Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez vallásosak?...

Mit szóltok ehhez vallásosak? Az ateisták jobban segítenek egy hajléktalanon, mint a vallásosak! (kép)

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 16. 09:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Én régebben adtam többször is, több ezret is, volt, hogy vettem kaját, de nem örült neki, másoktól is hallottam ilyet. Sajnos elterjedtek a bérkoldusok is. Reggel kirakják őket, este összeszedik, a pénzt meg elveszik. Volt sok negatív tapasztalatom, volt pár jó is. Most már inkább nem adok, nekem is véges a fizetésem, be kell osztani, ha pénz kell , Istenhez fordulok. Többször segített! Egyébként Isten nem azt akarja, hogy adjunk az embereknek egy halat, hanem , hogy tanítsuk meg őket halászni. Ez az én véleményem. Egyszer adtam valakinek 500pénzt, nem sok, nekem se volt sok. Megkérdeztem ez mire elég neki, azt mondta ez egy fűszál csak. Hát igaza volt, de annyit úgyse tud adni senki, hogy elég legyen, ha meg mindenki ad, akkor ebből rendszer lesz, aztán megszokja a kérő.

Kispesten is volt egy jól öltözött fiúka, és pénzt kért, hogy telefonáljon az anyjának, odaadtam a telefonomat, hogy felhívja, de mondta, hogy idegen számot nem venne fel. Aztán jött egy srác, és mondta, hogy mindennap ezt csinálja. Sok iskolás, jól öltözött gyerek kéreget, láttam. Lehet adakozni a gyülekezetekben, ott szétosztják, olyanoknak akiknek valóban kell. Ha valaki azzal jön, hogy lenyúlják, arra azt mondom, hogy az az ő felelőssége, Isten mindent lát, ráadásul ha lop,átok alá kerül.

2013. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Átkot? Isten szór átkot? Kezdek félni tőle. :D Lehet valaki, azért lop, mert a családja éhezik, ezt nem lehet első látásra megítélni!

Ha lenne is Isten, nem az lenne a dolga, hogy megbüntesse, hanem, hogy segítse. Úgy látom ilyen Isten nincs. Inkább leszek ateista, mint, hogy olyanba higgyek,aki nem segít...nem nagyon látom a jó oldalát annak, hogy megteremtett minket.

Ha van is Isten, akkor jól szórakozhat a mi szenvedéseinken. Ő biztos nem szenved hiányt semmiben, bezzeg ő másoktól irigyeli, mert Ő a nagy, neki mindent lehet. Én miért vagyok csak egy légy, miért Ő a nagy. Isten lennék, többet segítenék, mint Ő!

2013. jún. 16. 23:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Na ez aztán tényleg egy mérvadó közvélemény kutatás alapján kijelenthető tény.


Már abból, hogy ez alapján a kép alapján ilyen gondolatok és kérdés fogalmazódik meg benned, azt mutatja, hogy nem vagy valami értelmes ember. Mert ebből a képből ezt a konklúziót levonni a legnagyobb marhaság a világon. Ez bizony öngól volt és ha erre egy másik embernek kell figyelmeztetnie, akkor nagyobb a baj mint gondoltam...

2013. jún. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Más is észre vette hogy a képen a férfi táskájában több kartonlap is van? Vajon azokon milyen szöveg van?
2013. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Isten nem szór átkot, hanem azt mondja, ha valaki lop, az átok alá kerül.Nem ugyanaz. Azt viszont nem vetted észre, hogy azt írtam, hogy amikor kértem , mindig kaptam, jól fizető állást is.Szerinted Isten csak nekem akar adni?
2013. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

gy igaz! :) Persze én sem erre alapozok.

Az ateisták is ugyanúgy jó emberek!


Igen, az embereknek az jut róluk az eszükbe, hogy csak embereket áldoznak fel. És azért nem szeretik őket.

2013. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!