Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mocskolják ennyien a...

Miért mocskolják ennyien a zsidókat?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan emberek a zsidók, mint a keresztények. Vannak olyan könyvek is, amik segítenek meghatározni a zsidókat. Szerintem ez eléggé rasszista dolog. El kellene fogadni a zsidókat mindenkinek, és eredeti héber írásból fordítani, nem kitaláltakból. Az utálat okát nem tudom még mindig helyretenni...

[link]

Szerintem ezt be kellene tiltani... Mi a véleménye a zsidóknak erről? Nekem megvan...


18F/zsidó



2013. júl. 1. 13:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
55%
mer ostoba buta alul iskolázott embereke. pont mint itt a gyk 90%-a. életükben nem láttak zsidót. de nem is ismernek egyet sem. csak sikk szidni őket. pedig csak egy vallás ami minimálisan tér el a kereszténységtől (mivel annak az alapja)
2013. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Kérdező! Miért a keresztényeket állítod szembe a zsidókkal? Ateista/más vallású nem tehet ilyet? Szerintem az antiszemitizmus a gyűlöletről szól, igazi keresztény nem érezhet így. És én is elítélem. Egy keresztény.
2013. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Azért, mert a magyar lakosság nagy hányada meg van keresztelve. Nem lehet csak úgy ledobni a vallást. Akit megkereszteltek, azokról már nem is lehet levenni...
2013. júl. 1. 13:42
 4/63 anonim ***** válasza:
81%
Tehát akit gyerekkorában megkereszteltek a szülei, az már nem is lehet ateista?
2013. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes meglátás, de ez nem így van. Azt hiszed, mert valakire gyermekkorában ráöntöttek egy kis vizet (ilyen-olyan indokkal, nagymama kedvéért stb) máris keresztény lenne? Akkor is, ha nem hisz Istenben? És ezzel együtt az antiszemitizmust is megkapta? Elég előítéletes nézőpont.
2013. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
96%
Igen, csak az lehet ateista, aki nagyszülőkig bezárólag igazolja, hogy nem volt keresztény a családban ;)
2013. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert Izrael olyannyira mocskos külpolitikát folytat, hogy az minden jóérzésű embernél kiveri a biztosítékot. Izrael jelentős része pedig (de a vezérkar mindenképp) zsidó. Innentől kezdve pedig sokan általánosítanak, hogy ha Izraelnek, a zsidó államnak ilyen korcs vezetői vannak, akkor mindegyik ilyen. Sajnállak téged, amiért egy bűnöző állam miatt ilyen érzések kavarognak benned.
2013. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

A zsidó hitet sem lehet csak úgy elhagyni. A megkeresztelés egy szertartás. Megkapja a gyermek a "követendő" vallást. Ezt sokan nem tartják be...

Szerintem egy istentagadó keresztény ugyanúgy keresztény, mert megkeresztelték. Ettől tagadhatja a vallását, de nem "dobhatja le" magáról.

Az antiszemitizmus egy egyéni nézőpont. Nem azért lesz antiszemita az ember, mert keresztény, hanem azért, mert így alakul ki a nézőpontja...


Ha egy nagyszülő zsidó volt, vagy az anyai ági felmenő női tagja zsidó szátmazású, akkor zsidónak számit. Elég sok intelligens zsidó van, és ezt sokan nem tudják. Talán véletlen van annyi vezető pozícióban? Az orovosi, jogi egyetemet is el kell végezni valahogy...

2013. júl. 1. 14:37
 9/63 anonim ***** válasza:
25%
A másik még, amiért sokaknak ellenszenves a zsidóság, az a holokauszt. Talán mondani sem kell, hogy ezt is a zsidóság vezető rétegeinek köszönhetitek. A vallási közösség nagy tragédiájából ugyanis megpróbáltak és próbálnak folyamatosan hatalmas hasznokat húzni, amely a kérdéses személyeket erkölcsileg a béka segge alá nyomja. A magyarok (gondolom rájuk gondoltál az alatt, hogy mocskolnak) semmiféle kártérítést nem kaptak senkitől Mohács, Muhi, meg Trianon miatt. Miért?
2013. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, te pont úgy nem ismered a keresztény vallást, ahogy a zsidókat ítélik el mások előítéletesen.
2013. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!