Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor lesz betegség és...

Most akkor lesz betegség és szenvedés Isten országában vagy nem?

Figyelt kérdés

" És az Isten eltöröl minden könyet az õ szemeikrõl; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsõk elmúltak.

jel 21,4


" AZ õ utcájának közepén. Es a folyóvízen innen éS TUL életnek Faja vala, Mely Tizenkét gyümölcsöt terem vala, Minden hónapban meghozván gyümölcsét, ES levelei a Pogányok gyógyítására valók."

jel 22,2


Jehova tanúinak mellébeszélései nem érdekelnek!


2013. jún. 6. 14:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz betegség.A Jelenések 22:2 arról beszél h Jézus által az emberek kigyógyulnak az ádámi bűnből.
2013. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne?
2013. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Nem lesz betegség.A Jelenések 22:2 arról beszél h Jézus által az emberek kigyógyulnak az ádámi bűnből."


Pont nem arról beszél, hogy Jézus által :D

2013. jún. 6. 15:05
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem lesz. Másrészt a jelenések könyve nagyon (és most tényleg nagyon) jelképes egyes részeknél. Nehéz megfejteni az igazi mondanivalóját.

A világvégét is legalább 5 féle képen lehet értelmezni belőle (és az egész Biblia alapján), tényleg beletörik a foga az embernek.


De az biztos, hogy nem lesz. Isten eltörli a bűnt. Ha bűn nincs akkor nincs halál sem. Ha nincs halál sem akkor nincsenek a halálnak olyan kiváltó okai mint pl: betegségek szenvedések stb.


Remélem valamicskét tudtam segíteni ez ügyben.


tattilaboy

2013. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Persze ami nem passzol a szövegbe az már mindjárt jelképes.

Így elég nehéz eligazodni, hogy kényünk kedvünk szerint farigcsáljuk a szavak jelentését.

Ja , hol hagytad a Hovind videóidat?:D

Bocs, de te inkább ne beszélj...

2013. jún. 6. 15:22
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


A fa "levelei a pogányok gyógyítására valók" Ez a gyógyítás természetesen nem a betegségekből való gyógyítást jelenti, hiszen János már korábban kijelenti, hogy Isten országában nem lesz fájdalom, tehát betegség sem, ahogyan az első igében idézted (21,4).


Véleményem szerint itt arról lehet szó, hogy a Biblia, történelemben a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, vagyis, hogy az emberiség elkorcsosul. A régen elvesztett Édenbe - az élet fájához - visszavitt üdvözültek azonban fejlődni, növekedni fognak, mígnem elérik a kezdetben kapott tökéletes állapotot. Így a bűn átkának utolsó maradványa is eltűnik.


Üdv. Péter

2013. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ja , hol hagytad a Hovind videóidat?:D"


Látom te igaz hitben járó keresztény vagy.


tattilaboy

2013. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%

Az én véleményem:

Nem lesz. Másrészt a jelenések

könyve nagyon (és most tényleg

nagyon) jelképes egyes részeknél.

Nehéz megfejteni az igazi

mondanivalóját.

A világvégét is legalább 5 féle

képen lehet értelmezni belőle (és

az egész Biblia alapján), tényleg

beletörik a foga az embernek.

De az biztos, hogy nem lesz. Isten

eltörli a bűnt. Ha bűn nincs akkor

nincs halál sem. Ha nincs halál sem

akkor nincsenek a halálnak olyan

kiváltó okai mint pl: betegségek

szenvedések stb.

Remélem valamicskét tudtam

segíteni ez ügyben.


Valamint Jézus szerepe:

Valaki azért vallást tesz én rólam az

emberek előtt, én is vallást teszek

arról az én mennyei Atyám előtt;

33. A ki pedig megtagad engem az

emberek előtt, én is megtagadom azt

az én mennyei Atyám előtt. (Máté 10, 32-33)


Végül pedig zárnám Péter szavaival, melyet nem ismétlek.

2013. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"A fa "levelei a pogányok gyógyítására valók" Ez a gyógyítás természetesen nem a betegségekből való gyógyítást jelenti, "


De ha egyszer nem lesz kiáltás, fájdalom és maga Isten lakik közöttük, akkor mit kell meggyógyítani?Ahol gyógyitani kell ott betegség van, pedig Isten mind lelki, mind fizikai területen eltörli ezeket azt mondja korábban.

És falevéllel gyógyítaná Isten a pogányokat?

Ahol ott van az Úr dicsősége, hogy lehet bármilyen betegség?

Ne gyertek már azzal, hogy ez képletes leírás, egész végig a városról beszél az ige, kőfalairól méreteiről,folyóról, utcáiról és a fáról is...

2013. jún. 6. 19:59
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
A Földet is isten teremtette 7 nap alatt, így nyugodtan lehet azt mondani, hogy ez az ő világa. Ha hagyta romlásba dőlni, az meg már az ő baja. Miért lenne túlvilág, ha ez is az övé! Ha Sátánt szabadjára engedte, akkor takarítsa össze a saját mocskát.
2013. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!