Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell mondani gyónásnál,...

Mi kell mondani gyónásnál, amikor a maszturbációt gyónjuk meg?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem bűn (nincs is bűntudatom...), de azt is tudom, hogy meg kell gyónni. Mit kell olyankor mondani? Ti megszoktátok gyónni? Mit mondotok olyankor?
2013. jún. 19. 17:58
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Már mikor megláttam a kérdést, biztos voltam benne, hogy van itt egy hittérítő. És lám... :))
2013. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 mustafa33 ***** válasza:
0%
Akárhogy olvasom a váolaszokat, nem taltam azt aki megírta volna, melyik vallás kimondva engedi, netán ajánlja is ☺.
2013. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

" Már mikor megláttam a kérdést, biztos voltam benne, hogy van itt egy hittérítő. És lám... :))"


Naná, ha egyszer érdeklődik valaki, akkor a jó válaszhoz korrektnek kell lenni, és indokolni, és segíteni a kérdezőt, hogy mi, mi alapján van, nem csak mert valakinek úgy áll az agya...

Ha valaki Istent keresi, ilyeneket kérdez, akkor ilyeneket kell neki válaszolni, mert ezzel segíted, ezt kérdezte. Talán neked nem kéne akkor ilyeneket olvasnod, ha zavar! Engem sem zavarnak olyan kérdésekre, olyan válaszok, amik nem érdekelnek, mert olyanokat nem is olvasok. Szabad akarat, szabad választás, másik tisztelete, segítése.

2013. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%
A pap ugyanugy recskázik,megérti majd.
2013. jún. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Nem recskázik a pap...Böjte Csaba atya is sokat prédikál, és ő maga is szokta mondani, hogy ő is férfiból van és bizony néha nagyon nehéz uralkodnia magán az önmegtartóztatás miatt, de az ima és Istennel, Jézussal való kapcsolata pótolja ezt a hiányt.
2013. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Böjte Csaba egy nagyon értékes, kedves, és szerető ember, kár, hogy olyan terhet vett magára, egy gonosz rendszerből, ami nem Istentől van. Cölibátust nem lehet választani, azt adja Isten, vagy nem.


Pál Apostolnak Timóteushoz írt első levele » 3. fejezet


1 Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.

2 Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

3 Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;

4 Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

5 (Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)

6 Ne legyen új ember, nehogy felfuvalkodván, az ördög kárhozatába essék.

7 Szükséges pedig, hogy jó bizonysága is legyen a kívülvalóktól; hogy gyalázatba és az ördög tőribe ne essék.

8 Hasonlóképpen a diakónusok tisztességesek legyenek, nem kétnyelvűek, nem sok borivásba merültek, nem rút nyereségre vágyók;

9 Kiknél megvan a hit titka tiszta lelkiismerettel.

10 És ezek is először megpróbáltassanak, azután szolgáljanak, ha feddhetetlenek.

11 Feleségeik hasonlóképpen tisztességesek, nem patvarkodók, józanok, mindenben hívek legyenek.

12 A diakónusok egy feleségű férfiak legyenek, akik gyermekeiket és tulajdon házaikat jól igazgatják.

13 Mert akik jól szolgálnak, szép tisztességet szereznek magoknak, és sok bizodalmat a Jézus Krisztusban való hitben.



I. Korintus levél:9:5 Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?


!!! Apostoloknak is volt, egyedül az biztos, hogy Pálnak nem volt,, és talán Jánosnak, de az már nem biztos.

Még Jézus vértestvéreinek is voltak feleségeik!


Nagy kár, olyanra fecsérelni az energiát. illetve olyannal küzködni, ami egy emberi hülye szokás, és abban az egyházban sajnos sok ilyent felemeltek "isteni" szintre, ami agyoncsapja az egészet. Ezért kéne az Igéhez ragaszkodni inkább nekik, sokkla több érték kijönne belőlük, sokkal hasunosabb lenne az odaszánásuk, ami becsülendő, ha nem emberi rendeléseknek , hagyományoknak akarnának megfelelni, és nem embereknek tetszelegni. Isten szereti őket, és nagyon sajnálja, hogy nem igei dolgokra figyelnek ezekben. És sajnos a vége sem elsz jó, ha benne maradnak. Pedig nagy értékek ezek az emberek valóban.

2013. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Több papot ismerek,akik dugtak is,sőt gyerekük lett.Tuti recskáznak.
2013. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Igen, több helyen köztudott is, hogy vannak gyerekeik, erre-arra, van ahol több nőtől is! Ez a baj, hogy Isten nem kért tőlük ilyent, és normális házasság helyett, sokkal nagyobb bűnbe kerülnek, és emiatt (is) mennek a pokolba. (Meg persze a bálványimádások, Mária Jézus helyére emelése, közbenjáróként...)
2013. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Prókátor ***** válasza:

Lehet, hogy "csak" egyházi parancs a maszturbáció kerülése, de azt ugyanúgy meg kell gyónni! Ugyanúgy, mint azt, hogy vasárnap nem voltál misén (lévén az is "csak" egyházi parancs).

Az más kérdés, hogy van-e értelme meggyónnod ezt, ha tudod, hogy ez nem bűn? Ahelyett, hogy itt keresel segítséget arra, hogy hogyan palástolhatnád el bűneidet, jobban tennéd, ha inkább elgondolkoznál azon, hogy mi is a bűn; mielőtt meggyalázod ezt a (sokak számára fontos) szentséget!


Ami meg a papok cöllibátusát illeti: csak azért, mert te kedves válaszadó, nem vagy képes felülemelkedni az ösztöneiden, akkor már senki más semlehet rá képes? És emiatt az állati szintű viselkedés kell legyen az elfogadott? Akkor, most ki is akar kit kitéríteni a hitéből?

2013. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
10 parancsolat egyike- Ne parázdnálkodj! Megmondod,hogy parázdnálkodtam,ez magába foglal tobb mindent.-úgy tudom :)
2013. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!