Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles Jézus feltámadásának...

Ms91 kérdése:

Hiteles Jézus feltámadásának története?

Figyelt kérdés

Megvizsgáltam a négy evangéliumot és kijegyzeteltem az eseményeket. Ezt egy előző kérdésemhez csináltam, de mivel ezzel a kérdés témájától eltértem, úgy döntöttem, hogy új kérdést írok a témáról. Íme a jegyzetem:


1. ASSZONYOK A SÍRNÁL:

- Máté: Mária és a másik Mária (28:1)

- Márk: Mária Magdolna, Mária, Szalome (16:1)

- Lukács: Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja) és néhány más asszony (24:10)

- János: egyedül Mária Magdolna (20:1)


2. ASSZONYOK CÉLJA:

- Máté: megnézni a sírt (28:1)

- Márk: Jézus testét bebalzsamozni (16:1)

- Lukács: Jézus testét bebalzsamozni (24:1)

- János: nincs említve


3. ANGYALOK A SÍRNÁL:

- Máté: egy angyal, az asszonyok előtt szállt le, előttük hengerítette el a követ és ráült (28:2)

- Márk: a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak egy angyallal (16:5)

- Lukács: a kő már el volt hengerítve, két angyal jelent meg (24:2-4)

- János: a kő már el volt hengerítve (20:2), két angyal jelent meg (20:12)


4. AZ ANGYAL(OK) UTASÍTÁSA(I):

- Máté: az asszonyok szóljanak a tanítványoknak, hogy Galileába újra láthatják Jézust (28:7)

- Márk: ugyanaz (16:7)

- Lukács: nincs említve

- János: nincs említve


5. TANÍTVÁNYOK REAKCIÓJA:

- Máté: elmentek Galileába (28:16)

- Márk: nem hittek az asszonyoknak, nem hittek a két tanítványnak sem (16:11-13)

- Lukács: nem hittek (24:10-11), de Péter elment a sírhoz (24:12)

- János: nincs említve, de itt Péter és János mennek el a sírhoz, sőt! János előbb ér oda (20:2-10)


6. JÉZUS MEGJELENÉSEI:

- Máté: először az asszonyoknak (28:9), aztán Galileába a tanítványoknak (28:16)

- Márk: először Mária Magdolnának (16:9), utána két tanítványának (16:12), majd a tizenegynek, és szemükre vetette hitetlenségüket (16:14)

- Lukács: két tanítványnak (24:13), Péternek (24:34), majd a többi tanítványnak /nem Galileába!/ (24:36)

- János: Mária Magdolnának (20:13) majd a többi tanítványnak, szintén nem Galileába, hanem Jeruzsálembe (20:19)


MEGJEGYZÉS:

- Márk 16:8-20 és János 21. fejezete nem szerepel minden régi kéziratban, ezáltal nem lehet hiteles beszámoló.


[link]


[link]


Ha ilyen ellentmondások vannak a feltámadás történetébe és ez a két evangélium a befejezését illetően nem bizonyul hitelesnek, hogyan lehet hiteles Jézus feltámadása? Egyértelmű, hogy nem történt meg. Pál apostol ezt mondja erről:


" Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. " (1Kor 15:14)


Ez nem jelenti azt, hogy Jézus személye jelentéktelen. Nekem is most kezd visszatérni a hitem, ahogy újra elkezdtem foglalkozni a témával, de számomra az igaz vallásnak az Iszlám tűnik. E vallás szerint Jézust nem ölték meg, hanem előtte magához vette Isten. A Korán így ír erről:


" és mivel azt mondták: "Megöltük Jézust, a Messiást, Mária fiát, Allah küldöttét" - holott valójában nem ölték meg őt és nem feszítették keresztre, hanem Jézushoz hasonlónak látták. Akik Jézust illetően összekülönböztek, azok kétségben voltak felőle. Nincs tudomásuk róla, csupán vélekedésüket követték. Bizony, nem ölték meg őt úgy, hogy bizonyosak voltak benne, ellenkezőleg, Allah magához emelte őt. Allah Büszke és Bölcs. (Korán 4:157-158)


Kérlek titeket, értékeljétek át hiteteket, vizsgáljatok meg több véleményt is. Kezdésnek például ajánlom ezt az előadást:


Jézus muszlim volt ? - Pierre Vogel:


http://www.youtube.com/watch?v=VQeOUyUpqtk


Pierre Vogel protestáns keresztény volt, mielőtt áttért az Iszlámra, ismeri a Bibliát is, sőt a Bibliából érvel az Iszlám igazságáról. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Azoknak pedig, akik megítélik az Iszlámot, anélkül, hogy megvizsgálnák, mit vallanak a muszlimok (nem pedig azt, hogy mit mondanak a keresztények az Iszlámról), azoknak azt ajánlom, hogy gondolkozzanak el ezen:


" A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit. " /Wayne Dyer/


Alhamdulillah! (Dicsőség és hála Istennek!)



2013. ápr. 30. 15:38
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
20%
Éljen Allah!
2013. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

Jézus nem volt muszlim, ahogy keresztény sem.

Jézus idejében az iszlám még nem létezett, Mohamed próféta jóval Jézus után élt.

2013. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
73%

1. ASSZONYOK A SÍRNÁL:

- Máté: Mária és a másik Mária (28:1)

- Márk: Mária Magdolna, Mária, Szalome (16:1)

- Lukács: Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja) és néhány más asszony (24:10)

- János: egyedül Mária Magdolna (20:1)


2. ASSZONYOK CÉLJA:

- Máté: megnézni a sírt (28:1)

- Márk: Jézus testét bebalzsamozni (16:1)

- Lukács: Jézus testét bebalzsamozni (24:1)

- János: nincs említve


János egy szóval sem említette, hogy Mária egyedül ment volna ki.

„A hétnek első napján pedig jó reggel, a mikor még sötétes vala, odaméne Mária Magdaléna a sírhoz, és látá, hogy elvétetett a kő a sírról.”

Csak azt, hogy Mária kiment. Egyszerűen nem tesz említést a többiekről, de ez nem azt jelenti, hogy egyedül ment ki.


Ugyan ez a helyzet Máténál:

„A szombat végén pedig, a hét első napjára virradólag, kiméne Mária Magdaléna és a másik Mária, hogy megnézzék a sírt.”


Mi a gond azzal, hogy megnézik a sírt. Megyek megnézni a sírt, hogy bebalzsamozzam a testét. Vagy még soha nem mondtad, hogy mész megnézni mondjuk Bélát? Pedig biztos nem az volt a célod, hogy nézegesd.


Márknál:

1. Mikor pedig elmult a szombat, Mária Magdaléna, és Mária a Jakab anyja, és Salomé, drága keneteket vásárlának, hogy elmenvén, megkenjék őt.

Itt azt írja, hogy ők hárman vették a keneteket, nem azt, hogy ők hárman mentek volna ki.


Tehát bebalzsamozni mentek, és többen mentek, köztük Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja).


3. ANGYALOK A SÍRNÁL:

- Máté: egy angyal, az asszonyok előtt szállt le, előttük hengerítette el a követ és ráült (28:2)

- Márk: a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak egy angyallal (16:5)

- Lukács: a kő már el volt hengerítve, két angyal jelent meg (24:2-4)

- János: a kő már el volt hengerítve (20:2), két angyal jelent meg (20:12)


Többi folyt köv.


Mohamed milyen próféciát mondott? Ha te annyira ismered a kezdődő hitedet! Ki volt az a Mohamed? Nem egyéb, mint egy rossz tóramagyarázó. Gondold át te is a hitedet, mert nem Mohamed, aki életet ad, hanem Jézus.

Mohameddel lehet, hogy halott leszel, Jézussal élő.

Nincs ellentmondás, csak pocsék értelmezés, és gyenge hit.

Szegény Mohamed, biztos nem gondolta volna, hogy ekkora bálványt csinálnak belőle.

2013. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy próbálod védeni a hitedet, folytasd nyugodtan, de nekem már erről az jön át, hogy csak kimagyarázni akarod azt, ami szemmel látható.

Az is jól látszik, hogy azt se tudjátok, hogy mit jelent a muszlim szó. "A „muszlim“ szó az „iszlám“ főnévből ered és a következőt jelenti: „aki Allah akaratának alávetette magát és ezáltal elnyerte a tökéletes békességet“."

( [link] )

Jézus alávetette magát Isten akaratának, mivel Istent szolgálta, az Iszlám nem egy új vallás, hanem az Ádám óta létező vallás folytatása. Tényleg nézzétek meg a videót, hogy legalább képbe legyetek.

Egyébként meg nem tudom, miért kell letámadni így, igaz még nem tudok mindent az Iszlámról, és ez nem egy kezdődő hit, csak most kezdem visszanyerni, amit annak köszönhetően veszítettem el, amit ti, keresztények műveltek. Többszáz egyházra vagytok szakadva, mindegyik különbőző tanítással, minden egyház a saját íze szerint magyarázza a Bibliát. Emlékezzetek Jézus szálka-gerenda példázatára! Nem kellene így letámadni, csak mert megfigyeltem ezt az ellentmondást, ami a feltámadás történetét jellemzi. Inkább el kellene gondolkodni.

2013. ápr. 30. 16:35
 5/58 anonim ***** válasza:
54%

Igen, világos. Szép.

Szépen kijön, hogy aki nem hiszi, Jézus, a Krisztus, Allah=Isten SZAVA ÉS NEVE,

a megtestesült Szó,

az visszaesik a zsidó vallásba, vagy az iszlámba.

(ne keverjük ide a megnyilvánult egyházak hibáit- nem kell a hibák után menni -van épp elég JÓ ÉRTELMEZÉS

az egyházatyák, Origenész, a skolasztikusok, Anzelmus, a misztikusok, Meister Eckhart... tényleg olvastál tőlük valamit? Egy sort? és ha nem, miért nem? nem lehet, hogy a vallásellenes kommunista ideológia művelői elzárták előled? ki a hibás, hogy nem értetted meg? ma már a hitet érteni is kell)

2013. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
86%

Mint mondtam, folytatom, csak most nincs rá időm, kedvem. Nem a támadással ellensúlyoztam a kérdést, mivel elkezdtem magyarázni a rossz értelmezésedet. Amúgy azért van eleged, mert a keresztények ilyenek, meg olyanok? Hát, a muszlimokról sem a makulátlanságot lehet elmondani, igaz? Tehát ez alapján ne ítélj!


Mohamednek meg egyetlen próféciája sem volt. Betegeket nem gyógyított, ördögöt nem űzött, halottat nem támasztott. Akkor miért érdekelne? Csak egy vallását kereső ember volt. A mohamedánok viszont szent emberként tekintenek rá. Lehet, hogy okés ember volt, de nem tett semmi olyasmit, amit Jézus, tehát egy kalap alá nem lehet vonni a kettőt.


Ádám muszlim volt, ez jó, nagyon, érdekes, ezt még nem hallottam. Olyat igen, azt is ma, hogy Jézus Jehova Tanúja volt, de hogy Ádám muszlim volt, .....:DDD

Egy kicsit nézd még át ezt a vallást, és ne a youtube legyen a szent könyved, hanem mondjuk a korán. Egy próféciát kérek, ami beteljesült, a Bibliában több száz van. A Koránban egy van??? NINCS! Vagy tudsz idézni?

2013. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Ha a négy evangéliumi beszámolót megvizsgáljuk, nyilvánvalóvá válik, hogy ezek nem egyszerűen ismétlései egymásnak, evangéliumi elbeszélései nem kizárólag azért íródtak, hogy a legfontosabb bibliai beszámolót több tanú erősítse meg. Lukács beszámolója az elbeszélés szempontjából a legegyénibb. Evangéliumának 59 százaléka csak nála található meg. Legalább hat olyan különleges csodát és több mint kétszer annyi olyan szemléltetést jegyez fel, amelyet más evangéliumi beszámolók nem említenek. Evangéliumának egyharmadát az elbeszélésnek szenteli, kétharmadát pedig a hirdetett szónak; így az ő evangéliuma a leghosszabb a négy közül. Máté elsősorban a zsidóknak írt, Márk a nem zsidó olvasóknak, különösen a rómaiaknak, Lukács pedig evangéliumát „a nemes Teofilusnak” címezte, és rajta keresztül más embereknek, mind zsidóknak, mind nem zsidóknak (Luk 1:3, 4). Hogy elbeszélését mindenki számára vonzóvá tegye, Jézus nemzetségtáblázatát nemcsak Ábrahámig, hanem egészen „Ádámig, Isten fiáig” vezette le; nem úgy, mint Máté, aki kimondottan a zsidók számára írt. Lukács gondosan feljegyezte Simon prófétai szavait, aki szerint Jézus lesz az, aki „eltávolítja a fátyolt a nemzetekről”, és „minden test meglátja Isten megmentő eszközét” (3:38; 2:29–32; 3:6). Jóllehet a négy Evangélium párhuzamos és gyakran ugyanazokat az eseményeket írja le, mégsem szolgai lemásolása egyik a másiknak. Az első három Evangéliumot összefoglalóan „szinoptikus” evangéliumoknak is szokták nevezni; ennek jelentése „hasonló látás”, minthogy ezek az Evangéliumok hasonló megközelítéssel mondják el Jézus földi életét. De a négy író mindegyike — Máté, Márk, Lukács és János — a saját történetét mondja el Krisztusról. Mindegyiküknek megvan a maga jellegzetes témája és célja; mindegyikük a saját egyéniségét tükrözi vissza, és elsősorban az olvasóira gondol. Minél alaposabban kutatjuk át írásaikat, annál tisztábban fel tudjuk ismerni az egyes megkülönböztető vonásokat, valamint azt, hogy ez a négy ihletett bibliai könyv Jézus Krisztus életének független, de egymást kiegészítő és egybehangzó beszámolóját alkotja.

2013. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Rendben, szerintem se kavarjuk bele az egyházak közti különbségeket, de ne kavarjuk bele Mohammed prófétát se, maradjunk a feltámadásnál.

Nem a YouTube-on van a szent könyvem, van Bbiliám, keresztény témájú könyveim (egyházi és tanú könyvek is, tehát tényleg széles körben vizsgáltam a kereszténységet, interneten is sok egyházat megvizsgáltam, mit, miért hogyan...), van Koránom is, meg Iszlám témában több könyvem és ugyancsak itt is használom az internetet.

Veletek ellentétbe én nem vagyok elfogult egyik irányba se, igen én megvizsgáltam azt is mit mondanak a keresztények az Iszlámról, például az apologia.hu -n (még a régin, mert most még újítják), nem bízom a véletlenre.

Én nem is Mohammedtől és nem is Jézustól remélem az életet, hanem Istentől, ha Ő is úgy akarja. A próféciákra visszatérve, miért hiszitek, hogy a Koránnak ez lenne a feladata? Épp elég prófécia van a Bibliába is és azok lehetnek hitelesek. Például Mohammed is meg volt jövendölve a Bibliába, de most ezen ne akadjatok fenn, tessék utánaolvasni. És maradjunk témánál, ha lehet. Én is csak azért válaszoltam, mert egyből eltértetek a témától.

2013. ápr. 30. 17:03
 9/58 anonim ***** válasza:
28%

"Egyértelmű, hogy nem történt meg" Kedves Kérdező - Allah növessze hosszúra szakállad- igen jól tudsz pontozni a gyk-n - miért is?- de azért gyanús lehetne egy hangyányit, hogy 2000 év kultúrája nem egy egyértelmű butaságra épül.

Az a véleményem, hogy nem jó helyen kerested, hogy Jézus, mint Krisztus rendelkezett azokkal a NAP erővel, ami a test feltámadásához kell. Hogy melyik asszony mikor, hova ment, szép, de nem itt van.

Na hol?

2013. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
36%
*azzal a NAPERŐVEL -a felkelő Nap analógiája: feltámadó lelkünk fény Krisztusa -
2013. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!