Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a vallás? Ha etika,...

Miért a vallás? Ha etika, akkor Szókratész, Platón, Arisztotelész. Ha igazság, akkor matematika, kémia. Tehát a fals vallási okoskodások "mivégre"?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 10:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Meg kellene tudni, hogy mi az a fals vallási okoskodás, ezek után már nagyon érdekel.
2013. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az élet minden területén ostobaság,ha minden bizonyíték nélkül hiszünk valamiben,de a vallás olyan terület,ahol szentségtörés nem így gondolkodni. De ha valaki Zeusznak kezdene hódolni,egyből megbélyegeznék. Zeusz létére ráadásul van bizonyíték,hiszen az Atlasz hegyen lakik,ilyen hegy van Göröországban,tehát Zeusz létezik. Ez egy tipikus kersztény logikai Ervelés
2013. jún. 13. 13:27
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
Ha már filozófia: Descartes bebizonyította, hogy egy létező az önmaga létezésén kívül semmit sem tud biztosan. Azt sem, hogy az érzékszervei valóban a valóságot közvetíti. Mindenki hisz az érzékszerveinek. Tehát ha valóban csak a bizonyított dolgokat kellene igazságként elfogadnom, akkor te nem létezel. Meg a kezem sem. Mindent én találtam ki. Bizonyítsd be, hogy nincs így.
2013. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
T. Scy.Néhány fals Bibliai mondat,utána lehet nézni:"Lukács és Máté ev. -nak szerzői Ésaiás7:14 görög fordítására támaszkodva kijelentik,Mária szűzként fogant.Èsaiás héber szövege azonban az 'alma' szót használja,ami fiatalasszonyt jelent,nem szüzet. Pál úgy beszél Jézusról,mint aki 'asszonytól lett', 'aki Dávid magvából lett test szerint'. ..akkor..Máté 27:9-10 szerint 'Jeremiás próféta mondása' teljesedjék be, de az említett mondás Zakariás11:12-13-ban szerepel. Ezekre várom a logikus magyarázatot,nyitott vagyok a diskurzusra...
2013. jún. 13. 13:45
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Értem, tehát ennél a kérdésnél a vallás=kereszténység.

Ezek a Bibliai idézetek nem kifejezetten érdekelnek én pont ezt tartom fals vallási okoskodásnak, hogy ilyen apróságokon vitatkozzak valakivel. Nagyon sok ember elszöszmög ezeken és nem látja a fától az erdőt.

Azt hittem itt valami komolyabb dologról fogunk értekezni, azt gondoltam, hogy a vallás ennél a kérdésnél valami egyetemesebbet jelent. A Bibliakritika és Biblia védelem nem az én asztalom. Én kivettem belőle ami számomra lényeges a többiről van véleményem, de mint említettem nem foglalkozok vele.

Platón egyébként nagyon érdekes figura, a lélekvándorlást és mentalizmust próbálta magyarázni az egyszerű embernek. Ami egy elég komoly feladat. A keresztény filozófia, mint pl.: Origenész művei nehezen érthetők az átlag embernek. A jelenlegi keresztény pl.: katolikus filozófia sem jelenik meg egy szokványos mise alatt, ez ott is a beavatottabbakra tartozik, nem titok kategória, de kell egy értelmi színvonal a felfogáshoz.

2013. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
mindjárt jövök,megyek a kisfiamért a bölcsibe
2013. jún. 13. 15:30
 17/27 anonim ***** válasza:

Jaah, már értem kérdező. Tehát valahogy oda tévedtél egy oldalra, ahol az okoskodó ateisták szanaszét szedik a bibliát és modatonként próbálják értelmezni, majd kihoznak belőle valamiféle ellentmondást. A napokban én is találkoztam ilyen oldallal, de nem igazán foglalkoztam vele, úgy látszik téged megragadott. Egyébként miért fáj ez ennyire nektek ateisták, hogy mi miben hiszünk? Közötök sincs hozzá. Ha mindenki csak fele annyi időt foglalkozna magával és nem mással, már sokkal előrébb tartanánk. Csak egy példa: Te sem ezen a hülye kérdésen törted volna a fejed, hanem valami értelmesebben(remélhetőleg).


Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak: Én nem vallásos családban nőttem fel, sőt kiskoromban nem is értettem minek ilyennel foglalkozni. Mára megértettem és nem csak hogy megértettem, de nap mint nap tapasztalom, hogy igenis az élet és minden más teremtve lett, mert az, hogy mindez a tökéletes világmindenség kialakuljon, számomra képtelenségnek hangzik, hogy véletlenül történt.

Ha számodra jobb abban a világban élni ahol minden ami körülvesz, beleértve téged is a véletlen műve, akkor ebben az esetben gyorsan tölts ki egy lottót mert r*hatdul szerencsés kellett, hogy legyél ahhoz, hogy létrejöhess. Te a szerencse fia vagy, mert annak esélye, hogy mindez ugyan így lejátszódjon egy másik bolygón, szerintem közelebb van a 0%-hoz mint az 1%-hoz. Szóval emiatt alakult ki egy olyan világkép bennem, mely magába foglalja a Mindenhatót és egyszerűen képtelen kizárni.

2013. jún. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Emberhalász ***** válasza:
A filozófia tökéletlen emberi okoskodás. Isten szava (a Szentírás) az örök életre vezető biztos tudás. Mindenki meghal és földi teste porrá lesz. Rövidke földi életünk azonban nem egyenlő a véggel, mert a Teremtő Atyától örökéletű lelket kaptunk fogantatásunkkor, amely halálunk után is tovább él. Csak az nagyon nem mindegy, hogy hol töltjük majd örök életünket. A Mennyei Atya minden gyermekét várja a mennyországba ahol átvehetjük majd jogos örökségünket, de Ő senkit nem kényszerít. Ha elutasítjuk Istent és lemondunk az örökségünkről, akkor örök szenvedés lesz a sorsunk a pokol tüzében. Az Atyához vezető egyetlen út Jézus Krisztus, aki az út, az igazság és az élet. Kérjük az ő szent irgalmát, kegyelmét és bocsánatát, ha meg akarunk menekülni a kárhozattól.
2013. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
60%

"Egyébként miért fáj ez ennyire nektek ateisták, hogy mi miben hiszünk? Közötök sincs hozzá."


Csak a kereszténység 2000 éve terrorizálja a világot, többszátmillió ember haláláért felelős, és még mindig öl. Csupán ezért van köze hozzá mindenkinek. Amúgy az emberi szabadságot tiporjátok porba, mindig lesz, aki fellép ellenetek.

És látom, te sem vagy tisztában a véletlen, a tökéletes és az idő fogalmával. És attól, hogy túl kicsi az elméd felfogni a tényeket, még nem létezik a kis tömeggyilkos odafent :) Arrogáns vagy és lenéző. Igazi vallásos.


"Isten szava (a Szentírás) az örök életre vezető biztos tudás."


Ugye tudod, hogy emberek írták? Pontosabban barlanglakó, magányos, drogfüggő vénemberek. Úgyanúgy Isten szavának hiszik a Koránt például, miért nem Allahban hiszel? Megmondom én: mert nem ott születtél. Egyetlen egy istenben hiszel, a többi 6000-nél is többen nem. 6000-el szemben ateista vagy, egyet kivéve. Ha ismernéd a történelmet, a saját kis Bibliádat, más vallásokat: tudnád, hogy az egész vallás egy vicc, alacsony kapacitású emberek irányítására. És még ezt kell tisztelni, röhej.

2013. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
9%
Jól lementetek primitívbe. Megjelent a vallásos b@zi és az ateista b@zi és megy a óvodás szintű demagóg klimpírozás.
2013. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!