Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Vajon egyszer...

Jehova Tanúi! Vajon egyszer be fogja vallani az Őrtorony, hogy csak kitalálta azt a mesét, hogy mi vagyunk Isten egyedüli Szervezete?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi lesz akkor majd a Tanúkkal?

2013. jún. 5. 18:21
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as! Aki önmagáról tesz bizonyságot az nem bizonyság! Ebben az esetben Jehova Tanúi felmagasztalják magukat, de a biblia válasz erre az esetre a megaláztatás lesz. Én hiszek a bibliának!

Olvastam ezt a részt a Mit tanít könyvből...

Olvasd el inkább ezt a szakdolgozatot, mert hasznosabb, mint maga a könyv: [link]

2013. jún. 8. 22:53
 22/48 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként a megbotránkozásra akartam kilyukadni és nem az ünneplésre."


Én is erre gondoltam, hiszen a végén erre lyukadtál ki. Tehát mivel a Tanúk nem dicsőítik, nem éltetik, nem "ünneplik" az ENSZ-t, így nem is kell védekezniük sem azért, mert szabadon felhasználták.


"Eddig gyönyörűen leírtad amit kellett. Na most ezt az alap elvett alkalmazd az ENSZ tagságra."


Figyelj csak ide most kedves Vidiripi! Engem kritizáltál, hogy ha nem értem, akkor kérdezzek, nos én értem. De úgy látom, neked vannak szövegértési gondjaid, mert világosan leírtam, hogy a "tagság" NEM az ENSZ alapokmányban szereplő elkötelezettségre vonatkozott!!! Sajnos megint csak te vagy a felületes és következetlen. Ez olyan alaptalan támadás, mint ha azt kritizálnád, hogy miért vagyok magyar állampolgár, holott én nemzetek felettinek és elsősorban EMBERNEK tartom magam, mint ahogy Jézus követőjeként, avagy keresztényként ezzel értek egyet. Én és minden Tanú kiválóan meglennénk a nemzetiségi politika mesterséges feszültségkeltése nélkül, mely minden országra érvényes. De ettől még nem megyünk ki a világból, és biztos reménységünk, hogy az ilyen beteges szellem megszűnik hamarosan ezen a földön.


"Hogy mi van??? SZABADKOZNI?!!!!!!

A társulatnak szabadkoznia kell?"


Te most félrebeszélsz???? Kérdés volt, nem vetted észre?


"De nem e azt állítja az Őrtorony hogy az ENSZ az a Sátán szervezete? S ennek a szervezetnek a könyvtárát használta az Őrtorony."


Micsoda szűklátókörű gondolkozás ez? Az ENSZ az emberiség olyan hamis reményét nyújtja, mely sohasem fog megvalósulni - ennek ellenére a hamis vallásszervezetek a szellemiségükhöz méltón csatlakoztak az ENSZ emberi céljaihoz, kijelentvén, hogy az Isten eszköze Isten Királyságára. A Biblia alapján ezzel nem értünk egyet, de ettől még felhasználtuk a több évtizedes archívumát a világ állapotával kapcsolatban, mint ahogy a Vatikán hozzáférhető dokumentumait sem titkoljuk el. Ezt éppen azért tettük, mint minden más esetben, amikor egy társadalmi, vagy tudományos területről írunk. A pontosság, a hitelesség a célunk. Azóta is felhasználjuk az ENSZ, vagy más szervezetek által nyilvánossá tett közleményeket, kimutatásokat, melyek a világ aktuális állapotával kapcsolatosak. Ezzel NEM azonosulunk a céljaikkal és velük!!!!

Nevetséges ez a támadó bigottság!


"Bezzeg ha valaki elmegy egy vitatott ünnepi alkalomra akkor az akár komoly következményekkel is járhat."


NEM, ez lelkiismereti kérdés, és amint mondtam, igen alapos és imateljes megfontolás tárgya - nem kéne kiforgatni a szavaimat. Ha valaki nem tartja távol magát a világ szellemétől, akkor az lehet kérdések tárgya, de ez egészen más dolog.


"A Biblia által kiiskolázott lelkiismereted szerint, azt is kimered jelenteni hogy a tanúk tisztában vannak azzal hogy az ENSZ-szel kapcsolatban volt az Őrtorony szervezet?"


Igen általában TISZTÁBAN, és azzal is tisztába vannak, hogy nem voltak és lesznek közös céljaik! És egyébként, ha valaki mégsem lenne tisztában, a fentiek értelmében JELENTŐSÉGE NINCS a dolognak!!!


"Ne bonyolítsd már agyon a dolgot. Itt egyszerűen a gyakorlati dolgokról van szó. Egy több gyermekes szülő az ilyen helyzeteket már "rutinosabban" kezeli mert nem az első gyerek akinél hasonló szitu alakul ki. Ennyi!"


Hát persze! De a "rutin" mögött lévő ismeretet honnan szerzi? Ugye nem csak a "több tapasztalatból"????

2013. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 18-as! Aki önmagáról tesz bizonyságot az nem bizonyság! Ebben az esetben Jehova Tanúi felmagasztalják magukat"


Kedves kérdező!

Vagyis KITÉRSZ az ígéreted teljesítése elől! Egyetlen cáfolatot sem tudsz felhozni az ellen a 6 pont ellen velünk szemben, de te minősítesz és elítélsz, szép!


Hiszel a bibliának? Akkor miért nem cáfolod az ott lévő rengeteg verset, melyet Jehova Tanúi a létjogosultságuk bizonyítására felhoztak??? Még az lenne a kérdésem, hogy egy világszervezet megteszi, hogy igazolja ezt a létjogosultságát, akkor az miért minősül nálad "felmagasztalásnak"?! Meg sem indokolhatják már, hogy miért vannak, mert szerinted öntömjénezés?


Emlékszel? Te kérted ezt: "Ha bebizonyítod a Bibliából, hogy az Őrtorony Társulat Isten egyedüli szervezete a földön..."


Nos? Én megtettem..., és ez még csak a jéghegy csúcsa. :))

2013. jún. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 13!

Nehéz követni a világ eseményeit, történéseit, ha valaki nem kapcsolja be a televíziót, rádiót, az internetet, vagy nem olvas újságot. A Jehova Tanúi egyház vezetői szigorúan tiltják tagjaikat az igazi ismeret szerzéstől, ami nem az őrtorony mese sorozaton alapszik. El kell szomorítsalak, de a gyülekezetek vének testületei, mindenütt a világon kaptak egy levelet a társulattól, amiben megmagyarázzák az okát, miért is voltak tagja az ENSZ-nek, mint az általuk nagy ellenségnek nevezett vadállatnak. Bizony az ENSZ hivatalos honlapján is megjelentették az igazságot, miszerint a társulat tíz éven keresztül része volt a tagságnak, mint nem politikai szervezet, de aláírták az akkori vezetők a hivatalos csatlakozási szerződést. Tehát nem csak egy múzeum látogatásra tért be véletlenül a vezetőség, hanem szándékosan csatlakozott egy világ politikai szervezethez. Valóban, a magyarázkodó levél az én kezemben is volt, mint egykori elnöklő felvigyázóként.

Az ENSZ könyvtár és egyes adatok használatára hivatkoztak, ami csak így volt elérhető és az Ébredjetek anyaga csak így volt bővíthető. Ez is csak akkor történt meg, amikor már több ezren keresték meg a társulat vezetését, hogy mi az igazság. Hosszú ideig csak tagadtak, aztán hirtelen kiléptek, de a lebukás nem volt elkerülhető, kellettek az újabb szemét hazugságok.

Azt tudtad-e, hogy jelenleg is óriási részvényekkel rendelkeznek különféle iparokban, többek között egy vadász repülőket gyártó nyilvánvaló hadiiparban? Tudakozz, tanulj angolul, ha még nem tudsz és napra kész infókat olvashatsz a drága zrt-ről.

2013. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
88%

"De úgy látom, neked vannak szövegértési gondjaid, mert világosan leírtam, hogy a "tagság" NEM az ENSZ alapokmányban szereplő elkötelezettségre vonatkozott!!! Sajnos megint csak te vagy a felületes és következetlen. "

Jóbarát! Szomorú hírem van számodra! Bizony arra vonatkozott. Az ENSZ hivatalos honlapján világosan olvasható volt az egész szerződés, a vele járó elkötelezettség, ami többek között magában foglalta azt is, hogy az őrtorony társaság köteles méltatni az ENSZ létjogosultságát, annak dicséretes tevékenységeit, ami meg is történt számos kiadványban, amikor pl. az ENSZ emberi jogi, élelmezésügyi és néhány tevékenységét dicsérték, tehát megalkudtak!

Ennyi erővel Sátánhoz is csatlakoznak jó lelkiismerettel, mert Sátán is sok jót és szépet nyújt az emberiségnek.

Az őrtorony vezető testülete egy magát bálványoztató, saját hitét számtalanszor elhagyó, hamis próféta, egy antikrisztus, aki sokakat megtéveszt és a saját bűneit próbálja más, gondolkodó emberekre ráruházni! Pfujjj!

2013. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%

Már az is kiválóan bizonyítja a hazugságaidat, hogy hadiipari részvényekben való érdekeltségekkel vádlod Jehova Tanúit.

Jól mondod, NEM POLITIKAI SZERVEZETKÉNT szerepeltek az ENSZ-ben. Ez viszont azt jelenti, hogy nem is foglaltak állást az ENSZ szellemiségét, politikai céljait illetően. A "hirtelen" kilépést gyorsan átugrottad, pedig az éppen azért történt, mert olyan követelményeket támasztottak a Tanúkkal szemben, melyet nem lehetett elfogadni semlegesként! És igen, utána gerjesztettek a rágalmazók mesterséges botrányt, nem a botrány hatására léptek ki onnan - pedig ezt nagyon szeretik félrevezetően beállítani.


Az ENSZ tetteit pedig sohasem magasztalták, mint valami "isteni reménységet", ami sikeres lesz hosszú távon, ez is egy torzításod. Én is olvastam őket, tehát nem kell kábítanod! Mindenkit nem tudsz megvezetni.

2013. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
88%

Azért léptek ki hirtelen, mert lebuktak, rájöttek, hogy nagy a gáz, de előtte közel egy évig hazudoztak, letagadták, hogy valaha is tagok lettek volna. Semmi nem változott a követelményekkel kapcsolatban, az bőven elég volt aminek megalkudtak. RÉSZESEI voltak a vadállatnak!

Felfogod? Részesei, mindegy, hogy politikai, vagy más besorolás alapján! Te az elébb még tagadtad a kapcsolatukat is, most meg már új infóid is vannak? Nocsak, egy újabb felvillanás a toronyban. Régebben alá sem merítettek olyanokat, akik valamilyen politikai, vagy fegyveres testületnél, akár, mint portás, vagy szakács dolgoztak! A zűrtoronynak meg lehetett ENSZ TAGNAK lenni?

A hadiipari részvényeket az idén, a londoni tőzsde beszámolójában ellenőrízheted, de ez nektek csak hazugság.

Afrikába is fektetnek mostanában nem keveset, vagyis mindenhová, ahol pénz szag van. Dícsértessék a bálvány szervezet a jehova tanúi által! Ámen.

2013. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
80%
Lehet nektek barmilyen eszervet mondani,ugyse hiszetek senkinek,csak a hu es ertelmes szolgaknak,akik barmilyen baromsagot mondanak nektek,ti szepen beveszitek,aztan ha megis kerdeses lenne egy ket dolog akkor nem mondhattok semmi mert aztan repultok a szervezetbol es tobbet se anyuka se apuka se rokon nem szolhat hozzatok mert kikozositenek benneteket,na ezt nevezem en kereszteny kozossegnek meg szeretnek.Terjetek mar vegre eszhez hogy felrevezetnek benneteket ezek a venek,azt hazudnak n ektek amit akarnak mert ugye a valosagot nem olvashatjatok el mert az tiltott dolog.Hala Istennek koztetek is akadnak olyan emberek akik felmerik valalni az igazsagot es akar valaljak a kikozositest is,de persze azok hitehagyottak lesznek mert szembe mertek szalni a nagy vezeto testulettel,akik mar lassan Istennek kepzelik magukat,hat szep kis csapat nem mondom.
2013. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tehát mivel a Tanúk nem dicsőítik, nem éltetik, nem "ünneplik" az ENSZ-t, így nem is kell védekezniük sem azért, mert szabadon felhasználták."


De az Őrtoronyszervezetnek példát kell mutatni! De milyen példa mutatás ez? Arról a szervezetről amelyről azt állítja hogy sátán szervezete, szabadon felhasználja.

Mindenki döntse el hogy ez milyen példa. Vajon megbotránkoztató e?


"...NEM az ENSZ alapokmányban szereplő elkötelezettségre vonatkozott!!!"


Aha! Persze a sok felelőtlen ember is ilyesmikkel szokott érvelni. Pl. - Nem tudtam hogy a fegyver töltve van! Csak az a baj hogy a szervezet amely szabadon felhasznál "lehetőségeket" az egyben példát is mutat legkevesebb 7 millió embernek ha napjainkat vesszük figyelembe. Ha egy tanúnak felelősség teljesen kell viselkednie akkor magának a szervezetnek nem kellene sokkal felelősség teljesebben viselkedni?


"Te most félrebeszélsz???? Kérdés volt, nem vetted észre?"


Akkor meg minek tőlem kérdezed hogy kell e szabadkoznia a társulatnak. Te vagy a tagja neked kell tudni hogy van e szabadkozni valója a társulatnak.

Ugyan is én azt írtam hogy BEJELENTÉS. Ami azt jelenti hogy tájékoztatás a történésekről. S ha már azt tanítják hogy az ENSZ sátáni szervezet akkor igen is tájékoztatni kellene a tanúkat arról hogy miért is van kapcsolatban velük a társulat.

Mert ugyan is nem mindenki olyan képességű és felfogású amilyen te is vagy. Így esetleg félre érthet valamit ami megbotránkoztathatja. S már is megvan a baj a probléma.


"De nem e azt állítja az Őrtorony hogy az ENSZ az a Sátán szervezete? S ennek a szervezetnek a könyvtárát használta az Őrtorony."


Micsoda szűklátókörű gondolkozás ez?"


Valóban?!! Akkor egyszerűsítsük le a dolgot. Az vagy nem az? Igen vagy nem?


"Ezt éppen azért tettük, mint minden más esetben, amikor egy társadalmi, vagy tudományos területről írunk. A pontosság, a hitelesség a célunk. Azóta is felhasználjuk az ENSZ, vagy más szervezetek által nyilvánossá tett közleményeket, kimutatásokat, melyek a világ aktuális állapotával kapcsolatosak. Ezzel NEM azonosulunk a céljaikkal és velük!!!!

Nevetséges ez a támadó bigottság!"


Nagyszerű! Akkor miért nem hallgattatsz el azzal hogy, nézd itt az Őrtorony valamelyik száma amiben pont erről írnak?!


"NEM, ez lelkiismereti kérdés, és amint mondtam, igen alapos és imateljes megfontolás tárgya - nem kéne kiforgatni a szavaimat."


Nem forgattam ki a szavaidat!


"Igen általában TISZTÁBAN, és azzal is tisztába vannak, hogy nem voltak és lesznek közös céljaik! És egyébként, ha valaki mégsem lenne tisztában, a fentiek értelmében JELENTŐSÉGE NINCS a dolognak!!!"


A dolognak van jelentősége.


"Hát persze! De a "rutin" mögött lévő ismeretet honnan szerzi? Ugye nem csak a "több tapasztalatból"????"


Saját tapasztalatból szerzi a rutint! Mert rutint csak így lehet szerezni. Aki más tapasztalatából okul az már nem rutin hanem tanulás.

2013. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
80%

BIzony részesei...:o( És azt csak a nagyon buta tanúk hiszik el, hogy azért, mert így tudták az ENSZ könyvtárát használni. Bárki használhatja a könyvtárat. B

rki...nem kell hozzá ensz tagnak lenni. És most tessék gondolkodni: ha egy hírnük csak hasonlót tenne, vajon mit tenne vele a vezető testület?

2013. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!