Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek/Biblia szerint...

Lestat_626 kérdése:

Szerintetek/Biblia szerint lehet igaz hívő egy homoszexuális fiú?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
77%

Amikor ilyen kérdés felmerül, akkor értetlenül állok, hogy miért nem lehet utána nézni ennek a kérdésnek úgy, hogy már milliószor feltették.


A válaszom mint mindig most is a biblia szerint, és nem Én szerintem:

NEM

Persze ha az egyén nem gyakorolja ezen helytelen szokását, akkor még van esélye elfogadható életet élnie Isten előtt, ami megmentéshez vezethet.

Katy Weaver

2013. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
62%
Istent nem érdekli, milyen szexuális beállítottságú vagy. Isten mindenkit egyformán szeret, még a gyilkosokat is. Ne élj vissza az Isteni szeretettel, oszd meg másokkal is!
2013. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
71%

A biblia szerint nem.

Egy ateista

2013. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: szóval mert így született, már nem lehet igaz hívő. Értem. Jó dolog is ez a vallás...
2013. júl. 10. 13:15
 5/144 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező!


Fogd fel, hogy Isten utál téged, mert meleg vagy! Legalábbis Jehova tanúi szerint. Persze ez meg azzal áll ellentétben, hogy Isten mindenkit szeret, na akkor most hogy is van ez, Katy?

2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/144 A kérdező kommentje:

Én pont nem vagyok meleg, és fiú sem. :) Csak az egyik legjobb barátom az és ezért érdekel.

A többi véleményt is szívesen meghallgatom. :)

2013. júl. 10. 13:35
 7/144 anonim ***** válasza:
61%
Mindegy a lényegen nem változtat, Isten rühelli a melegeket, de amúgy mindenkit szeret.
2013. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem ezt, hogy vitát/indulatokat szítsak, csak egyszer elgondolkodtam rajta, hogy ez milyen... igazságtalan. Ami érdekes, tekintve, hogy Isten milyen "igazságos".

Ha valaki így születik, nem tehet róla, ez nem választás kérdése, mint az, hogy "Ne ölj." vagy az ehhez hasonló dolgok.

Persze jöhetne az, hogy "De ha igazán hívő és szereti Istent, rájönne, hogy ez nem tetsződolog Istennek és változtatna".

Micsoda?!

Egy az, hogy a szeretet számomra azt jelenti, hogy feltétel nélküli, vagyis úgy szeret, ahogyan vagyok és nem akar megváltoztatni. Mert ha már változtatni akar (ráadásul rossz irányba), akkor már nem ENGEM szeret, hanem azt az ideálképet, akinek Ő akar látni engem.

Kettő, hogy megváltoztatni? Mit is? Hogy ne legyen azzal akivel akar, akit szeret?

Mert mi lenne, ha Isten mondjuk az ellenkezőjét nyilatkoztatta volna ki, akkor minden heteró embernek melegnek kellene lennie, hogy ezzel elnyerje Isten szeretetét és ne jusson Pokolra?

2013. júl. 10. 13:46
 9/144 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem lehet, Isten mindenkit szeret, még az ateistákat is:) Más dolog, hogy a viselkedés nem tetszik neki, de az anyai szeretet is ilyen feltétel nélküli. Egyébként, én úgy gondolom, ha a homoszexualitással nem bánt senkit, nem bűn. Lehet átkozódni :)
2013. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 anonim ***** válasza:
48%

Lehetséges pl. az az opció is, hogy egyedülállóságot választja valaki melegként és keresztényként. Sok esetben nem lehet megváltoztatni a nemi identitást. Mi a véleménye az egyedülállóságról a barátodnak? Olvastam ezzel kapcs. egy jó írást:

[link]

2013. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!