Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért veszitek...

Jehova tanúi, miért veszitek hiába szátokra az Úr nevét RENDSZERESEN? Én max akkor ejtem ki az Ő nevét amikor nagyon muszáj, de akkor is kb. úgy, hogy majd össze t#jom magam, mivel annyira félem Őt.

Figyelt kérdés
@napi Jehova tanúi kérdés

2013. jún. 14. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alig vártad már, hogy belinkelhesd mi?

Amúgy köszi nevettem egy jót :D

2013. jún. 14. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Miért félsz atyádtól?

Egyébként nem kell emlegetni a nevét.

De nem azért, mert olyan okkult rettenetes kimondani, hanem mert nem az a lényege.

2013. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaj kedves Kárhozottak még jó, hogy nem félek tőle :)

Én úgy értem a "félem" szót, hogy mélyen tisztelem és szeretem Őt és semmivel sem szeretném Őt megbántani.

Tehát ilyen értelemben nagyon is félem Őt.

2013. jún. 14. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Értem, testvérem:)

Amúgy azért is írogatják, hogy Jehova, hogy hangsúlyozva legyen mindig, hogy Jézus nem Isten.

2013. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent neked az, hogy rendszeresen.

Mert hát egy rendszeres dolog, mint például a heti vagy havi újság olvasás is rendszeres.


Mivel ez a neve, ezért ha beszélgetek vele, vagy megemlítem Őt a válaszaimban, akkor egy nem egy misztikus, felfoghatatlan valakire gondolok, hanem mint egy jó barátomra.


Egyébként pedig van erre egy Jó biblia vers:

(Mikeás 4:5) 5 Mert minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké.

(Józsué 24:15) 15 Ha viszont rossznak tűnik a szemetekben, hogy Jehovát szolgáljátok, akkor válasszátok meg magatoknak ma, kit szolgáltok, akár azokat az isteneket, melyeket ősatyáitok szolgáltak, akik a Folyó túloldalán éltek, akár az amoriták isteneit, akiknek a földjén laktok. De én és az én háznépem Jehovát fogjuk szolgálni.”


Isten hűséges szolgái nem akarták homályban tartani az Istent, mint valami elérhetetlen valakit, akinek még neve sincs. sőt sok helyen kihangsúlyozza a biblia, hogy az embereknek meg kell tudniuk ki az Isten.


(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.


Egy viszont biztos, hogy az bűn ha olyasmivel hozzuk kapcsolatban Jehova nevét, ami helytelen és beszennyezi a tulajdonosát, De nem mondta hogy ne használjuk a nevét

Hiszen Pál is azt mondta:

(Cselekedetek 2:20, 21) . . .. 21 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni.’«

(Róma 10:13-15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


Hidd el kedves Attila, mi is tiszteljük, sőt,

Katy Weaver

2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat azt lehagytam, a Hiába szájra venni Jehova nevét nem azt jelenti, hogy nem mondhatjuk ki,

Hanem akkor ne mondjuk ki vagy emlegessük, amikor a szentségét mocskolnánk vele


Mit jelent pontosan Isten nevét „méltatlanul” a szájunkra venni? A The JPS Torah Commentary című kiadvány, melyet az amerikai Zsidó Kiadó Társulat adott ki, elmagyarázza, hogy a las·saw’′ héber kifejezés, amelyet az előzőekben a „méltatlanul” kifejezéssel adtunk vissza, a következőket jelentheti: ’helytelenül’ vagy ’hasztalanul, hiába’. Ugyanez a kézikönyv így folytatja: „Félreérthetősége miatt [ezt a héber kifejezést] úgy is lehet érteni, hogy egy bírósági perben tiltott a peres felek hamis tanúzása, hamis eskütétele, valamint az isteni név szükségtelen, illetve tisztességtelen használata.”

Ez a zsidó szövegmagyarázat helyesen kihangsúlyozza, hogy ’Isten nevét méltatlanul felvenni’ azt jelenti, hogy helytelenül használjuk azt a nevet. De vajon jogosan minősíthetjük szükségtelennek vagy tisztességtelennek azt, ha kimondjuk Isten nevét, mikor róla tanítunk másokat, vagy amikor égi Atyánkhoz fordulunk imában? Jehova a Zsoltárok 91:14-ben kifejezésre juttatja nézetét, mikor ezt mondja: „Mivelhogy ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, felmagasztalom őt, mert ismeri az én nevemet!”


Katy Weaver

2013. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egyyébként nem kell emlegetni a nevét.

De nem azért, mert olyan okkult

rettenetes kimondani, hanem mert nem

az a lényege."

Isten a nevét örökre szánta, ezért használnunk kell, nem pedig kiírtani a szentírásból. Ettől nem kell betegesen félni, hiszen azért ada, hogy használjuk.

2013. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!