Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifer képes lehet a szeretetre?

Lucifer képes lehet a szeretetre?

Figyelt kérdés

Angyalként kezdte a pályafutását, az angyalok meg elvileg képesek rá. A bukása után ezt isten elvette tőle? Vagy a képessége meg van még rá, csak éppen használni nem akarja?


(Olyan választ nem kérek, hogy "ez úgy sem létezik". Sorozatokról, filmekről is képesek emberek néha úgy beszélgetni, mintha valóság lenne, úgy hogy ezt se fikázza senki.)


2013. jún. 19. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jehovistának: de az életet is elveheti, már akinek van benne valamilye. Hisz Jób családját is elvehette, szolgáit is mind, kivéve a hírnököket.

jézus is mondta mikor a leomló toronyról beszélt, meg a papokról, akiknek a vérét az áldozatokkal elegyítette Jézus, hogy nem voltak gonoszabbaka hallgatüóságnál, ha meg nem tér valaki, akkor ő is hasonlóan elveszik.

Az élet elvétele a Halál angyalának a dolga, ha hitetlen az ember, ha meg elköltözik az Úrhoz ,akkor az Úr angyalai viszik el, de simán megölhetik az emberek.

Jézust is megölték, igaz, ő egyedül maga adta ki a lelkét.

De Pétert, Istvánt, és sok vértanút, azt emberek ölték meg, sátántól felingerelve, hisz embergyilkos volt. és akik a fiai, azok is. És hívőkét is elvehetik, persze a lelkét nem:

Máté Evangéliuma:10:28 És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

2013. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazság szerint némelyik válasznál keresztbe álltak a szemeim. Sajnálom, nem nagyon tudom értelmezni a bibliai idézeteket. Amit felvetettem, csak egy kis gondolat menet, és talán ki kellett volna emeljem, hogy az egyszerű, egyéni vélemény jobban érdekel, mint a száz százalékig biblia hű érvelés. De természetesen mindegyiket végig olvastam és köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt.
2013. jún. 21. 17:16
 13/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, Isten már cak jobban tudja, mi hogy van, írhatnánk saját véleményeket is, de akkor ez meseklubb lenne, sci-fi írók klubbja.

Ha valaki kérdez, akkor arra korrekt választ illik adni.

2013. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van utolsó, azonban sajnos még sem értem meg a válaszok egy részét. Egyszerű ember vagyok, egyszerű szövegekből értek. ^^
2013. jún. 21. 22:05
 15/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy neked tetszik. Sajnos a vallás rovatban pár nap alatt 2% esett mégis az értékelésem, holott csak az igéhez ragaszkodom, és teljesen őszinte vagyok mindenben, és igyekszem nem megbántani másokat. Az ige, viszont vagy épít, vagy bánt, kinak-kinek a hozzáállása szerint. Nagyon örülök a véleményednek, és ha valamit nem értesz, szívesen válaszolok rá, alátámasztom amit tudok, tapasztalattal, igével, vagy ha csak véleményeket ismerek róla, akkor azt is megmondom, hogy ha valami nem biztos. Felesleges a hazugság, és jó dolog a dolgoknak utánanézni, mélyére ásni-

Sajnos sok felszínes tuskó meg csak csapkod, mondjuk inkább más cikkeknél, nem ebben, de ez van. Várom, ha valami érdekel még. Nekem is vannak még fehér foltok, de azért már elég rég 1991 ota keresem Istent. az igazságot meg régebben, már gyerekkoromtól érdekeltek az ok okozatok, miértek, hogynaok, tudomány, világ...

2013. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!