Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az amit az Iszlám nem, de...

Mi az amit az Iszlám nem, de a Kereszténység meg tud adni?

Figyelt kérdés
Miért a Kerszeténység az igaz út én nem az Iszlám vagy akár a Judaizmus?

2013. jún. 18. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

A disznóhúsevés. Továbbá az alkoholfogyasztás.


Amúgy a keresztényeknek a kereszténység az igaz út, a muszlimoknak az iszlám, a hinduknak a hinduizmus. Mi ezen a meglepő?

2013. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 yuda ***** válasza:
67%

Kereszténység fogadja el egyedül Jézus Krisztust a világ/emberiség megváltójaként, Isten Fiának és ezt kamatoztatva, azáltal, hogy elfogadja, -Isten örök élettel, üdvösséggel ajándékozza meg a benne hívőket.


Jézus kizárólagosan megfogalmazta, hogy nincs más út rajta kívül. Egyedül Ő az út az Atyához.

Ez kizár és kirekeszt ezen kívül bármi más kapcsolatot Istennel, mert Ő kifejezte egyedülállóságát, mint Isten és emberek közötti közbenjáró.

2013. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem a kereszténység konkrétan és nem is emberek, hanem egyedül Jézus tud bármit is megadni nekünk.

Jézustól kell kérni, Ő az igazság és az Élet.

Ha megtérsz hozzá és Őt választod életed Urának, akkor megmenekülhetsz az örök kárhozattól.


Továbbá minden a javadra szolgál életed során ( és nem arról van szó, hogy csak jó dolgok fognak veled történni!), Jézus védelmet ad és szabadságot. Keresni kell Őt, meg kell szólítani és megbánni a bűneinket.

2013. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem mondta senki, hogy a kereszténység az igaz út.

Persze ha keresztény ember vagy, akkor nem a hinduizmus lesz az igaz utad, hanem a kereszténység.

De ha még nem választottál vallást, akkor bármelyik lehet az igaz utad.

2013. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Egyik sem ad semmit.

Olvasd el a tanításaikat és akkor megtudod, hogy mi a különbség.

2013. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Girgoy ***** válasza:
88%

Lehet hosszú és rövid választ is adni erre. Legyen most a rövid:


A kereszténységben az ember valóban eljut Istenhez. Nemcsak elméletben vagy meghközelíti, hanem jóval szorosabb kapcsolatba kerül az Atyával, mint bármilyen más vallásban:


Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.


Az muzulmánok és az izraeliták is tisztelik Istent, de ez megmarad távkapcsolatnak: Ő fönt, mi lent. Krisztus Isten megtestesülése, az eucharisztia szentségének megalapítása, mennybmenetele, helykészítése számunkra a mennyben és végső menyegzői igérete ezzel szemben minden emberi fantáziát meghaladóan elképesztően szoros kapcsolatot hoz létre Isten és ember között. Teljesen jogos az egész kozmoszt megrengető és minden más elképzelést felülmúló kijelentés:


Jn 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2013. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Girgoy ***** válasza:
A buddhizmusról pedig dióhéjban ennyi: a megvilágosult Buddha felfedezte az ember bukott torzulás mögötti eredeti teremtett tiszta természetét önmaga megfigyelésével. Az embert nagyon jól ismeri, de nem jut túl az emberen.
2013. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egy szóban: megváltást.
2013. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Azt mondom I

Azt mondom T

Azt mondom A

Azt mondom L

Azt mondom Í-té-a-el í-té-a-el, azt mondom ITAL!

Innááááák, innááááák, innák innák i-ínáááááák, imádok inni, imádok inni, imádok ihi-ihinni!

:D

http://www.youtube.com/watch?v=OeYPUTeCLRU

2013. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%
Jézus, megbocsátás, üdvözülés. Ezt a hármat.
2013. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!