Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Életre szóló társ?

Életre szóló társ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az átlaghoz képest tiszta életet élek.

Segítőkész, rendes fiú vagyok.

Sajnos elég sok csalódás ért, és úgy érzem, érni is fog.

Régóta nincs társam.


Nagyon hiányzik már, hogy valakit tiszta szívemből szerethessek, aki mellett leélhetem az életem.


De úgy érzem, egyedül fogok maradni már.


Nem értem? Mivel érdemeltem ki ezt?


Vagy a keresztény lányoknak is ennyire fontos a külső tulajdonság? Lelki dolgok, másodlagosak?


24/F


2013. júl. 6. 05:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Merev vagy te, kérdező, ez a bajod. És ennek nincs köze sem a kereszténységhez, sem a jó erkölcshöz. Így nehezen fogsz szerelemre találni.
2013. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Tyler913 ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon jó dolog,ha tiszta életet élsz,segítőkész és rendes vagy. De fontos tudnod,hogy önmagában az,hogy Te rendes és jó ember vagy,még nem ébreszt vonzalmat egy nőben. Férfi kell legyél a talpadon,egészséges önbizalommal,értéktudattal, életcélokkal.

Az alapján,amit írsz,úgy tűnik,nagyon görcsösen akarsz társat találni. Ez a görcsösség pedig lerí az emberről.


Azt javaslom,igyekezz ellazulni,és ne akarj mindenáron barátnőt. Előbb tanulj meg elégedett és boldog lenni úgy,ahogy vagy. A boldogság még több boldogságot vonz. Dolgozz azon,hogy vonzóbb ember legyél,minél több pozitív tulajdonsággal,külső-belső értékkel. Imádkozz azért,hogy Isten formáljon Téged olyan emberré,akire büszke lehet a leendő társad.

2013. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Sikeres vagyok, mondhatni.

Anyagiakra nem panaszkodhatom.

De lehetnék sikeresebb, ha egy társ mellettem lenne, bátorítana, biztatna.

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

De érdekelne egy olyan keresztény ember élete, aki hasonló cipőben jár, mint én.

Nincs társa régóta, vagy egyáltalán nem is volt még...

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Egyébként nem nem nagyon venni észre rajtam az önbizalom hiányosságot.

Jól leplezem.

És igenis vannak céljaim.

2013. júl. 7. 00:49
 24/31 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít, láthatod.

De ha van sok pénzed és szeretsz utazni, akkor azt kell csinálni....

Vagy elmenni valamilyen programra ahol emberek vannak.


Belül kell megváltozni elsődlegesen és leölni a gátlásokat, főleg a bizalmatlanság nem jó.

És az is nagy baj, hogy nem önmagad adod. Van kit adnod? (ezt nem gonoszságból kérdezem).

Érzékeny vagy? Nem kell mindent lefojtani...

Vajon az akinek gondolod magad a valóság? És annak is adod magad?

2013. júl. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Érzékeny vagyok, de mindenhol azt ecsetelik, hogy a férfi legyen férfias, mert a nők ahhoz vonzódnak.

Nem fogok sírni-ríni, nem is szokásom.

2013. júl. 7. 01:21
 26/31 anonim ***** válasza:
34%
Tudod, egy kapcsolatot nem úgy kell elkezdeni, hogy: Szia, leszel az életre szóló társam? Tanulj meg csajozni. Hódíts. A keresztény lányokat is el kell csábítani. AZ, hogy rendes vagy és segítőkész, önmagában semmi. Ez az alap, ez a normális.
2013. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy látom, te nem tartod jónak, ha egy férfi férfias. Vajon mit érthetsz te ez alatt? Az a gyanúm, valahol itt kezdődhetnek a problémáid. Az élet és a kapcsolatok téves értelmezésén.

Nem verekedtem még életemben. Utálom az erőszakot, mert semmit nem old meg. Viszont nem tűröm, hogy megalázzanak. Ezt szóval is el tudom érni. A nők nem néznek lúzernek, erre van bőven visszaigazolásom. És párom is, jó ideje. Valahogy ő se gondolja, hogy nem vagyok elég férfias. És most is érdekelnek a nők, az anyósom szavajárását tartom szem előtt: hűséget fogadtál, nem vakságot.

2013. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem tartom jónak? Érzékeny vagyok, de próbálom normális keretek közé szorítani. Ne lássák rajtam, hogy gyenge vagyok.
2013. júl. 7. 13:12
 29/31 Tyler913 ***** válasza:

23/28

Tehát sikeres vagy,pénzes és ambiciózus. Akkor ezek után valamit nagyon elronthatsz,ha mégsincs barátnőd.

Akkor pár kérdés:

Szoktál ismerkedni? Kivel,hol? Mit csinálsz,ha tetszik egy lány? Mikor randiztál utoljára? Ha nem jött össze,szerinted miért?

A külsőd rendben van? Ápolt vagy, igényesen öltözöl? Jó tested van?


Ezek mind fontos kérdések. Ne ess abba a hibába,hogy azt gondolod,egy keresztyén lánynak a párválasztás csak vallási kérdés. Ők is hasonló szempontok alapján választanak,mint a világiak,csak persze bizonyos belső értékek is fontosak. De ez nem jelenti azt,hogy a többi dolog a lelkiségen kívül ne kéne rendben legyen. Tévúton jársz,ha úgy gondolod,egy keresztyén párkapcsolathoz elég annyi,hogy mindkét ember hívő. Mert az önmagában még nem szül vonzalmat.

2013. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Srapnel ***** válasza:
100%

"Nincs társa régóta, vagy egyáltalán nem is volt még..."


Az ilyesfajta megkötésekkel csak a dolgodat nehezíted.


"De lehetnék sikeresebb, ha egy társ mellettem lenne, bátorítana, biztatna."


Rég rossz. Neked kell önállóan egésznek lenned. Mert az iménti mondat alapján te mentort és szülőt keresel, nem társat.


"Érzékeny vagyok, de mindenhol azt ecsetelik, hogy a férfi legyen férfias, mert a nők ahhoz vonzódnak.

Nem fogok sírni-ríni, nem is szokásom."


Baromság. A társtalálásban nem machonak kell lenni. Hanem társnak. Sok nő nem a tipikus, nagy könyvben megírtan férfias embert keresi. Az egyéniséget. Ami csak az övé. Azt, hogy te egyedi vagy, nem úgy, mint bárki más. Hogy ezt érezze.


Sírni-ríni is lehet. Ha azt indokoltan, jókor és stílusosan teszed.


Az egész egy nagy baromság. Tegyél hasznos dolgokat, legyél közösségben, legyél ember és legyél olyan, amilyen. Mert hiába mondja valaki, hogy változz meg, hogy csinálj olyan dolgokat, amilyen nem vagy. Minek? Hogy aztán átverd magadat is és mást is? A fenét. Ha te olyan vagy, a magad szürkeségével, vagy színességével, a puhaságoddal, vagy keménységeddel, az unalmasságoddal, vagy érdekességeddel, humoroddal, vagy humortalanságoddal, kövéren, vagy soványan, mindegy. Ha az, amilyen vagy, azzal jár, hogy sokáig nem lesz társad, akkor ez van. Az élet ilyen. Épp ott kezdődik a lényeg, ahonnan, ha bizonyos körökben férfi nem is leszel, de a legjobb és legbölcsebb értelemben ember leszel, hogy igen, magad előtt felvállalod, olyan vagy, amilyen. Az élet meg egy nagy szopás, ahol teszem azt, most épp az jutott, amivel te küszködsz. Más meg társ mellett küzd mással. Ha átérezted az élet eredendő nyomorát, a mélységes (filozófiai értelemben vett) szánalmasságát, onnantól látni fogod, hogy mitől ember a nő és hogyan találd meg azt, aki ezt az egész fost végig tudja veled majd csinálni.

2013. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!