Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi-más felekezetek....

Jehova tanúi-más felekezetek. Miért fontos más felekezeteknek, hogy részt vegyenek a felsőoktatásban és miért nem volt fontos ez az apostoloknak? Vajon a mostani követőinek is ezt kell tenni, vagy már nem? Érveket, ellenérveket írjatok!

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy az egyik vallási felekezet úgy véli, hogy olyan életet kell élni, mint az apostoloknak tehát csak a prédikálással kell foglalkozni és a gyülekezetbe járás, prédikálás fontosabb, mint a felsőfokú oktatás, a magas munkabeosztás(Jehova tanúi), a többinél viszonyt szinte jellemző, hogy mindenkinek van diplomája, mindenki jár főiskolára, egyetemre?

2013. jún. 14. 11:58
1 2
 11/14 Névtelenül nevű ***** válasza:

A kivétel erősíti a szabályt

Ez a közhely itt sajnos tényleg szószerint értendő.

Ebben a felekezetben nem jellemző a továbbtanulás.

2013. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nos itt egy cikk a témában a hivatalos Jehova tanúi oldalról.


[link]


Mindenki döntse el hogy milyen üzenetet közvetít ez a cikk.

Nekem egyértelmű hogy mit sugall.

2013. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Névtelenül nevű ***** válasza:
69%

Hát, egyrészt infantilizáló a cikk, másrészt gusztustalan, mert úgy ellenzi a továbbtanulást, hogy közben nem mondja ki.

Ha én azt mondom, hogy ez gyomorforgató, és közben így is gondolom, akkor valószínűleg az én igenem tényleg egy igen.

De ennek a cikknek az igenje egy nagy nem.

Segítsen már valaki, melyik is a krisztusi?

2013. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok diplomával rendelkező személy nem tud hol dolgozni. Én sem mentem tovább tanulni, és nem amiatt mert erre kért volna bárki. Nem tartottam bölcs dolognak. Van egy egyszerű állásom, és teljes midőben szolgálom a Teremtőt. Egy Tanú.
2013. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!