Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is Abaddon a...

Szerintetek is Abaddon a pusztító egyenlő Jézus Krisztussal? Mert Jehova tanui szerint igen és ők meg a sáskák akiket Isten küldött, hogy sanyargassák a népet!

Figyelt kérdés

Az első gondolatom, amikor meghallottam azt a szót, hogy Abaddon egy gonosz szörny jutott eszembe róla. Aztán beírtam a keresőbe és mindehol az jött ki, hogy ő maga a gonosz (sátán).

Igazán meglepődtem azon, hogy Jehova tanui szerint viszont Jézus Krisztus! Magyarázzátok már el nekem én látom rosszul, de nem tudom elképzelni Jézust pusztítóként!



2013. jún. 6. 09:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Természetesen nem. Amikor kb. 15 éve kezembe került a "Jelenések nagyszerű csúcspontja közel" című kiadvány, nekem is feltűnt benne ez a nyilvánvaló tévedés.


Jelenések könyve 9. fejezete 11. versében olvassuk: "Királyukként pedig a mélység angyala van felettük." Itt teljesen nyilvánvaló az eddig bemutatott hatalom démonikus ihletettsége. Sátán személyes hatalma állt az itt bemutatott erők térhódításai mögött. Sátán az, aki emberölő volt már kezdettől fogva Ján. 8:44.

A héber: "ABBADON" kifejezés jelentése: "pusztulás", "romlás". A görög: "APOLLÜON" kifejezés jelentése: "az, aki tönkre tesz", "a pusztító", "a vesztő".


Ilyen kifejezéseket a Szentírás soha nem alkalmaz Jézus Krisztusra, ellenben Sátánra igen.


Üdv. Péter

2013. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy Katy erre mit írna.


tattilaboy

2013. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
81%
Én ismerem rá a magyarázataikat és remélem lassan ők sem hiszik el. Számomra az a legmegdöbbentőbb, amilyen elánnal védik mégis ezt a óriási tévedést!
2013. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
24%

Jehova tanúi vallását tényleg olyanok találták ki, akik Isten munkáját próbálják rombolni, ha lehet észrevétlenül.

Ezért is kellett annyi változtatást beiktatni a tanításaikba mert régebben túl nyilvánvalóak voltak a tévedéseik és a hamis tanításaik.


És itt jön egy kulcsfontosságú kérdés:

Melyik vallásban érdemes hinni?

1: Olyanban, ami mindig is tiszta volt (kereszténység)?

2: Olyanban, ami több sebből is vérzik születése óta és azóta is ragasztgatják, hogy szét ne essen?


tattilaboy

2013. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
0%
Ha megnézzük a Bibliát egy kicsit alaposabban, akkor rá kell jönnünk, hogy az egyházak általában hamis képet festenek Jézzusról. Krisztus nem csak egy szerető, mindent megbocsátó, kedves kisfiú, hanem Jehova Isten ítéletének végrehajtója, az emberiség kinevezett bírája (Csel 10:42) Nagyon is Pusztító, méghozzá a gonoszok elpusztítója (Zsoltárok2:9; Máté13:41,42)
2013. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Erre a válaszra számítottam!

A te szemedben ki gonosz? Kit fog Jézus elpusztítani?

2013. jún. 6. 17:37
 7/52 anonim ***** válasza:
15%

A te szemedben ki gonosz? Kit fog Jézus elpusztítani?


Kedves kérdező ezeket hiába kérdezed tőle mert mint látod, az Abaddon szó jelentésével sincs tisztában az illető. És mivel az Őrtorony megparancsolja neki, így nem is akarja megérteni. Ha ellent mond az Őrtoronnyal akkor eldobja messzire még ha igaz is.


tattilaboy

2013. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
18%

Ha ellent mond az Őrtoronynak*


Elírtam de itt a javítás.


tattilaboy

2013. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
11%

Egy válasz erejéig mindenki bánatára válaszolok:

Menjünk vissza egy kicsit a 9. rész 1 verséhez a jelenések könyvében:

(Jelenések 9:1) 9 És megfújta trombitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és neki adták a mélység vermének kulcsát. . .


Ebben a versben az egyik lábjegyzet egy másik biblia verset mutat:

(Lukács 8:30, 31) 30 Jézus megkérdezte tőle: „Mi a neved?” Ő ezt mondta: „Légió” — mert sok démon ment bele. 31 És egyre csak kérlelték, hogy ne parancsolja nekik, hogy a mélységbe menjenek.


Kérlelték a démonok Jézust, hogy idő előtt még ne küldje őket a mélységbe.

Tehát ki az akinek a mélység kulcsa a kezében van?

Ki vet mélységbe kit? vagy kiket?


A másik vers amire ez utal a következőket írja:


(Jelenések 20:1-3) 20 Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. 2 És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. 3 És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év. Ezek után el kell hogy oldozzák egy kis időre.


Nos kinek a kezében van a mélység kulcsa? és kit vet a mélységbe?

Ehhez nem kell őrtorony magyarázat, mert maga a biblia magyarázza meg saját magát egy biblia versen belül.


Mindenkinek akinek jegyzetes bibliája van utána tud nézni a Bibliájában őrtorony nélkül is

S ahogy az egyik Testvérem írta, Jézus, mint ítélet végre hajtó jelenik meg, Ő fogja a minden ható isten borsajtóját hajtani:


(Jelenések 19:11-16) 11 És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. 12 Szeme tűzláng, fején pedig sok diadém. Egy név van felírva rá, melyet senki sem ismer, csak ő maga; 13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura.


Tehát akkor ez a biblia vers miről szól, ha nem Jézus igazságos ítéletéről azok felett akik "rosszak" voltak.


S előre bocsátom ez nem félelem keltés, hanem a bibliában van leírva, nem Én találtam ki, s nem az őrtorony...


Katy Weaver

2013. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az, hogy több ezer évig nem így értelmezték? Még russel szerint is abaddon a sátán volt.
2013. jún. 6. 20:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!