Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd sérülés? Hosszú lesz, de...

Térd sérülés? Hosszú lesz, de nagyon kell a segítség?

Figyelt kérdés

A történetem, hogy március 4-én lesérültem edzésen. Nem értem, hogy mi és hogyan történhetett. Kézilabdázom, és a feladatunk az volt edzésen, hogy egy valaki (akkor ÉN) bent van a felezőnél védekezik, és ketten támadnak, túl kell rajtam jutni. Kis teremben voltunk, tehát nem kellett sokat futnom (a feladat alatt). A sérülés úgy történt, hogy egy lépésből kitámasztottam oldalra, ekkor éles fájdalmat éreztem a bal térdem külső és hátsó részén. Hihetetlenül fájt, nem tudtam kinyújtani és behajlítani sem, kb. 50°-os szögben maradt, ráállni sem tudtam. Viszont nem dagadt be, nem lilult be, kívülről semmilyen változás nem látszott rajta.

Sajnos csak a sérülés után kb. 3-4 órával tudtam a kórházba menni az edzőmmel (már bőven 8 óra után). Az orvos hasra fektetett és mondta, hogy nyújtsam ki, persze nem tudtam, egyrészt mert nagyon fájt másrészt mert nem engedte a lábam, elkezdte feszegetni, hogy kinyúljon persze nem ment, majd közölte velem, hogy így nem tudja megvizsgálni. Felküldött röntgenre, ott az asszisztens is csavargatta(azt hittem elájulok a fájdalomtól), hogy jól álljon a felvételhez. A röntgen elméletileg semmit nem mutatott, de mi nem nézhettük meg a képeket. Az orvos azt mondta, hogy 2 napig pihentessem majd mennyek vissza. 2 napig csak feküdtem. Vissza mentünk, ekkor nem is rendelt az az orvos, tehát más vizsgált meg. Ez az orvos még bunkóbb volt, mint a másik. Össze vissza csavarta-húzta-tekerte-tolta mindent csinált amit csak lehetett, nem foglalkozva a fájdalmammal, majd finoman közölte velem, hogy ne szimuláljak, mert simán ki lehet nyújtani. Az tény, hogy kinyújtotta, de utána SOKKAL rosszabb lett, sokkal erősebb volt a fájdalom és 2 órán keresztül csak bőgtem utána. Jah és, ami durva, hogy egyik orvos sem nézte meg a másik lábam(pedig páros szerv).Két hétre rá kaptam időpontot Kecskemétre, Kovács Gyulához, régebben már voltam nála bokasérülés miatt, jónak tartottam akkor. Ekkor már mankóval tudtam nagy-nehezen és lassan járni. Megvizsgálta mind a két lábamat, de ő sem tudott rájönni, hogy mi baja lehet. De azt mondta, hogy műteni valót nem lát rajta. Úgy gondolta, hogy valószínűleg kiment a térdem, ezért írt fel nekem térdrögzítőt. Ilyet: [link]

Másfél hete elkezdtem lassan edzeni, vagyis inkább kocogni. Most a héten kedden rendes edzésen is voltam már, és ugyan az történt most annak ellenére, hogy rajtam volt a rögzítő. Szerencsére most nem annyira durván, kis pihentetés után rátudtam állni, betudtam hajlítani stb.


Igazából alapjáraton még mindig fáj (az első sérülés óta), kényelmetlennek érzem. Ha jellemezni kéne akkor alapesetben erős lüktető tompa fájdalmat és hatalmas nyomást érzek benne. Kocogás közben nagyon éles folyamatos fájdalmat, mintha késsel kapargatnák belülről. Leguggolni nem tudok teljesen, még mindig nem tudom 100%-osan behajlítani, és kinyújtani(kb 95°-ig tudom kinyújtani).


A kérdéseim:

- Mi lehet ez a sérülés? Mi történhetett?

- Milyen szakorvoshoz mehetnék még el?

- Milyen rögzítő lenne jó rá? A mostaniban nem bízom meg.

- Esetleg milyen kenőcsöt használhatnék?(gyógyszert nem akarok szedni)

- Volt már valakivel ilyen? Mit tett vele?


17/L, volt aktív sportoló


2013. máj. 30. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

No... amikor ez történt, érezted, hogy a térdkalácsod kimozdul a helyéről? Tehát azután volt a fájdalom, hogy a térdkalácsod oldalra ment?

Egyébként én még csináltatnék egy térd mr-t, hogy megnézzük a szalagjaid jól vannak -e, és hogy nincs-e meniszkusz sérülésed...

Én a helyedben nem kocognék, nem edzenék, amikor otthon vagyok, nyújtva tartanám, és ha nem múlik el a fájdalom, egy ortopédust felkeresnék

2013. jún. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen érzés, amikor elmozdul. Nagyon éles fájdalmat éreztem a külső oldalon és hátul(inkább a külső része felé). Az orvosok azt mondták, hogy a szalagjaim rendben vannak. (Bár szerintem nem, mert amikor már nem fáj annyira simán kitudtam annyira tolni oldalra a térdkalácsom, hogy be bírtam nyúlni alá, persze ez fájt, meg lefelé is egy 5cm-t simán letudtam tolni. szóval ennyit arról, hogy rendben voltak a szalagjaim) A 3. orvos mondta azt, hogy elmozdult és nem ment a helyére rendesen, ezért kaptam azt a térdrögzítőt, de nem jó szerintem.


Nem tudsz valamilyen jó orvost, aki ért is hozzá?

Házi orvos nem írhat fel rögzítőt?(hogy kapjak rá kedvezményt)

2013. jún. 2. 20:15
 3/5 A kérdező kommentje:
A röntgen alapján azt mondták, hogy nincsen meniscus sérülésem, én is arra tippeltem, hogy azzal lehet a gond.
2013. jún. 2. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az ciki sajna, ha lazák a szalagjaid, de azon a térdrögzítő nem fog segíteni...:/ Én csak Zalaegerszegen vagyok jártas az ortopédusokban... Bocsi...:/ Viszont jobbulást kívánok!
2013. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És Zalaegerszegen ki? Eltudok menni oda is. Egyébként most már nem tudom ezt megcsinálni, tehát javult valamennyit. Csak a kitámasztásnál elviselhetetlen.
2013. jún. 2. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!