Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te milyen vallású vagy,...

Te milyen vallású vagy, illetve milyen vallásúnak tartod magad? Milyen vallásúak a családtagjaid?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 19:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikus vagyok, a családom apai ágról is végig római katolikus volt. Anyai ágról anyukám édesapja és az édesapjának a testvérei, illetve az ősök pedig görög katolikusok, de a többiek ott is római katolikusok.
2013. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Antiklerikális ateista vagyok.
2013. júl. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
100%
baptista és a családtagjaim is azok.
2013. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek normális dolog, hogy az emberek leírják a vallásukat mások meg lepontozzák? Hogy lehet, hogy a GYK-n mindenhol nagyjából tudják, mire való a zöld kezecske, csak itt nem? Aki leírta a vallását, komolyan, az mind ZÖLD kezet érdemel.
2013. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%

Szia!

Én származásilag zsidó vagyok, tehát a zsidó népcsoporthoz tartozom. Hogyha bárki megkérdezné tőlem, akkor zsidó vagyok. A családommal az ünnepekkor elmegyek a zsinagógába. Viszont nem veszek részt a dolgokban, csak figyelek. Nézem ahogy énekelnek, imátkoznak. Örömünnepkor táncolnak. Vágyom arra, hogy odamenjek és a részese legyek, de képtelen vagyok rá. A zsidóságot ilyen szempontból nem érzem a magaménak. A filozófiám alapján a buddhista vallás áll hozzám a legközelebb. De én úgy gondolom, hogy az, hogy valaki Zsidó az a vallásnál sokkal többet jelent. Az annál valahogy különlegesebb. A világ minden részén vannak zsidók, bárhova megy az ember tutira talál néhányat. Van egy csomó szervezet, ami arról szól, hogy zsidó vagy? Igen. Összetartozunk, segítsük egymást. És kivisznek ingyen Amerikába tanulni, vagy hihetetlenül olcsón. Ez több mint vallás. Szóval igen. Én zsidó vagyok!

2013. júl. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
A szüleim római katolikusok, anyukám reformátusról tért át, de nem gyakorolta soha,a nagymamám evangélikus, én katolikus ( nem teszek különbséget a római, ortodox stb. között)
2013. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Én római katolikus(lettem),apu református(nem gyakorolja),anyu pravoszláv,1.tesó ateista(bár azt mondja hisz Istenben ,de szerintem nem),a 2. tesó hit gyülis. és még vannak a családban görög katolikusok is.
2013. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
ortodox
2013. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

A nagyszüleim és a keresztszüleim/unokatesóim mélyen evangélikusok, a szűkebb családom evangélikus, de nem nagyon gyakorolják a hitüket.

Én evangélikusként vagyok keresztelve, vallásos iskolába járok, de nem tartom magamat hívőnek.

2013. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

hitgyülis vagyok :)

17 éves korom óta, a szüleim és a testvérem pedig ateisták.

2013. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!