Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Tudnátok nekem...

Jehova tanúi! Tudnátok nekem arról valamilyen statisztikát közölni, hogy nálatok a házasságok hány százaléka végződik válással?

Figyelt kérdés
Tanú - Tanú esetén, és Tanú - nem tanú estén is érdekelnének adatok. Köszönöm segítségeteket előre is.

2013. júl. 5. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezt sajnos nem tudjuk megmondani, mivel az egyének helyi gyülekezetekhez tartoznak, és nem látnak át más városokba kerületekbe, vagy falvakba,országokba.


Egy biztos, ahol Én lakom, ott a válások aránya is igen minimális, még a Tanú-nem Tanú esetében is, mivel a bibliában sehol nem buzdít a Teremtő arra, hogy váljanak el, mert Ő maga is gyűlöli a válást, inkább a békességre kell törekedni.

Persze nyilván ha életveszélyben élnek a tagok, az egyik házastárs miatt akkor nyilván a külön élés, vagy az elválás a logikus.


katy Weaver

2013. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Statisztikát én sem tudok írni, de ahol én élek, két gyülekezet van, és az elmúlt 22 év alatt két válás történt a két gyülekezetben Tanú-Tanú között. Mind a kettő paráznaság miatt vált.

Tanú- nem tanú között egy-kettővel több válás történt.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Elég sok. De mivel általában kiközösítik őket, vagy más módon hagyják el a gyülekezetet, ezért nem tekintik a saját kudarcuknak, hanem arra fogják, hogy a pár, vagy az egyik fél már elhagyta Istent, és ezért válnak el. Viszont rengetegen vannak, akik legszívesebben elválnának, de nem mernek, ezért inkább szenvednek


[link] oldalon pont most téma egy fiatal JT pár esküvője... /még a világiakat is megbotránkoztatja a körítés/

2013. júl. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Fiatal lány koromban jóhiszeműen megkeresztelkedtem Jehova Tanújaként. Majd férjhez mentem annak rendje-módja szerint egy Tanúhoz. Sajnos számomra már az elején kiderült, hogy rossz húzás volt, de már "nincs mit tenni", mert a Tanúk nem válhatnak el. Tíz évig próbáltam "jó feleségként” élni, de egyre terhesebb lett a dolog, és egyre inkább szenvedésként éltem meg a házasságom."


a történet folytatása itt olvasható: [link]

2013. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Persze a vének a gyülekezetben, meg a körzetben is szegény férfit sajnálták, mert hát nekem mint nőnek bármilyen körülmények között tisztelnem kell a férjem és támogatnom, mert Ő a FÉRFI. Én lettem a fekete bárány, aki biztos bepasizott (ami persze nem volt igaz), mert ettől az áldott jó embertől miért akarhatnék elválni.


..........................


A mi gyülekezetünkben is történtek hasonlóak. VOlt egy történet, nagyon "aranyos" volt. Volt egy fiatal srác, aki rovott múltat hagyot maga mögött mielőtt megismerte volna az "igazségot". Ezt fennen hangoztatta is, ezért a kongik, gyülések kedvenc figurája volt. Jó humorral el tudta adni a történetét, aztán jött a komoly rész, hogy de ő megismerte jehovát és azóta mennyiben megváltozott az élete, személyisége. Már csak egy valami hiányzik, mondta el el csukló hangon, egy kedves tanúlány, akit ő úgy szerethetne, mint a saját testét, és itt egy huncut pillantás következett. A lányok bomlottak utána, több nővel is tartotta a kapcsolatot, de betartott minden szabályt. MIndegyik lánytól megkérdezte, hogyan gondolja a jövőt, mert ő üttörő lesz, kisegitőszolga, majd vén, de lehet, hogy a Bételt is akarja. Végül megtalálta a mi kis barátnőnket, aki egy nagyon érzékeny, gyönyörű, házias, dolgos, tanulásra vágyó nő volt. Barátnőnk hamar lépre ment, bár egy világi fiúba volt szerelmes, de a vének nyomására azt dobta, és hozzáment a tökéletes tanúhoz, aki lojálisan imádta jehovát. Nem részletezem, csak annyit, hogy mi inkább le felé beszéltük, és a világi kapcsolatot szorgalmaztuk volna, gyanús volt a tökéletes pasi. Barátnőnk hozzáment a fiúhoz, és mivel mi rossz tanáccsal láttuk el, a vének rólunk is leválasztották, mindeféle fondorlattal. A házasságuk maga volt a pokol. A fiőról kiderült, hogy a szexet nem tekinti ajándéknak, a felesége intézze el egyedül, ahogy akarja, de közben számoljon el a lelkiismeretével jehova előtt. Jött a felsorolás, hogy mi a kötelessége a tanú feleségnek, és mi a férjnek, ami annyiban kimerült, hogy ott hagyta a munkáját, hogy teljesidejű szolgálatot vállaljon, és olvasson, olvasson, hogy minél hamarabb vén lehessen belőle. A vének beájultak, a gyülekezet a lábai előtt, a feleség romokoban... gyedrekről szó sem lehet,mert mindjárt jön almagedeon...öööö...akarom mondani armageddon, és minek az akadály? Két év gyötrelem, megaláztatás, kiszolgáltatottság után kiderült, hogy a férj nem is hisz Istenben, az egész tanúságot egy hülyeségnek tartja, de olyan jól nézett ki, hogy vezetőbeosztásban lehet. Régi álma valósulna meg így, mondta a feleségnek, mert ő vezetésre termett, de a nyolc általánossal ugyan hol valósíthatná ezt mneg? Feleség szólt a véneknek, gondolta, ez most talán segítene a véneknek is átlátni a helyzetet, de a férj mindent tagadott, feleséget szemét sz....k kiáltották ki, aki romboló viselkedésével útjába áll jehovának, majd megfeddték. A feleség elkülönült, vállni akart, és meg is tette. A gyülekezet tombolt, feleséget utálták, a férjet ajnározták.... míg kinem derült, hogy a háttérben csalta valami testvérnővel. DE a testvérnőt is kikiáltották prostinak, és ezzel mindenki lelkiismerete rendben lett. Mesélhetnék még....:o)) Rengeteg ilyen, és hasonló történet.... nagyon sok...

2013. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Hat ez eleg durva tortenet volt,csak az a baj,hogy a tanuk ezeket nem hiszik el,mert olyan vakok,hogy az orrukig sem latnak el.
2013. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!