Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? És tenyleg...

Létezik Isten? És tenyleg szokott sgíteni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 14:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Hogy magyarázol meg valakit, akiben hiszel és bízol? Miért van szükség mindig magyarázatokra, ilyen témában nekem nincs szükségem rá.Én bízom,hiszek, nem akarok többet.
2013. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
elég sokan irták az 1945 óta való agymosást,aminek most megisszuk a levét.mennyi hitetlen ember van ebben az országban!elkeseritő!az Istenbe való hit ,tartást ad az embernek,útmutatást a mindennapi élet elviseléséhez.én csak a saját példámból indulok ki,nem vagyok gazdag,és az életem számtalan problémával van teli,mégis bizakodó és boldog ember vagyok,mert van hitem.és sohasem vagyok egyedül!ahogy a test vágyik a táplálék iránt úgy a lélek is szomjazik hit nélkül.régebben szegényebbek voltak az emberek,mégsem volt ennyi gonoszság ebben az országban,mint napjainkban.gondolkozzatok el ezen kik hit nélkül éltek!
2013. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

22/ Szép szép amit írtál.


De tudod az életet nem úgy kell megélni, a nehézségeket nem úgy kell megoldani hogy HISZEK::: HISZEK:::Nem abból kell erőt meríteni, hogy HISZEK egy istenben, mert attól még elvész az ember, nyugodtam felfordulhat minden ember!!!!!!!


Mert az a kedves jóisten áldja meg az ég...c...c...c.. fütyül a te nyomorodra és mindig is fütyült azért halnak éhen a világon naponta emberek!!--


Hanem önmagadban kell bízni és a szeretteidben összefogásotokban és ésszerűen élt életstílusotokban!

2013. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Azért halnak éhen naponta emberek a világban,mert nem képesek nekik segíteni. Hányszor meg hányszor jönnek ezzel,hogy Isten nem segít! Na persze, és Te miért nem segítessz inkáb ahelyett,hogy ilyen kérdéseket teszel fel? Te miért mész el az utcán az emberek meleltt ugy, mintha nem látnád őket ha csak 100Ft-ot kérnek is tőled? Miért fordítod el a fejed? Ha majd mindenki igy tesz és segít amikor tud és nem lesz az,hogy nem, nem adok mert az csakis az enyém , nem lesznek ilyen kérdések. Egy fecske nem csinál nyarat az igaz, de 0 fecske meg semmit se ér el. !!
2013. jún. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Először is kedves "mami"! Azzal a magyar ősvallással kapcsolatos írásommal nem azt akartam mondani, hogy én is azokat az elveket vallom, hanem azt, hogy volt egy másik vallásunk, amiről lemondtak az emberek, de nem épp önszántunkból. A kereszténység amúgy is a zsidó vallásból lett átalakítva, de nem is ez számít. Azt mondjátok, hogy a materialista világnézet miatt butul az ember? Akkor hogy lehet az, hogy szilárd dolgokból (matériából) veszitek az "elveiteket". Biblia mi, egy könyv amit valaki/k írtak (konstanczi zsinat 1414-18 keretein belül), több tórából és egyéb tekercsekre írt történetekből összeállított mű... de, azt bárki készíthette. Az egész vallásotokat egy könyvre alapozzátok, semmi másra, pont úgy, mint a szcientológia (L. Ron Hubbard könyve alapján), vagy az Őrtorony a Jehova tanúsok könyve. Ezek csak könyvek, melyekre vallást készítettek, rituálékat és egyebeket. Az emberek pedig ostobák, hisz nem tudják elfogadni azt az egyszerű tényt, hogy meghalunk, elbomlunk és kész. Foggal-körömmel ragaszkodik minden vallás a saját igazához. Én azt gondolom, hogy az embernek ha van is hite, azt nem lehet vallásokba és egyházakba tömöríteni, mivel mindenkinek van egy saját elgondolása ezekről. Mivel kézzel fogható bizonyíték nincs arra, hogy így vagy úgy történt. A "kézzel fogható bizonyítékra" pedig nem elég egyetlen könyv. A bíróságokon is több szempontot vizsgálnak meg, én is így vagyok ezzel.

Már Ádám és Éva története is eléggé érdekes.

Megették a gyümölcsöt (nem biztos almát, mivel arról nem szól a fáma, hogy mi volt eredetileg) és isten halállal és szenvedéssel büntette őket. Nos, közületek melyik ember büntetné a gyereketek engedetlenségét ezekkel?

Az istenetek ezt tette, nem? A történetben ráadásul világosan leírták, hogy "öntudatra ébredtek", ismétlem ébredtek, vagyis nem voltak tudatában annak amit tettek.

Ja, és ez nem fordítási hiba, hisz a többi nyelvben is így szerepel ("öntudatra ébredtek"), annyira pedig nm lehettek rossz fordítók.

A gyengébbek kedvéért elmagyarázom másképpen:

Van egy fiatok Ádám és egy lányotok Éva. Kiöntesz eléjük egy halom cukorkát, de kikötöd nekik, hogy a fekete csomagolásúból ne egyenek, te meg elmégy mondjuk addig kajálni. Mikor visszajössz látod, hogy a fekete csomagolásút is megették és fáj a hasuk, amiből rájönnek, hogy nem kellett volna megenniük.

"...- Ja, bocs gyerekek, azok lassan ható mérget tartalmaztak és sajna meg fogtok halni. De ne attól még a gyerekeim vagytok, úgyhogy pá! Takarodjatok innen a házamból."

"Amúgy is mi az, hogy mostantól szenvedéssel fogja a gyerekeit megszülni." Hisz addig még nem is volt gyereke, az állítólagos isten ezt előre látta (elméletben mindent tud), vagyis annyit ér, mintha azt mondaná valaki neked,: "Ha ma lenne a szülinapod akkor kapnál egy Porsche-t tőlem, de mivel nem ma van, így már nem fogsz kapni!" A poén természetesen az, hogy eleve tudta, hogy nem azon a napon van.

Az egész egy logikátlan könyv, mivel az elmélet gyakorlatba átültetve teljesen aláásná az igazságos isten fogalmát. A másik kedvencem az, hogy "isten országa". Az egész Földet ő teremtette 7 nap alatt, de akkor miért hagyta, hogy ez történjen. Hisz ez is az ő "kis birodalma" Ha hagyta az ördögöt szabadon garázdálkodni... ami mellesleg az emberek megjelenése előtt is voltak (a történet szerint), akkor miért az embert bünteti. Az "Úr" ránk szabadította a baj forrását, akkor voltaképp miért is mi vagyunk a rosszak?

Erre hasonlatom a való életből a Japánra dobott 2 atom- bomba. Mennyi ember érdemelte meg közülük a szenvedést, mégis megkapták. Az "isten" pont így rendelkezett emberekkel. Persze ez mind elméleti szinten, csakis a Biblia alapján. Természetesen ha nincs semmiféle keresztény isten, akkor az elv megdőlt, vagyis értelmet nyert.

2013. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:

kedves mami!

sajnálom,hogy hit nélküli életet élsz.amit én Istennel átélek nap mint nap az az én lelkem csodája.te szerintem fel sem tudod ezt fogni ,hogy ez micsoda.kivánom,hogy egyszer majd te is átéld és akkor gyökeresen megváltozik majd a véleményed.ezen a földön mi emberek semminek nem vagyunk a tulajdonai,minden csak ajándék amit birtoklunk.hogy ki hogy gazdálkodik vele az az emberekre van bizva.saját akarattal rendelkezünk.a rossz dolgokért nem az Istent kell hibáztatni,ha betartod a törvényét nyert ügyed van előtte.mindenki a saját döntéseiért felelős!

2013. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 utálommagyarországot válasza:

Egyszerűsített válasz :

Van Isten. Neve a biblia szerint Jehova. azaz JHVH.

Biblia zsoltárok könyve 83:19.

Ennek a névnek a kiejtése ma már ismeretlen, mert a héber iratok írói nem használtak írásnál magánhangzókat..

Főként egy vallás használja már csak ezt a nevet a tanításaiban.

Ez a vallás a Jehova tanúi :-történelmi egyház, mintegy 120 éve alapította egy Amerikai üzletember.


A segítségünkre akkor van ha imában fordulunk hozzá.

Segithet( ha az éppen per pillanat az akaratával összhangban van ) ha cselekedjük az akaratát.

Az akarata cselekvése azt jelenti megismerjük és követjük az ő terveit.

Ebben többnyire segít hiszen ez neki is érdekében áll.

(különben nem lenne Isten hiszen senki sem tudná cselekedni az Ő akaratát, mert a földön jelenleg még túl nehéz lenne önállóan segítség nélkül.)


Személyes kéréseket zömmel nem támogat.

Csodák tapasztalatunk szerint most már nem léteznek.

Véletlenek viszont vannak.

Aki már senki mástól nem kaphat segítséget áltaában Istentől várja azt.

Egészségügyi és anyagi segítséget tapasztalatunk szerint még nem jellemző hogy adna, ha ad is segítséget, azt nem akkor adja amikor mi éppen kérjük, hanem időben eltolódva, mondhatni az utolsó pillanatban, többnyire amikor már lemondtunk róla.

Ez a szokása nem valami féle érzéketlensége miatt alakult ki nála.

A Biblia szerint vannak érzései.

Isten tervei sokkal komplexebbek, mint mi azt (főként szenvedésünk közben )fel tudnánk fogni.

Ezért az hogy segít vagy nem, nem feltétlenül függ attól

hogy éppen mennyire hiszünk benne és cselekedjük az akaratát.

Végeredményben tehát, van Isten, de nem várhatunk tőle gyakori gyors életmentő segítséget, mivel a mi életünk

érte és általa jött létre.

Mi vagyunk Ő érte, nem pedig Ő van miértünk.

2013. jún. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

27/ Jehova. azaz JHVH.?


A zsidók írták így JHVH a teremtőt, de Úrnak nevezték illetve soha nem ejtették ki a szájukon.


Csak a kíváncsiságból megkérdeztem egy zsidó rabbit a jehova kifejezéssel kapcsolatban. azt a választ kaptam, hogy a Jehova egyes zsidó törzsek rossz, helytelen kiejtése miatt maradt fent.


Mivel valójában, eredetileg JHVH egy angyalt jelentett, egy vezér angyalt, amelyik a többi angyalt legyőzte.

2013. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Hát kedves 26-osom tudod kedvesem engem nem kell sajnálni, sőt irigyelned kellene, mert én nem a mesékben írt Istenben hiszek hanem abban amivel ÉN szembesültem életem során.

keress rá erre a fejezet cimre a blogomban;

7. f. Istenérveim, ahogy megtapasztaltam...

-- elég ha beírod a keresőbe és kijön. a levelező oldalon pedig megadom a blog cimemet ha van ilyen oldalad persze.

Ha érdekel beleolvasol.


Két ízben is, szembesültem a Teremtő erőkkel, először a valódi lét-minőségével! másodszor pedig a gigantikusnak mondható eredeti létéből kivont, parányinak mondható (3-4 embernyi magas) Jelenésével, de nem csak a szellemi" teremtő energiával szembesültem, hanem az "élet- testet" megalkotó, Teremtő energiával is.

2013. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nézzük az ima segítő illetve gyógyító hatásának az OKÁT


Honnan származik az ima mozdulata? Meglehet valamikor az első emberek, aki után született a kereszténység is, mint Jézus és az apostolok, valamit érzékeltek az összetett tenyér hatására -de ezt félre értelmeztek. Azt gondolták, valami isteni közreműködés történik olyankor, ha összeteszik a tenyerüket és ehhez használták mindjárt az imáikat vagy akkoriban fohászaikat.


Ha valaki nagy energiákkal megáldott (de még a gyengébb, beteges is képes minimum önmagára visszahatni!) és összeteszi a két tenyerét, majd egy idő után szétválassza, akkor érzékelheti a két tenyér közötti feszültséget. De közben is, ahogy felmelegszik közötte még a levegő is. Ez azért van, mert a két tenyerünk, nyílván nem egyforma erősségű és kisül az elektromosság a két tenyér között, felgyorsul, illetve felerősítik egymást töltésileg.


De semmi köze semmiféle magasabb szellemi létezőkhöz, fohászunk, gyermekünkért mellette közvetlenül, saját tudati energiánk fog kilépni belőlünk, mint parányi húr és rátelepedve a gyermekünkre, beleavatkozik a test és lelke működésébe—gyógyítani képes. De a mi lelkünk gyógyítani képes kisugárzására, és nem pedig Isten jóvoltából történik meg, esetleg az a csoda..!


Vagy saját egészségünk rendbe jöjjön az imánk által… ha tenyerünket zárjuk, akkor zárjuk a testi energiánkat és szellemi energiánkat is, a jobb és bal oldalt, az intenzív koncentrálással beindítjuk az öngyógyítás mechanizmusát a két saját lélek tudatunkhoz fordulva. Vagy is az imánk tudatilag befordul önmagunkhoz. Így valósulhat meg egyrészt a tudattal való öngyógyulás. De ennek van sokkal hatékonyabb és biztosabb módja is. Amikor már tudatosan kölelítünk saját lelki erőnkhöz. De azt később, mert már nehezebb.


Ezek voltak az egyszerűbb gyógyítási módszerek. Majd alkalom adtán, még teszek be masszáshoz olyan pontokat, amelyek a testnek más részében is jó hatású. De először meg kell rajzolnom apránként.


Istenhez annyi köze van az imának, hogy, először is a lélek-energiának a teremtéskor kapta minden élőnek őse, amit ismételten élet-szikraként átörökítettek az utódaikba, így van bennünk is. A másik érv, ha valamiféle csodában hiszünk akkor megnő az önbizalmunk, megtelik a lelkünk reménnyel és észre se vesszük hogy valójában mi váltunk erősebbé, bizakodóbbá és bizony önmagunkat, vagy épp szeretteinket saját gondolatunk erejének, illetve odafigyelésünknek köszönhetően, gyógyítóvá is.

2013. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!