Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszűnik valaha az előítélet?

KZitus kérdése:

Megszűnik valaha az előítélet?

Figyelt kérdés

A kelet-európai romákat hazájukban előítéletek sújtják, külföldön pedig bűnbaknak teszik meg őket, és nincs olyan politikus, aki meg akarná oldani a problémájukat - írja The Economist 2010.09.4-i száma.

Nem vagyok roma származású. De úgy gondolom minden fajta előítélet megkeseríti az emberek életét.



2013. jún. 7. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Majd amikor másodszor rabolnak ki téged egy hét alatt, akkor te is utálni fogod őket. Dolgozni nem dolgoznak, lopnak és a segélyből élnek.
2013. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Több évszázados előítéletek is élnek még ma is.
2013. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van ötletem, csak nem tartjátok demokratikusnak.


1. Aki itt akar maradni, az szépen elfogadja az ország törvényeit, kultúráját vagy legalábbis nem jár ellene a pofája. (főleg ha nem itt született csak jött)


2. Aki nem dolgozik, ne is egyék. Na jó elég csak a segélyektől megfosztani őket és rájuk kényszeríteni az oktatást.


Amennyiben nem kívánnak a társadalom tagjaiként élni, joguk van hozzá. De akkor ne akarjanak maguknak jogokat sem, ha kötelezettségeik nincsenek.

Legalábbis ha közveszélyesnek lehet megítélni őket, akkor ne az ő fejüket simogassák már meg és a másikat büntessék.


Az a baj, hogy nehéz ez az igazságszolgáltatás, hiszen a fehér között is van undorító rasszista, aki teljesen ok nélkül provokálja és bántja a másikat.


Egyébként meg jogom van megválasztani, hogy kivel szeretnék együtt dolgozni....(hisz nem mindenkivel lehet)

Persze biztosítani kell azt is, hogy a többiek ne haljanak éhen. Ehhez viszont munkahely kell és olyan képzettség, amivel lehetővé lehet tenni a munkát....


Ennyi. Megszoksz vagy megszöksz vagy segítséget kérsz és megteszel mindent a javulásért, nem pedig hőbörögsz.

Ezt csak az vegye magára, aki érintett.

2013. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos maguk a romák sem könnyítik meg,hogy az előítéletek elszálljanak.Ez kétoldalú dolog.Tisztelet a kevés kivételnek.Rájuk vonatkozik a "kisebbség" fogalma,nem az elvetemült bűnözőkre,ők érdemelnek tiszteletet,őket valóban sajnálom,hát nem lehet nekik könnyű! Az előítélet persze mindent összevetve nem egy fényes dolog,és senkinek sem jó.Nem könnyű ügy ez az egész,elég összetett probléma.

A magam részéről annyit tudok mondani,volt velük tapasztalatom nem egyszer....és azt is látom,hallom,hogyan viselkednek másokkal,milyen életmódot élnek.Nem gyűlölöm őket,hanem óvatos vagyok velük.

2013. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon provokatív a kérdés, remélem eltávolítja a moderatúra.

Az előítélet pedig tapasztalati úton születik és nem ok nélkül!!! Erre még nem tetszett gondolni???

2013. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2013. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a moderátornak hogyan lehet jelezni?

Nekem valamiért nincs ilyen lehetőségem :D

Sem választ, sem kérdést nem tudok. Ez is valami előítélet lenne vagy hátrányos megkülönböztetés? :D

2013. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem előitéleteim vannak,hanem tapasztalataim.Majd ha a te gyerekedet zaklatják,verik,vagy anyádat verik agyon otthon 200 forintért,akkor másképp látod majd.
2013. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kárhozottak... a válaszodat.


Sok mindenben egyetértek veled. Például abban, hogy minden fajta népben van jó és rossz ember. Az arányokról talán most ne beszéljünk.

Hát nem mindig választhatjuk meg a munkatársainkat, esetleg ha munkaadó vagy.

De látod benned is mekkora indulatokat szabadított fel ez a téma! Pedig hidd el, nem a romák felelősek elsősorban a sok-sok nehézségért, amit nap mint nap kénytelenek vagyunk elviselni, sokszor mások miatt. Csak ők olyanok, akiken el lehet verni a port.

Ahol én élek, a jobbmóduak lenézik a szegényt, a magasabb beosztásúak lenézik az egyszerű munkásokat és ezek a jelenségek szintén a mindennapjaink részét képezik. Stressz, szívroham, agyvérzés, cukorbetegség stb. a következménye. De miért? Kinek jó ez? Ha senkinek, megint csak marad a fenti kérdés.

2013. jún. 7. 18:57
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem fog megszűnni. Ilyen az ember természete.

A másik emberi természet a mindenkinek megbocsátok mindent, de az 1000 emberből 1.

A romák meg..valljuk be, amíg csak előítélet, addig elég erős okunk van rá..(híradó..)


Egy nem rasszista -mindenkit utálok, beleértve magamat- 15 éves srác.

2013. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!