Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Először is...

AA11 kérdése:

Jehova Tanúi! Először is szeretném megjegyezni, hogy nagyon tisztellek Titeket. A kérdésem párkapcsolatokkal lenne kapcsolatos. Lehetséges -e Tanú és nem Tanú között párkapcsolat, komoly tervekkel? (házasság)

Figyelt kérdés

Tehát, ha van egy lány, aki Tanú viszont a fiú nem az... de szerelmesek, és rendszeresen találkoznak is. Ebben az esetben mit lehet tenni ? A fiú tényleg tisztelettudó, rendes, nem a mai erkölcstelen utat követi. Egyetlen egy "hibája" van, mégpedig az, hogy ő nem Jehova Tanúja. Valószínűleg a családja eltiltana Tőle, ha hivatalosan találkoznánk. Van erre valamilyen megoldás ?

(nem 15-16 éves tiniszerelmről van szó, ez annál más sokkal de sokkal komolyabb)



#Jehova #Jehova Tanúi barátnő
2013. jún. 26. 17:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

Ez a vallás a legjobb barátságokat, házasságokat, párkapcsolatokat, egész családokat képes szétrombolni....

Nem vonzza az embereket, hanem inkább taszítja...


Jézus viszont vonzotta az embereket régen és ma is..

2013. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ez egy elég érdekes kérdés. Általában ha egy Jehova tanúja barátkozik egy másik nembelivel és egyre jobban megismerik egymást, akkor annak célja van. Bár nem mindegyik Jehova tanúja egyforma, vannak köztük is sajnos olyanok, akik csak játszanak másokkal. A lényeg, hogy ne keresztelkedj meg csak a lány miatt, ilyen még eszedbe se jusson. Akkor keresztelkedj meg, ha megértetted az igazságot és a szívedből vágysz arra, hogy Jehovát szolgáld.


Ha a kislány mégis úgy dönt, hogy veled szeretné összekötni az életét, akkor ha jól tudom ez lehetséges.

2013. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az a"kislány" lehet, hogy meg van keresztelkedve, de már nagyon messze kóborolt el Isten nyájától.

Elmondom miért.

Egy TANÚ, az tudja mi az ami tetszik Istennek, és mi az ami nem. E tudás hiánya kizárja a keresztelkedését.


A lány pontosan tudja Jehovának ezt az elvárását:"A feleség kötve van mindaddig, amíg a férje él. Ha azonban a férje halálalvásba merülne, szabad arra, hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban." 1Korintusz 7:39

Ennek folytatása:

"Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel?" 2Kor.6:14


A lánynak pontosan tudnia kell, hogy elsősorban nem a szülei, a vének előtt felelős. Nem a szülei miatt lett kereszténnyé. Nem egy szervezetnek, munkának adta át magát, hanem az élő, Teremtő Istennek, Jehovának. Most az hagyja lassan ott. Akkor amikor megkeresztelkedett, úgy döntött, szeretné élvezni Jehova áldását és védelmét. Most -az általad leírtak szerint- úgy döntött, nincsen szüksége Jehova védelmére és áldására. (Figyeld meg a följebb válaszolók milyen üdvrivalgással köszöntik őt ebben) Dönthet így. Személyes felelőssége.


Csak azért döntöttem úgy, hogy hozzászólok a kérdésedhez, mert azt írod tiszteled a Tanúkat. Nem tudom hogyan tiszteled?

Például: elmondható-e, hogy tiszteled a lány szüleit(a leendő anyósodat, apósodat), ha becsapva őket, titokban viszed bűnbe a lányukat?

Nem akkor mutattál volna tiszteletet, ha -amikor már biztos voltál az érzéseidben- rögtön elmész és tisztességesen elmondod mik a szándékaid?

Ha most átvered a szülőket, mi a garancia arra, hogy a lánnyal is nem ezt fogod tenni?

Hogyan képzeled azt, hogy áthágva Isten alapelveit, Isten áldása lesz a kapcsolatotokon?

Ha becsületesen válaszolsz ezekre a kérdésekre magadnak, biztos vagyok benne, hogy megértett a följebb idézett Isteni parancsokat.


Kedves kérdező. Te most Isten népét "fosztogatod", ami nem tetszik Istennek. Ezt le is íratta a Szavában: "..elküldött engem a nemzetekhez, melyek fosztogattak benneteket; mert aki titeket bánt, az a szemem fényét bántja. 9 Íme, én felemelem kezemet ellenük.."Zakariás 2:8,9


Úgy érzem Te ezekről a dolgokról semmit nem tudsz. De nincsen minden veszve, mert "Igaz, az Isten szemet hunyt az ilyen tudatlanság ideje felett, de most azt mondja az embereknek, hogy mindenhol mindnyájan tanúsítsanak megbánást." Cselekedetek 17:30


Nem én, mint látod maga az Isten kér: ha tisztességesek a szándékaid, viselkedj tisztességesen, ne búj ki a felelősség alól.


Keresztényi üdvözlettel: Zita

2013. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 KZitus ***** válasza:

Szervusz kedves Kérdező


Eltelt majdnem 2 hónap? Írnál arról, mi a jelenlegi álláspont a helyzeteddel, amellyel kapcsolatban föltetted a kérdésedet?

Szívemen viselem sorsotokat. Hálás lennél, ha néhány sorban tájékoztatnál.

Előre is köszönöm.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én is sorban állok a válaszért. Ha itt nem kérlek írj pár sort! :)


Üdv 25 N

2016. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!