Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? És tenyleg...

Létezik Isten? És tenyleg szokott sgíteni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 14:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
A média is sikeresen agymosást végez, mondhatjuk mi is ezt kedves utolsó :)
2013. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
A média és a materialista nevelés végez "agymosást", visszafordíthatatlan tudatrombolást, sajnos elég régóta szép hazánkban.
2013. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
A média és a materialista? nem. - inkább a határainkon beáramlott 40 féle idegen újkori hindu, amerikás és a csuda tudja hányféle XX. században kitalált hit és vallási szöveg, és babonaság.
2013. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
57%

Kereszténység nélkül is bőven megvolt a világ 2000 évvel ezelőtt. Volt egy saját vallásunk, amit sikeresen elhagytunk egy idegen ország idegen istenéért. Ne feledjük azt se, hogy Jézus is csak vallás átalapító volt, mivel a "tanai" a zsidó tórákból erednek. Valószínűsíthető, hogy egy Jeruzsálem-szindrómás beteg volt, aki magát isten fiának hívta. A világ tele van idiótákkal, ő is csak egy volt a sok közül.

Szent István is csak azért lehetett király, mert be××××× a Német-Római császárságnak és küldtek ide hittérítőket, meg nehézlovasságot, hogy a magyarokat "áttérítsék".

A pogány szót használhatták, de az csak nézőpont kérdése.

Ez sajnos már bele van sülve az emberekbe, mint a gennyes mitesszer és csak radikálisabb módszerekkel lehetne kiirtani. De szerencsére kapóra jönnek a szekták és egyéb felekezetek, ugyanis a vallási széthúzás bebizonyítja, hogy milyen komolytalan és mekkora időpocsékoló dolog ez az egész "hitrendszer". Az embernek egyéni hite van, te csak azért hiszed Jézust egy hippi kinézetű embernek, mert már számtalanszor beléd sulykolták ez a kinézetet, pedig az első századokban inkább Apolló isten kinézete volt, Szűz Máriát meg Vénuszról (görögöknél Aphroditéről) mintázták. Ha nem vettél volna sose a kezedbe bibliát, a hited akkor hamis lenne? Nem, mivel az a sajátod eredeti hited lenne és nem egy más ember által kitalált baromság!

A hit szerintem a vallások fekélyétől mentes, önmagunkban született, befolyásolástól megkímélt gondolat.

2013. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Köszönjük a felvilágosítást. :D Nyugodtan legyél pogány, nekünk aztán nem oszt nem szoroz. Úgyis sokkal jobban tudsz mindent, és mivel mindenre képes vagy lehet nem itt kellene válaszolgatással töltened a drága idődet :D
2013. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
54%

a 12-es ostoba, kulturálatlan, sötét inercialitást mutató írása jól igazolja azt a szomorú tényt, ami történik itt 1945 óta:

A média és a materialista nevelés végez "agymosást", visszafordíthatatlan tudatrombolást, sajnos elég régóta szép hazánkban.

2013. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Miért lenne a 14/ válasza miatt pogány, azért mert nem hisz Jézusban egy zsidó prófétában, mert megkérdőjelezi a papok őszinteségét, mert az ősi magyar hitvilágot természetközelibbnek és őszintébbnek, és eredetibbnek fogadja el mint az összes többi maszlagot?


Hogy merészel egyetlen vallás is embert oly magaslatokra emelni, Istenként emlegetni, mint tették buddhával vagy jézussal??


mind kettő ember volt és emberként váltak téveszméssé és mindkettőnek ez okozta pusztulását is még ha egyik csór-inger zsidó volt is vagy a másik egy gazdag hindu. De mindkettő elkövette azt a hibát hogy hogy az éhezéssel akarták elérni Istent. Az egyik meghibbant a másik már istennek képzelte önmagát is és csodában reménykedve feladta magát hogy keresztre feszítsék. A barátja Júdás is nagy valószínűséggel ezért lett öngyilkos, mert mind ketten csodát vártak.... majd a jóisten feltámassza, majd a jóisten megjeleníti magát és lesújt a rómaiakra... egy frászt!


Buddha a fényszektások tanácsára a felhők írányába ment és keresgélt-- erre majd nem rá is fázott, mert a lélek nem bírja... igy születhetett a nirvána meghatározása, hogy aki nem kar újraszületni annak csak a felhők felé kell indulnia hogy a lelke megdermedjen vagy épp részecskéire hulljon.-


Jézus pedig szintén a hindu éhezést választotta a leirások szerint kint a pusztában, és attól megbetegedett téveszméssé vált, és az a angyalszerű Jelenés amely megjelent neki ott a pusztai éhezéses marhaságánál, bizony nem a Sátán volt hanem maga az isteni Jelenés. S arra figyelmeztette hogy a testet táplálni kell, mert az éhezéstől megbetegszik a szellem is-- de nem értette meg, mert már beteg volt téveszmés, paranoiás. Sőt sehol nem szerepel a bibliában az se hogy elmesélte volna amit átélt--- HOGY KIRÁNTOTTÁK AZ Ő LELKÉT ott a pusztában, mert csak úgy képes az élő ember meglátni az isteni Jelenést, a testből kilépve a lélek látásával!!


Nem utolsó sorban nem létezik Sátán-- Viszont két TEREMTŐ LÉTEZIK, mint az életnél se egyetlen nemű lény van, hanem hímnem és nőnem épp nekik köszönhetően, mert önmagukból adtak az életnek KÉT LELKET, és a test-energiának erőssége, határozza meg a nemek jellegét amíg a női-nem test-energiája gyengébb,a him-neműnek durva erős, s ez meghatározza a természetük különbségét is, és a szaporításban a szerepüket. Amíg az egyik testében új életet kell teremtenie, addig a másiknak kötelessége védelmezni, hogy az élet szaporodni és fennmaradni tudjon hogy életnek kell.


Létezik az isteni TEREMTŐ még pedig két pólusú, mint az élet, mert az első életek Tőlük kapták a 2 lelküket, amit újra meg újra átörökített minden faj az utódaiban amelynek testében megint egy új lélek született és növekedett, majd a halállal visszatért minden szellemi lélek a teremtő isteni Energiához a Föld szívébe.


De a teremtők csak védik az életet oltalmazzák, ahogy a LÉTÜK azt lehetővé teszi. S bár nem avatkoznak az életbe, de azt se lehet teljesen kizárni, hogy néha nem kotnyeleskednek" bele "ha szükséges"...A szellemi inkább csak terelgető sugárzás, a másik az ERŐ az inkább megszegi a törvényeket, mert kíváncsi, mert segíteni szeretne, ha másképp nem olyan emberen keresztül aki megérezni, meglátni képes Őt... de nem képes kommunikálni, csal terelget, vagy látomást sugároz.

De valójában a természet nagy törvénye tilt minden közeledést az élethez. Mert a hatalmas feszültségűk ártalmas az életre!

2013. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Bocsánat utolsó,de ebben nem tudok hinni. Jah és én voltam a 14-es, és pogány vagy nem pogány, attól még nem fogom igaznak tartani amit írt.Tudom kiben hiszek és nekem ennél több meggyőzés nem szükséges. Nem kell oldalakat írnom. Az egyszerűség mindig jobb. :)
2013. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

9/ azt írtad-""Ha hiszed ,hogy létezik, akkor segíteni fog.


Ez így nem igaz. Ha bármelyik teremtő segíteni akar, akkor is segít ha nem hiszel semmiben!


Én soha nem voltam vallásos és nem hittem semmiféle kaporszakállúba-- még is az egyik 2x mentette meg az életem- 10 éves gyerekként intézetben voltam, s amikor karácsonykor nem vittek haza, nagyon elkeseredtem és arra gondoltam megbüntetem a szüleimet, majd sírhatnak utánam ha már nem leszek (temetésen láttam hogy siratnak valakit) s éjjel kiszöktem az intézetből, lementem a befagyott Balaton-jegére és csak mentem egyre beljebb, hogy majd belelépek egy lékbe és annyi meghalok... akkor megjelent úgy 3-4 ember magas koromfekete, apró részecskéi között izzott, durva, ormótlan emberforma... emlékszem üvöltve megfordultam és meg se álltam az emeletes ágyamig, ott még a takarót is a fejemre húztam.


Majd 23 éves anyaként- arra riadtam álmomból, hogy valaki megérintett, majd frászt kaptam attól amit megpillantottam, a szoba másik felébe olyan félelmetes és hanyatt-homlok menekültem ki a házból és így maradtam életben. Utólag eszembe jutott hogy már másodszor pillantottam meg de hiába igy is félelmetes volt lehajolva szembenézett, vörösen izzott a szeme helyén.


S azt gondolom ha valakinek a múltban hasonló képessége volt mint nekem, akkor szintén láthatta valamiért-- igy születhetett a kínaiaknál a halál szelleme ami koromfekete, vagy más népeknél tévesen ördög, vagy sátán elnevezés--- szóval azért van alapja némelyik régen született leírásoknak-- csak az a baj hogy az ember hajlamos arra hogy ha valami ijesztő és félelmetes vagy csúf akkor arra rátestálni a rosszat is.


A KÍNAI viszont nem tévedett a Fekete Jelenés nem csupán tömörítő erő volt és anyagi lélek, hanem sajnos a halál szelleme, vagy ereje is. Ezért nem igaz hogy itt ott ücsörögnek holt lelkek vagy jóságosak vagy épp ártó holt lelkek-- ez kitaláció, mert minden holt lelket ha nem talál rá az utolsó-útra az első 5 perc után, EZ az Teremtő energia lehúzza és elképzelhető megadja a kezdő sebességet hozzá.


Én csak egy pillanatra álltam meg egy tónak a tetején, mert olyan gyönyörű volt és olyan elképesztő, és a föld alatt találtam magam egy hatalmas barlangban, egyetlen pillanat alatt! Mert ez a testet-teremtő ERŐ-energiája, de a halál-Ereje is, és a Földünk gravitációs ereje IS, amely kisugárzik a bolygónkból!!


A Szellemi Teremtő? Az nem félelmetes,ha megjeleníti magát, sőt gyönyörű, lenyűgöző és megbűvölni, megbénítani képes a lelket egy adott helyen a TÉRBEN. Megszűnik a lélek létezni szinte,se akarat, se saját gondolat, CSAK Ő,létezik! De feszültsége veszélyes az életre, még pár pillanat ideig tartó találkozás is!

Valaki átélhette régen ugyan ezt innen eredhet az, Hogy ISTEN szeret....hát igen lehet ezt is mondani, mert szinte szétfolyt bennem olyan boldogság amit el se tud képzelni az életben. DE! ILYEN A SUGÁRZÁSÁNAK A HATÁSA, amennyiben jóindulattal sugárzik.


Viszont volt szerencsém ugyan akkor és ott, azt is megtapasztalni, hogy milyenné válik ha nem jóindulatú, egy pusztító, rideg fényűvé.S ilyen a valódi létezése is, veszélyes, rideg szellemi energia, a természet-törvényeket betartó, ha egyszer netán a valódi nagyságában" valódi létfazonjával bepöccenne az emberi világra.... nem sok minden maradna a felszínen...


Szóval aki ateista, jobb ha elgondolkodik azon, hogy minek köszönhetően született az élet?


-- mert az élet nagyon rövid, ma azt képzeljük jaj de lassan múlik az idő,sose öregszünk meg, sose halunk meg... aztán csak azon kapja magát az ember hogy eltűntek szinte az évek, mint egyetlen átaludt éjszakai álom...

és azon fog csodálkozni, hogy a bolygónk Terében topog csodálkozva, és azt fogja érezni, hogy minden a végtelenség is egy Vele.-- majd lerántja valami és el kell indulnia az utolsó útra ahol attól tartok ha a Isteni energiához belép, megszűnik egyes önmaga lenni-- mert részévé válik egy hatalmas, ezüstös, vakító fehér Teremtő ENERGIÁNAK!!

2013. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

18/ azt írtad nem kell oldalakat írnod....


Tudod én azt gondolom, ha valamit szeretnék elemezni,és megkérdőjelezni, akkor kénytelen vagyok elmondani mit és miért, nem nem tartok igaznak. Természetesen ehhez hozzátartozik a saját képességem és kísérletezéseim ami okot adott a kételkedésemnek.


Valamikor amikor még nem tartozott a szóhasználatomhoz az Isten fogalom, attól még nem vallottam magam ateistának, hisz miért tagadnék olyas valamit amiről halvány gőzőm se volt-- de egyetlen vallásnak se volt SOHA-- vagy talán meghatározta volna bármelyik mi tulajdonképpen ez az általuk mesélt kaporszakállú? Egy frászt!

2013. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!