Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok embertől hallani, hogy...

Sok embertől hallani, hogy Isten hívó szavát meg hallják. Ha engem is el akar híni honnan fogom tudni? Valami belső hang lesz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkit hív. Az élet apró dolgaiban is mindig adódik alkalom, hogy a másikkal jót cselekedjünk...
2013. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokféle ember létezik, valaki a zenében találja meg Istent valaki a természetben, valaki aggodalmaskodás útján mert éppen nem biztos abban, hogy hova fog kerülni ha meghal, valaki pedig bizonyítékok után kutat és kutatás közben talál rá Istenre.


Nem tudom, hogy belső hang lesz-e.. igazából nem tudom mert én kiskorom óta hiszek Benne és mára már nem csak hiszek Benne, hanem valósággal rajongok érte, imádom Őt! :)

Minden bajomat elfeledteti és valósággal szabaddá tesz :D

Na de ennyit rólam.


"Ha engem is el akar híni..."

Nincs olyan, hogy ha. Isten mindenkit el akar hívni és ez részben rajtunk is múlik keresztényeken, hogy mennyire tesszük magunkat oda ezért a célért.


"...honnan fogom tudni?"

Mint írtam nem tudom, valaki ésszerűségből válassza Őt (talál Rá) és van aki szívből talál Rá mert valahogy érzi Isten hívó szavát.


Vannak akik PL ilyen videók hatására választják Istent és térnek meg Jézushoz:


http://www.youtube.com/watch?v=5hBKyRMAyis


http://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY


http://www.youtube.com/watch?v=uTfwygJcNj8


http://www.youtube.com/watch?v=4Y76NhcjPAc


Tisztelettel, tattilaboy

2013. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nagylzs ***** válasza:

Szerintem ha létezik ilyesmi, akkor Isten mindenkihez olyan módon szól, ahogy az abban az esetben annak az embernek a legmegfelelőbb. Tehát nem lehet előre megmondani hogyan fog hozzád szólni, mint ahogy azt sem hogy fog-e egyáltalában, vagy hogy mikor fog.


Szerencsére ez nem nagyon számít - mármint az, hogy honnan fogod tudni. ;-)

2013. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Amióta az ember bűnbe esett, és leszármazottai születtek, azóta kér, hogy térjünk vissza hozzá, közeledjünk hozzá.

Csak két részt idéznék a Bibliából, ahol hív mindannyiunkat. De természetesen más helyeken is kér erre.

Jakab 4:8 "Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává szíveteket, ti határozatlanok."


A másik meghívás Ézsaiás 48:17-19 " „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai. Utódod annyi volna, mint a homok, és a belőled származók, mint a homokszemek."


Látod, hogy hív és kér, figyelj oda, amit mond, tanít neked.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Zita,köszi a választ.

Utána néztem,és úgy látom a Jakab leveléből idézett rész már a hívő embereknek szól,és az Ézsaiás könyvéből idézett rész pedig a zsidó választott népnek szól.

A hitetlen pogányokra gondoltam,és magamra is persze.

2013. jún. 13. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Isten sokféleképpen szólhat, és szól is mindenkihez, csak van, aki nem veszi észre. (én sem mindig:( )

Pl. mások által... vagy olvasod a Bibliát, és megragad egy igeszakasz, egy gondolat által, stb. :)

2013. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!