Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és mélyen vallásos...

Az egyházak és mélyen vallásosak miért nem segítenek most az árvizeseknek?

Figyelt kérdés
Ugyebár napestig azon megy az agymosás, hogy ők milyen karitatívak, de az elmúlt napokban egy olyan egyházi vezetőt nem láttam, aki segítette volna bármivel is a károsultakat. Nehogy leessen az aranygyűrű az újjukról. Ilyenkor bukik ki az igazi természet?

2013. jún. 9. 12:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A máltai szeretetszolgálat vagy az ökumenikus segélyszervezet most IS segít ruhával, élelmiszerrel a rászorulókon és biztos vagyok benne, hogy sok vallásos ember is kinn van a gátakon. Te talán végigjártál minden helyszínt és mindenkit megkérdeztél, hogy milyen a vallási meggyőződése? Ismersz akár egyetlen keresztény vezetőt is személyesen?
2013. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat a baptista szeretetszolgalat bisztos,hogy nagyon sokat segit,nem tudom,hogy honnan vetted,hogy nem segitenek
2013. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Voltál Győrben a napokban? A Karitász kint volt végig, az egyházi iskolákból is mentek a diákok. Vagy mit vársz, a 70 éves átlagéletkorú püspökök, meg érsekek mennek majd zsákot pakolni?

Lehet utálni az egyházat, szíved joga, de hülyeségeket azért ne írj légy szíves.

2013. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
2013. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A hgy szerettszolgalata is kinn volt eleg sok telepulesen, az iskolaibol is mentek ki a diakok segiteni. Ahogy fenn olvashattad, eleg sok egyhaz kinn volt.

A kerdes helyesen: miert nem nezek utana valaminek, mielott kerdest teszek fel rola?

2013. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Úgy látszik, hogy híradót sem szoktál hallgatni.
2013. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%

Bár Jehova Tanúi nem mennek médiához, De Mi is ott oltunk Zsákot pakolni, mindenhol az ország területén.


Katy Weaver

2013. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Katy!


Elég csak odamenni, ahol árvíz van.

Nem kell mindenhova az ország területén.

2013. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A magyar saiva csoportból másolok ide egy párbeszédet:


Csoporttag:

"Közületek mennyien jöttök ki az árvíz sújtotta területekre segíteni? Csak úgy érdeklődök, hogy a gyakorlatban mennyire nyilvánul meg az összetartás, egységtudat stb..."


Csoport adminja:

"A mi imáink és könyörgéseink hiábavalók, hacsak a potenciális szavakhoz nem adunk hatásos tetteket, és nem tesszük a mindegyikünket körülvevő aurát olyan tisztává és istenivé, hogy a bennünk levő Isten külsőleg cselekedhessen, vagy – más szavakkal – úgyszólván külső potenciává váljon. Így tudtak a beavatottak, szentek és nagyon szent és tiszta emberek segíteni másokat, valamint önmagukat a szükség órájában."


Csoporttag:

"Akkor a csoport többi tagjai már beavatott szentek? Így nem kell kijönni ténylegesen segíteni (zsákolni pl.)?


Tényleg csak érdekel, hogy ti hogy álltok az ilyen helyzetekhez.

Pl. láttam kinn krisnásokat önkéntesként. Volt időnk beszélni pakolás közben."


Admin:

"Hare Krishna"



Ezt nem támadásnak szánom, hanem a kérdés-felelt önmagáért beszél. A nagy észosztók ott írnak egységről, szeretetről, összetartásról, segítésről.

Amikor ezt megmutathatnák gyakorlatban is, akkor jönnek a magasröptű, szektás h.lyeségükkel (ld. az admin válaszát).


Amikor pedig erre mondom azt, hogy az a közösség egy szekta, jön a kioktatás.

2013. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én szeretem Katyt, de a nyolcason jót nevettem, legalább neki van humora.
2013. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!