát erről is ír Ézsaiás és Dániel is.

Jehovának idő terve van.

Hiába is akarnánk Istent megelőzni.

ahogy az egyik Biblia vers írja, az atya a maga hatalmába helyezett bizonyos dolgokat, amit akkor tudat az emberekkel amikor jónak látja, sem előbb sem később.


az a nap nem fog elkésni egy perccel sem.Inkább legyünk hálásak, hogy még türelmes, bár senki kedvéért nem fog változtatni azon amit elhatározott abban biztosak lehetünk.

Mert hát meg kell mondani őszintén ha 15-20 évvel ezelőtt jött volna Én sem lennék az élők sorában már.

Persze ez sem jelent semmit, mert még eleshetek, ez is rajtam múlik.

Ő rajta semmi nem múlik, mert Ő megfelelő időt és körülményt adott az emberiségnek, így senki nem róhat majd semmit fel neki.

Bár a biblia szerint még akkor is lesznek akik fellázadnak ez ellen, persze nagyon kevesek vagyunk mi emberek.


Evvel az erővel, mindig feloszlathatta volna a népét amikor néha butaságot csináltak tökéletlenségből, de itt egy a lényeg, hogy az ember lássa be a tévedését, és ha jön a helyreigazítás, akkor ne dacoljon vele, és vallja be, hogy tévedett.

A Tanítványok is leírták, hogy ha tévedtek, nem sumákolták el a hibáikat.

A Tanúk sem és a "vezetőik" sem.

Egyebek mellett azért örülök, hogy meg van neked az a könyv, mert nagy kincs van a kezedben amit most még talán nem is értesz.

Ez Jehova szolgáinak öröksége.


S ha megbántottalak akkor nem szándékos volt, mert az ember ha állandóan piszkálják olyasmivel, amiről tudva levő, hogy nem oda való, akkor általában gyanakvóak vagyunk.

Én azért javaslom, ha nem veszed rossz néven, hogy az elejétől a végéig olvasd el. Igazán remek könyv Isten szolgái munkájának kibontakozásáról.Jó lehet Te talán nem így fogod fel.


Katy Weaver

2013. jún. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Igy a vádak alaptalanok, titkolni való nincs."


Nem azt írtam hogy erőszakkal vették el pénzét. A információkból adódó döntésekre akartam felhívni a figyelmet. Az hogy ha téves információ alapján hoz meg valaki egy döntést.

Mert ugye itt az a lényeg hogy a "Vezető testület" szellemtől vezérelve irányítja/vezeti az ügyeket s juttat szellemi táplálékot a tanúknak.

De ha szellemtől vezérelt akkor miért tévedhet ekkorát az a testület?

De a tévedésüknek ára van. Az hogy az ő általuk közölt információk alapján hoznak döntéseket emberek milliói világszerte.


"A biblia igazsága fokozatosan tárul fel a vég idején, nem egyszerre, de hát erről is ír Ézsaiás és Dániel is.

Jehovának idő terve van."


Nagyon jó hogy van ez az időterv. Nekem is eszembe jutott 1-2 idővel kapcsolatos vers a Bibliából.

A szellem miért nem figyelmeztette a kiválasztottakat arra hogy megvan írva?

Cselekedetek 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Máté 24:36 "Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül.


"Evvel az erővel, mindig feloszlathatta volna a népét amikor néha butaságot csináltak tökéletlenségből, de itt egy a lényeg, hogy az ember lássa be a tévedését, és ha jön a helyreigazítás, akkor ne dacoljon vele, és vallja be, hogy tévedett."


De milliók életére van hatással az a tévedés.


Eltudnád nekem mondni hogy amit Russel tanított abból a tanításból mennyi maradt meg napjainkra? Vagy ha így pontosabb akkor kérlek nézz utána annak, hogy Russel tanításából mennyit kellett helyreigazítani.


Ja és még valami, a Hirdetők könyvet én ajándékba kaptam.

2013. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

Van egy olyan biblia vers kedves Vidripi, hogy

(Lukács 9:61, 62) . . .” 62 Jézus ezt mondta neki: „Senki sem alkalmas az Isten királyságára, aki az eke szarvára tette a kezét, és a mögötte levőkre néz.”


Mint említettem, nem csak az első, században de más századokban is voltak tévedések a próféciákat illetően, pedig a tanítványok is a szent szellem hatása alatt tévedtek.S ez kihatásra volt a többiekre, s valljuk meg őszintén voltak akik el is szállingóztak, ahogy a biblia írja, egyesek vissza mentek a hátra hagyott dolgokhoz.

Vagy is elhagyták az első században is a gyülekezetet


(János 6:66, 67) 66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé. 67 Jézus azért ezt mondta a tizenkettőnek: „Talán ti is el akartok menni?”


Akkor Jézus is tett és mondott olyanokat, akkor vádolhatnánk, hogy nem is Ő a messiás?

De Péter ezt mondta:

Uram, Hova mehetnénk?....


Akora kárt nem okoz egy egy értelmezési, vagy várakozási hiba senkinél, hogy életekbe kerülnének, a várakozással van a baj.

Egyesek nagyon türelmetlenek, s nézd ennek ellenére, hogy történt ilyen az akkor élők közül vannak akik még mindig itt vannak, és türelemmel várnak.S Jehova tovább adja az áldását.

Ha elkövetek egy hibát és erre rájövök, akkor javítom, és lépek tovább.A múlton nem lovagolni kell hanem tanulni belőle.

ezért Ha russel testvér tévedett valamiben már nem ez a lényeges.

A Bibliába leírt múltbeli tapasztalatok is azt igazolják, hogy sokan akik Istent szolgálták némely esetben tévedtek vagy rosszat tettek, mint Pl Mózes

De akkor is Őt tartotta kinevezett vezetőnek, nem váltotta le.

Még akkor is amikor Korah és a fiai fellázadtak ellene


S mondjuk meg azt is őszintén, hogy ha már a tévedésről van szó, az állítólagos egyházak akik Istent képviselik mekkora kárt tettek évszázadokon át a tévedésükkel.

Még sem támadják annyira őket pedig milliók vesztek oda, az Isten nevében elkövetett nem kis hibájukért, s az emberek még sem lovagolnak rajta állandóan, bár jó lehet némelyek néha szóba hozzák.


Hogy engedhette meg Isten szelleme, hogy háborúkat, nacionalista szellemet támogatva emberek halljanak meg olyasmiért amit az Isten nem parancsolt, nem beszélve arról, hogy mára már jól ismert Biblia versek felszínre jönnek, hogy nem jól tanították erre őket, sőt egyáltalán nincsenek megtanítva arra, hogy keresztény életet éljenek, mert engedményeket tesznek az erkölcs területén.


Sőt némely egyház a homoszexuálisok paráznák házasságát, és egyéb biblia ellenes tetteiket nagyon jól támogatják, és ezzel nem Isten hanem az emberek kedvében járnak, s szerintem ez ami miatt nagy kárt fognak szenvedni sokan, amikor kérdőre lesznek Isten nyájának félre vezetéséért.

Mert Nem a mennyiség, hanem a minőség számít Istennél.


Persze mindenkinek joga van a nézetét fenntartani vizsgálódni.Személy szerint ez a véleményem és a meglátásom ezekben, s a munkámat végezve ettől függetlenül, tiszteletben tartom azokat akiket nem érdekel, mert Isten nem támogatja a kényszer hitet,


Az idő mindenre választ fog adni, és addig is Bízom teremtő Istenemben, hogy amikor csak kell igazítson helyre, mert nem vagyunk tévedhetetlenek, mint ahogy egyetlen Isten szolgája sem volt az.


Katy Wever

2013. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!