Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan élitek meg a szerete...

Ti hogyan élitek meg a szeretet parancsát a mindennapi életben? Van vele nehézségetek? Hogyan lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 20:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok mindenkit elfogadni, türelmes lenni és kedves, akkor is ha ezt nem fogadják jól. Amikor pedig ott vagyok,hogy már nem bírnám tovább,mindig kapok egy aprócska boldogságot vissza. A minap is, olyan rosszul keltem reggel, nem volt jó kedvem és elindultam munkába. Már elkönyveltem magamban azt,hogy ma rossz nap lesz ilyen kezdettel. Aztán a buszon, leültem egy kislány mellé aki amikor megkérdeztem,hogy " Szabad-e az a hely?" Igennel válaszolt és egy nagy mosollyal. Olyan erőt kaptam ettől a kislánytól aki még egy ilyen reggelt is feltudott dobni egy mosollyal, remek napom volt. A mosoly aprócska dolog,de többet ér sok mindennél. Nem kellenek nagy dolgok, csak kis dolgok nagy szeretettel :)
2013. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 melcsiboszi ***** válasza:
Utolsó, az utolsó mondat egy nagyon jó mondat!!! Köszönöm! :)
2013. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Nagy dolgokat tenni nem tudunk, csak kicsiket, nagy szeretettel." /Teréz anya/


Utolsó vagyok :D és lehagytam, hogy az idézet alapján írtam ezt :) De tényleg nagyon igaz !

2013. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 melcsiboszi ***** válasza:
Akkor ezért volt ismerős a mondat! ;)
2013. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A buddhistàknàl van egy olyan dolog, hogy szereto kedvessèg, kedvesen bànni mindenkivel, eszerint èlek, nèha kizokkenek ès àtmegyek a règi viselkedèsi mòdba, ezt ùgy lehet kivèdeni, ha tudatos maradok, figyelem magam. Mindennap kuldok szeretetet csalàdtagjaimnak, ha valaki beteg, megkèrdezem magamtòl, mi tennè ezt az embert boldoggà, ès akkor elkèpzelem, hogy abban èl, hogy megkapta, amire vàgyott.Ez nagyon boldogìtò èrzès. A legjobban akkor èrzem a szeretetet, amikor nem kritizàlok, elfogadom a dolgokat ès embereket olyannak, amilyenek, ezt konnyebb olyan ember vonatkozàsàban elkezdeni, akit nagyon szeretsz, mert a szerelem ilyen, akkor nem kritizàlod a màsikat, ez a boldog szerelem titka is. Ezt àt lehet vinni màsokra is, a legnehezebb arra, akit gonosznak làtsz. Amikor gonosz, vagy csùnya Veled, elfogadod, hogy o mèg ott tart, nem kritizàlod. Mondod magadban, szeretlek, bèkèt kuldok Neked. Jòt teszel vele, foleg magadnak, de a vilàgnak is.
2013. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ajánlom Gary Chapman Istenre hangolva vagy az Egymásra hangolva c. könyveit nagyon sok jó dolgot ír a szeretetről. Nekem főleg azért tettszik, mert szuper gyakorlati útmutató egymás megértéséhez, elfogadásához és ahhoz, hogyan tudom szeretni a másikat.
2013. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


1. Az emberek iránti szeretet határozza meg az életem irányát. Ez nélkül nem lehetnék keresztény. Ez ad erőt, hogy elvigyem embertársaimnak a megmentés üzenetét. Nem él a földön ma olyan ember, akinek ne lenne szüksége arra, hogy egészséges, fiatal, üde, életerős és öregségtől, haláltól mentes életet éljen.


2. A nehézség talán abból adódik, hogy sokan elutasítóak vagy mert nem hiszik el ezt a bibliai üzenetet, vagy mert másként élik meg az Istenbe vetett hitüket.


3. A szeretetben úgy lehet fejlődni, ha naponta olvasom a Bibliát és tanulok Krisztus módszereiből, megpróbálom utánozni őt abban, ahogyan a türelmet gyakorolta és a szeretetét kimutatta az emberek iránt. Ő olyan mint egy áramforrás. Föltöltődöm tőle, így van mit adni az embertársaimnak.

Azt tapasztalom, a leginkább szeretetre van szükségük. És én nagyon szeretem az embereket.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!