Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény megtértek, mi a...

Keresztény megtértek, mi a véleményetek a FELEMÁS IGÁRÓL vkinek pozitív élménye?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
tapasztalat?
2013. jún. 16. 22:49
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk több testvér is ebben él, de nem teljes így a házasság. Ők így érzik. Mert a legfontosabban nincs egyezés.
2013. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Frank Barátom válaszához.


A biblia óva ínt ettől maga Pál is ezt hangsúlyozta.

Az aki nem az Úrban házasodik, az tulajdon képen Isten szavát bírálja felül, nem emberekkel ellenkezik...

(1Korintusz 7:39) . . ., hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

(2Korintusz 6:14) 14 Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel?


(5Mózes 7:3, 4) 3 Ne lépj velük házassági szövetségre. Lányodat ne add fiához, és lányát se vedd a fiadnak. 4 Mert eltéríti fiadat attól, hogy kövessen engem, és más isteneket fognak szolgálni.. . .


(Nehémiás 13:26) 26 Hát nem ezek miatt vétkezett Salamon, Izrael királya? Sok nemzet között sem volt olyan király, mint ő; szerette őt Istene, és királlyá emelte Isten egész Izrael felett. De még őt is bűnbe vitték az idegen feleségek.


Még Salamon is aki skáig bölcs volt, butaságot csinált ezen a téren.

Katy Weaver

2013. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

Van akinél hosszabb távon eredményt hoz. Konkrétan van egy barátom, akinek a felesége talán két évtizedes felemás iga után lett kereszténnyé.

Végeredményben ilyenkor azt mondja az ember, megérte várni, küzdeni.

2013. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve vagyunk házasok. Én elkötelezett kereszény vagyok, a férjem szereti az Urat, de nem gyakorolja a vallást. Katolikusok vagyunk. Sokat beszélgetünk a vallásról, engem pont a férjem indított el egy mélyebb keresésre. Mivel nem akar gyónni, így áldozni sem mehet ugyebár ezért ez majdnem mindennapi téma volt nálunk. Azt mondta, hogy Istennek kell gyónni és nem embereknek, persze még sok minderől beszélgettünk, a lényeg, hogy ennek hatására Biblia olvasó lettem, és rájöttem, mennyi mindent nem értek a Bibliából, így kértem segítséget olyan gyülekezettől, akik hitelesek számomra. Most ott tartunk, hogy a férjem is szeretné megismerni a gyülekezetet. Remélem hamarosan együtt fogunk imádkozni :)
2013. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A keresztények általában ragaszkodnak hozzá, hogy"csak az Úrban házasodjunk".

De mi is házasok voltunk, két gyermekkel, amikor elkezdtem olvasni a Bibliát, és egy idő után vágyat éreztem arra, hogy Isten alapelvei szerint éljek. Ennek már több évtizede. A férjemet sosem érdekelte a vallás, ez azóta sem változott, mert bizonyos elképzelésekhez erősen ragaszkodik.

De az, hogy közülünk legalább én minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy jól működjön a házasságunk, sokkal jobb lett a kapcsolatunk. Nálunk szinte egyáltalán nincsenek viták, veszekedések pedig nincsenek, mindkettőnknek fontos a család, de a hitéletem más irányt vett. Tiszteletben tartom azt, hogy ő a családfő, sőt olykor még segítek is neki azt gyakorolni.


Teljesen biztos, hogy jobb lett a házasságunk, amióta ragaszkodom a Biblia lapelveihez. Így azt ígéri Istenem, áldásos lesz az életem. Naponta tapasztalom ezt.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!